Co robić w Gdyni, gdy pada deszcz?

Wielu z nas powoli zaczyna planować wiosenne i letnie eskapady. Bardzo często wśród z nich znajduje się polskie morze oraz Trójmiasto. Jedną z częstszych destynacji jest Gdynia – mniejsza i mniej zatłoczona, niż sąsiadujący z nią Gdańsk i wiecznie oblężony turystami Sopot. Jednak może zdarzyć się tak, że podczas naszego pobytu będzie brzydka pogoda – co więc wtedy robić? Aquapark, akwarium czy może gdyńska galeria?

Idź na zakupy!

Pewne niewiele osób wie, ale w tym portowym mieście znajduje się Klif – słynna handlowa galeria. Gdynia i Warszawa to dwa miasta, w których możemy zrobić w niej zakupy. Tę nad morzem otwierała w 1996 roku sama królowa Norwegii – Sonja. W środku możemy zobaczyć jak wygląda obsługa na najwyższym poziomie, ponieważ Klif jest zagłębiem światowych, renomowanych marek. Znajdziemy tam również produkty naszych rodzimych projektantów, a także zyskamy możliwość zjedzenia czegoś smacznego. W weekendy często organizowane są tu różne akcje tematyczne, także dla dzieci. Jest to centrum handlowe ekskluzywne, inne niż większość tych, do których się przyzwyczailiśmy. Warto się więc tam wybrać, gdy chcemy zakupić coś, co posłuży nam na lata, bądź ma odzwierciedlać najnowsze trendy. Aby nie być gołosłownym, wystarczy wspomnieć, że w Klifie znajdziemy takie marki jak: Betty Barclay, Bohoboco, Patricia Aryton czy Lidia Kalita. Więcej informacji uzyskamy tutaj: https://gdynia.klif.pl.

Akwarium Gdyńskie

Jeżeli mamy dzieci, bądź sami kochamy podwodny świat, to warto wybrać się do słynnego miejscowego akwarium, by podziwiać ryby i rośliny z całego świata. Zostało założone w 1971 roku, choć jego początki można datować na prawie 50 lat wcześniej. Znajdziemy tam siedem sal tematycznych, takie jak Sala Bałtycka (oczywiście zapoznająca nas z Morzem Bałtyckim), Wodne Zwierzęta Świata (ryby i nie tylko) czy Amazonia (aż cztery duże zbiorniki). Dzięki temu zobaczymy ponad 1500 organizmów, w tym nie tylko ryby, ale nawet stworzenia żyjące na lądzie. Na pewno dużą atrakcją jest zobaczenie rafy kolorowej. To wszystko dzieje się na trzech piętrach budynku, więc musimy sobie zarezerwować sporo czasu – szczególnie, gdy zwiedzanie uatrakcyjniają multimedia.

Aquapark Sopot

To, jak Trójmiasto jest ze sobą połączone koleją, powinno być podstawą komunikacji w każdej polskiej aglomeracji. W bardzo szybki sposób możemy za niewielką opłatą przenieść się z Gdyni do Sopotu. A jeśli pogoda nam nie sprzyja, to zamiast słynnego molo możemy wybrać się do aquaparku. Można tam spędzić cały dzień, a bilet wygodnie zakupić online. Wśród wielu basenów znajdują się tam między innymi baseny rekreacyjne, parapływacki, baseniki dla dzieci oraz basen zewnętrzny. Nie obędzie się bez hydromasaży oraz Whirlpoole, czyli basenu z masażem powietrznym. Poszukiwaczom wrażeń spodoba się na pewno dzika rzeka oraz zjeżdżalnie – dla rodzin ta Familijna a dla odważniejszych wersja Turbo. Oprócz tego można skorzystać z sauny oraz SPA. W budynku mieści się również kręgielnia oraz restauracja. Przez to, że można zakupić bilet NO LIMIT, możemy spokojnie spędzić tam cały dzień i się nie nudzić.

Brzydka pogoda nie musi nam krzyżować planów – po prostu trzeba być elastycznym i już zawczasu się zastanowić co robić w przypadku deszczu. Aquapark a może Galeria w Gdyni? Dzięki kolei aglomeracyjnej całe Trójmiasto stoją przed nami otworem również podczas niesprzyjającej aury. Jednak pamiętajmy, żeby po deszczu jak najszybciej iść na plażę – powdychać nieco jodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here