spadek cukru we krwi
fot. pexels.com

Spadek cukru we krwi może oznaczać niedocukrzenie, które rozwija się stopniowo wraz ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Na początku pojawiają się objawy, które zwiastują ten stan. W miarę, gdy poziom glukozy ulega dalszemu spadkowi, wówczas objawy niedocukrzenia mogą ulec nasileniu, prowadząc do śpiączki włącznie, a nawet do śmierci.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/spadek-cukru-we-krwi-czy-to-powod-do-niepokoju/

Hipoglikemia

Inaczej to niedocukrzenie, które oznacza niski poziom cukru we krwi. Dokładniej do poniżej 70 mg/dl. U osób chorych objawy niedocukrzenia mogą wystąpić przy wyższych lub znacznie niższych wartościach cukru we krwi.

Dodatkowo o hipoglikemii możemy mówić w momencie, w którym u pacjenta występują objawy niedocukrzenia. Po podaniu węglowodanów wówczas stan się poprawia. Nie trzeba wówczas mierzyć poziomu cukry we krwi, aby zdiagnozować hipoglikemię.

Występuje ona najczęściej u osób z cukrzycą, zwykle typu 1, a nie typu 2, a także w trakcie intensywnego leczenia insuliną, chociaż może również pojawić się u osób, które nie są diabetykami.

Objawy

Objawy oznaczają niedobór glukozy w ośrodkowym układzie nerwowym, ale zanim do tego dojdzie następują objawy zwiastujące. Pojawiają się one stopniowo, wraz ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Chory w początkowej fazie rozwoju hipoglikemii jest w stanie sobie poradzić samodzielnie, poprzez zjedzenie czegoś słodkiego.

Gorzej, jeśli te pierwsze objawy niedocukrzenia zostaną przez nas zlekceważone. Wówczas to chory nie jest w stanie sobie udzielić pomocy, a także niepodanie glukozy może doprowadzić do śpiączki, a nawet do śmierci.

W ciężkim przypadku pacjent jest nieprzytomny, a wówczas nie należy mu niczego podawać do ust, gdyż może się zachłysnąć. Należy ułożyć osobę chorą w pozycji bocznej, z głową odchyloną do tyłu i zadzwonić po pogotowie.

Przy hipoglikemii niewskazana jest czekolada! A zwłaszcza produkty, które ją zawierają. Należy unikać wszelkich słodkich przekąsek, które ją zawierają, gdyż ma ona w swoim składzie tłuszcz, a ten opóźnia wchłanianie węglowodanów.

Przeczytaj też: http://www.restbox.pl/masaz-leczniczy-jak-go-wykonac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here