Zimbabwe - atrakcje turystyczne oferowane przez Logos Tour pozwolą przeżyć przygodę życia

Zimbabwe to dzika przyroda, starannie zachowana w rozległych parkach narodowych, wspaniałe polowania i safari. Wodospady Wiktorii, wakacje nad jeziorem Kariba i tętniąca życiem stolica Harare skupiają się wokół Zimbabwe. Państwo znajduje się w południowej Afryce, pomiędzy rzekami Zambezi na północy i Limpopo na południu. Wspaniała przyroda oto co przyciąga tu turystów. Ten kraj, dzięki rozsądnej polityce w zakresie ochrony środowiska, zdołał zachować wiele zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Wodospady Wiktorii

  Podróżując po Zimbabwe, atrakcje turystyczne ukrywają się w postaci majestatycznego piękna, milionów plam tworzących chmurę pary i mgły, poczucie zagrożenia, gdy stoi się na krawędzi, a nad całą tą wspaniałością jest olśniewająca tęcza. To obraz, który można zobaczyć w Wodospadach Wiktorii, jednym z największych wodospadów na świecie.

  Wodospad Wiktorii na Zambezi, która jest spokojną rzeką, zmienia się dramatycznie, gdy zupełnie niespodziewanie płyta bazaltowa, wzdłuż której płynie, rozpada się, a rzeka spada z wysokości urwiska, podzielona na kilka strumieni. A wysokość jest naprawdę dość duża – 108 metrów, co bardzo odpowiada wodospadom o takiej szerokości. Naprzeciw wodospadu wznosi się kolejny bazaltowy kamień, całkowicie pokryty lasem deszczowym. Szybkość i siła przepływu wodospadu zmienia się w zależności od sezonu i pory roku.

  Wiosną, gdy poziom wody w Zambezi wzrośnie, przepływ staje się potężny i szybki. W okresie suszy natura wodospadu staje się łagodniejsza, wyspy na rzece i wzdłuż krawędzi urwiska są odsłonięte. Funkcje Wodospadów Wiktorii, nawiasem mówiąc, nie ograniczają się do oglądania przez miliony turystów, mają również praktyczne zastosowanie do dostarczania energii do wielu miast Zimbabwe i Zambii. Najbardziej niezapomniane wrażenia można uzyskać oczywiście dopiero po obejrzeniu całego wodospadu.

Kapsztad i jego zabytki

  Kapsztad, jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Podczas zwiedzania można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta (posąg Diaza, posąg Raybeka, dworzec kolejowy), zwiedzanie zamku Dobrej Nadziei (1666 – 1679), który był ośrodkiem wojskowym i administracyjnym. A także wspiąć się na szczyt kolejki linowej na szczyt Góra Stołowa, jedno z dziesięciu najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na świecie. Oferuje zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże Atlantyku z malowniczymi górskimi stokami i samym miastem ze złotymi plażami i śnieżnobiałymi willami z epoki wiktoriańskiej. Następnie warto przejść przez wspaniały ogród botaniczny Kompani Gardens, zobaczyć słynną dzielnicę, Bo-Kaap. Można także zrobić zakupy na Placu Greenmarket. Odwiedzając Zimbabwe atrakcje turystyczne pojawią się w każdym odwiedzanym miejscu.

Przylądek dobrej Nadziei to w Zimbabwe atrakcje turystyczne w postaci kontaktu z żywą naturą

  Przylądek Dobrej Nadziei uosabiał nadzieje Portugalczyków, którzy w XV wieku szukali drogi do Indii. Pierwotnie był nazywany Przylądkiem Burz, ale król Juan II był przesądny i dlatego postanowił zmienić nazwę tego punktu. Dziś Przylądek Dobrej Nadziei jest jednym z ważnych strategicznych miejsc na kontynencie afrykańskim. Gdy pomógł dworom dostać się z Europy na Daleki Wschód, teraz pozostaje popularny wśród krajobrazów, które przyciągają miliony turystów.

