Jak korzystać z wyszukiwarki lotów aby upolować tanie loty?

Planujesz zagraniczny wyjazd, lecz obawiasz się, że nie uda Ci się na czas znaleźć tanich lotów? Nie martw się – pomogą Ci w tym wyszukiwarki biletów lotniczych, w których znajdziesz informację nie tylko o cenach, ale także aktualnych promocjach, okazjach.

Jak działa wyszukiwarka tanich lotów?

Wyszukiwarki lotów to proste i intuicyjne narzędzia, które pozwalają na sprawdzanie nawet do kilkuset ofert w jednym miejscu. Jak to jest możliwe? Serwisy te współpracują z przewoźnikami i zbierają od nich dane na temat cen oraz warunków przelotu. Co więcej, umożliwiają też rezerwację tanich biletów, dzięki czemu nie jest nawet konieczne przechodzenie na stronę wybranej linii. Dlatego przedstawimy, jak znaleźć tanie loty w wyszukiwarce esky.pl/wyszukiwarka-lotow.

Jak znaleźć najtańsze loty?

Wyszukiwarki lotów, takie jak omawiany eSky, często oferują swoim użytkownikom dodatkowe możliwości, o których jeszcze napiszemy. Teraz chcielibyśmy się natomiast skupić na podstawowym wyszukiwaniu. Co musisz zrobić?

Wystarczy określić kilka informacji: miejsce wylotu oraz przylotu, datę wylotu i przylotu oraz liczbę pasażerów. Ponadto należy zaznaczyć, czy interesuje Cię lot w obie strony, w jedna stronę czy podróż wieloodcinkowa. Automatycznie jest zaznaczone, że tanie loty dotyczą klasy ekonomicznej, aczkolwiek możesz ją zmienić na ekonomiczną premium, biznes lub pierwszą. Następnie trzeba kliknąć w przycisk z lupką – wtedy wyszukiwarka zacznie zbierać wszystkie informacje. Co istotne, w ten sposób zweryfikujesz zarówno tanie loty krajowe, jak i międzynarodowe.

Następnie przechodzisz do listy wyników – u góry możesz sprawdzić, ile lotów jest dostępnych w danym terminie. Zwróć też uwagę na to, że wyniki są automatycznie sortowane od najtańszych. Informacje, jakie widzisz w tym punkcie, to m.in. godziny wylotu i powrotu, czas podróży, a także ilość przesiadek. Istnieje też możliwość poczytania o warunkach rezerwacji.

Natomiast jeśli chcesz zawęzić poszukiwania, możesz zaznaczyć dodatkowe filtry dotyczące ilości przesiadek, godzin wylotu i przelotu, linii lotniczych oraz lotnisk.

Tanie loty – promocje

To jednak nie jedyne funkcjonalności, jakie oferuje wyszukiwarka. Dzięki niej można szybko zweryfikować, jakie promocje obowiązują. Do tego służą dwie zakładki. Pierwsza z nich, „Najlepsze ceny”, zestawia ze sobą kilka wybranych, najbardziej atrakcyjnych ofert – dzięki temu wszystko masz od razu podane, nie musisz przekopywać się przez listę kilkudziesięciu lotów.

Natomiast znacznie ciekawsza jest zakładka „Najtańsze loty +/- 3 dni”. Pokazuje, ile kosztowałyby bilety, gdybyś chciał je zarezerwować do 3 dni wcześniej lub do 3 dni później. Może okazać się, że w bardzo podobnych terminach ceny są o wiele korzystniejsze, dlatego warto korzystać z tej opcji.

Aplikacje mobilne do wyszukiwania lotów

Oprócz tego możesz zastosować się do ogólnych zasad dotyczących wyszukiwania tanich lotów. Mówią o tym, aby unikać rezerwowania biletów w weekendy czy wieczorami, ponieważ wtedy ich ceny często rosną. A jaki jest najlepszy czas do poszukiwań? Poranki w tygodniu, kiedy to jednak większość osób nie ma na to czasu. Jest na to rozwiązanie – aplikacje mobilne do wyszukiwania lotów. To sprawia, że nawet autobusem, w drodze do pracy, możesz trafić na okazję. Aplikacja pozwala także na zarezerwowanie biletu od razu, nie musisz się więc martwić, że nie zdążysz skorzystać z promocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here