Wynajem kamperów

Wiele osób, które chcą zwiedzać świat samochodem decyduje się na wynajem kamperów. Jest to pojazd, w którym można spać, więc można zatrzymać się prawie wszędzie. Jednak trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed wynajmem

Cena

Wynajem kamperów ma największe wzięcie w okresie letnim. Wtedy też ceny są najwyższe. Jednak jeśli zdecyduje się ktoś na wynajem kampera w okresie zimowym to może liczyć na bardzo duże zniżki. Warto oszacować budżet i wtedy decydować się, w którym okresie ruszyć w podróż.

Jeśli chodzi o miejsce wypożyczenia, to najdroższe kampery będą oczywiście w stolicy. Najłatwiej znaleźć i porównać oferty w internecie i jeśli chce wynająć ktoś kampera na dłuższy okres to lepiej pojechać kawałek dalej i wynająć go z innego niż województwa, ale za mniejsze pieniądze.

Pozostałe koszty

Jeśli chodzi o wynajem kamperów to bardzo często na stronach oferujących takie usługi widnieje oferta netto. Do tego trzeba doliczyć VAT i lepiej o tym pamiętać, żeby nie było potem zaskoczenia. Do tego trzeba doliczyć oczywiście kaucję, która jest uzależniona od wartości auta i wynosi kilka tysięcy. Koszty serwisowy czyli przygotowane kampera pod daną osobę. W tej cenie będą mieściły się takie rzeczy jak nabicie butli gazowej, przygotowanie łazienki, środki higienicznie itp.

Noclegi w kamperze

Jeśli jedzie się do innego kraju to warto poznać miejsca, gdzie można spać w kamperach. We Włoszech znajdują się darmowe parkingi, dzięki czemu można oszczędzić sporą kwotę właśnie na noclegach. Jednak są państwa, gdzie za miejsce do nocowania trzeba zapłacić. Oczywiście w skrajnych przypadkach można zaparkować gdziekolwiek.

Tankowanie kampera

Trzeba do tego wszystkiego doliczyć oczywiście opłaty związane z tankowaniem. Zależy to od wieku kampera, jakości jazdy i wielu innych czynników jednak najczęściej spalanie takiego auta wynosi od 10 do 13l/100km.

Może kupić?

Jeśli ktoś po tych cenach uważa, że lepiej kupić kampera. To koszt nowego wynosi około 300 tyś zł. Jeśli chodzi o używane to 14 letni kamper kosztuje około 70 tysięcy. Przy tak dużych kwotach każdy sam musi zdecydować czy bardziej opłaca się polecieć samolotem, pojechać autem, kamperem czy też kupić kampera i podróżować swoim własnym. Zachęcamy do odwiedzin w https://www.auto-mobil.pl/samochody-kempingowe,49,pl.html gdzie można wynająć samochody kempingowe zarówno na krótkie, jak i długie wyjazdy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here