  Droga do Przylądka Dobrej Nadziei prowadzi przez rezerwat o tej samej nazwie. Charakteryzuje się bujną roślinnością, która uniemożliwia poruszanie się, jeśli podróżuje się pieszo. Roślinność i fauna rezerwatu jest wyjątkowa, pingwiny żyją tu obok małp, gepardów i antylop. Faktem jest, że pingwiny były w stanie przypłynąć do Afryki z Antarktydy i osiedlić się tutaj. Przy okazji, jeśli pojedzie się dalej wzdłuż wybrzeża, można spotkać przyjaciół pingwinów, czyli foki.

  Latarnia morska jest jedną z głównych atrakcji Przylądka Dobrej Nadziei. Została zbudowana w 1860 roku, a jej wysokość wynosi 240 metrów nad poziomem morza. W Południowej Afryce jest to najwyższa latarnia morska. Niestety, nie działa, ponieważ pewnego dnia nie była w stanie pomóc portugalskiemu statkowi, była pokryta chmurami, a statek, który nie widział sygnału, wylądował na kamieniach. Ale w latarni na wysokości 200 metrów znajduje się taras widokowy. Można się na nią wspiąć na piechotę lub na kolejce linowej. Obok latarni znajduje się restauracja i sklep z pamiątkami. Z platformy od razu otwiera się wspaniały widok na dwa oceany: Indyjski i Atlantycki.

Winiarnie Stellenbosch

  Kolorowe afrykańskie miasto Stellenbosch jest znane wielu podróżnikom, jako główne centrum produkcji wina. Miasto położone jest w niesamowicie pięknej okolicy, nad brzegiem rzeki Eersterivier, otoczone niesamowitymi górskimi krajobrazami ze wszystkich stron. Od dawna miejsca te słyną z żyznych gleb, które doskonale nadają się do uprawy winogron i warzyw.

  Stellenbosch nie jest przez przypadek nazywany stolicą wina Republiki Południowej Afryki, faktem jest, że ponad 4000 małych winnic jest skoncentrowanych w mieście i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Co do zasady, każdy z nich pozostawał pod kontrolą pewnej rodziny przez wiele lat, ponieważ dla wielu mieszkańców produkcja wina stała się działalnością na całe życie i pozostaje głównym źródłem utrzymania. Można śmiało powiedzieć, że każda z lokalnych fabryk produkuje unikalne rodzaje napojów, miejscowi cenią rodzinne tradycje winiarskie i trzymają je w sekrecie.

  Piękne Stellenbosch jest idealnym miejscem dla miłośników ekscytujących wycieczek, którzy mogą spacerować po malowniczych starych uliczkach, odwiedzić najciekawsze rezerwaty przyrody i podziwiać główną architektoniczną wizytówkę miasta tj. budynek uniwersytetu. Jedną z ulubionych rozrywek turystów są wycieczki do najpopularniejszych gospodarstw winnych, z których każda jest zawsze mile widzianymi gośćmi. Podróżni będą mieli okazję skosztować najlepszych rodzajów napojów, a także zakupić najlepsze południowoafrykańskie wino w najbardziej atrakcyjnych cenach. Miłośnicy przyrody mogą spacerować po rozległych plantacjach i w pełni cieszyć się pięknem tych miejsc, które są związane z ich położeniem południową częścią najcieplejszego i najgorętszego kontynentu na świecie.

Hwange Narodowy Park

  Park Hwange znajduje się na południe od Wodospadów Wiktorii i jest największym rezerwatem przyrody. Całe bogactwo, zwiedzający mogą oglądać z samochodów lub obserwować zwierzęta z wysokości tarasu widokowego. Park Narodowy Hwange rozciąga się na powierzchni około 15 000 metrów kwadratowych w zachodniej części kraju. Ten rezerwat jest domem dla jednej z największych populacji słonia afrykańskiego i bawołów na kontynencie afrykańskim. Wśród innych zwierząt żyjących w rezerwie można znaleźć lwa, antylopy eland, żyrafę, nosorożce, zebry, kudu i bazu.

  Ten największy rezerwat przyrody w Zimbabwe atrakcje turystyczne posiada, w postaci około 107 gatunków zwierząt i ponad 400 gatunków ptaków. Przez wiele lat słonie, z którymi pokojowo koegzystują wielkie populacje niemal wszystkich przedstawicieli dzikiej fauny tego kraju, są uważane za symbol parku.  Ponieważ park graniczy z Pustynią Kalahari, na południu występują często nagłe zmiany temperatury, dlatego od maja do lipca lepiej jest mieć ciepłe ubranie na wczesne poranki i wieczór.

Park Narodowy Matopos

  Matopos to Park Narodowy w Zimbabwe atrakcje turystyczne oglądane są w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie, którego historia sięga prawie czterech milionów lat, kiedy człowiek pierwszy raz zaczął chodzić na wyprostowanych nogach. Park Narodowy Matopos powstał w 1953 roku, a od 2003 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Deszcze i wiatry w połączeniu z czasem przekształciły tę niegdyś płaską piaszczystą równinę w niesamowity krajobraz gigantycznych granitowych głazów. Park zajmuje powierzchnię ponad 400 km² i jest pełen ścieżek rowerowych i konnych.

  Naukowcy kojarzą te formacje granitowe z osiedlami z epoki kamienia, ponieważ można znaleźć naturalne schronienie przed trudami natury. Klify przypominają wieże, gigantyczne łyse olbrzymie głowy i najbardziej znany wygląd matki pochylającej się nad dzieckiem. Kapryśne społeczności składają się z szaro-brązowego granitu, zmieniającego kolor na czerwony w promieniach zachodzącego słońca.

  Ludy zamieszkujące Zimbabwe uważają klify Matopos za miejsce mocy i siedzibę przodków. Wśród granitowych głazów znajdują się jaskinie ze wspaniałymi malunkami jaskiniowymi, które są niezwykłe nie tylko ze względu na ich różnorodność, ale także żywość obrazów ludzi biegających, bawiących się, polujących lub tańczących. Ssaki są anatomicznie poprawne, drzewa, ptaki, owady i gady są dokładnie rysowane, co umożliwia identyfikację gatunków zamieszkujących tu w czasach starożytnych. W górach jest 39 gatunków węży, w tym najbardziej znana i zabójcza czarna mamba. Na szczęście jest też największa na świecie koncentracja czarnych afrykańskich orłów i innych ptaków, które polują na węże, w tym srebrne orły, stepowe orły, tajne ptaki, węże węża i sokoły wędrownych.

Harare stolica Zimbabwe

  Harare to miasto położone w północno-wschodniej części kraju, stolicy Zimbabwe. Miasto zostało założone w 1890 roku i było centrum administracyjnym kolonii Południowej Rodezji. W Harare jest rezydencja prezydenta, rządu, najwyższych instytucji państwowych i administracyjnych. Harare to, główne centrum kulturalne i gospodarcze, brama do kraju wyjątkowe rezerwaty dzikiej przyrody. Ze względu na obfitość słońca, Harare zostało nazwane słonecznym miastem.

  W starych częściach miasta nad chodnikami wiszą ganki, wsparte na starych stalowych kolumnach, przypominających minioną epokę. Wiele z tych budynków z minionych stuleci zostało pieczołowicie zachowanych, jako zabytki narodowe. Do atrakcji miasta należy Muzeum Narodowe, Narodowa Galeria Sztuki ze znakomitą kolekcją dzieł sztuki panafrykańskiej, Narodowego Ogrodu Botanicznego i Podłóg Aukcyjnych Tytoniu. Stolica Zimbabwe nazywana jest także miastem kwitnących drzew. Jakaranda z miękkimi purpurowymi płatkami kwitnie tutaj przez cały rok, pomarańczowa korona akacji, żywopłoty z czerwonego, żółtego, białego, szkarłatnego bugenwilli, zielone parki i skwery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here