Jesienny urlop w Polsce

Jesienny urlop w Polsce może okazać się naprawdę niezapomniany. Ceny są zdecydowanie niższe, mniej też turystów. Z kolei przebarwiające się liście tworzą wyjątkowy klimat. Wystarczy tylko wybrać rejon, w którym można liczyć na dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Oto 8 wyjątkowych miejsc na jesienne wakacje w Polsce.

Kazimierz Dolny

To zabytkowe miasto przyciąga turystów przez cały rok. Uwagę zwraca niepowtarzalny rynek z renesansowymi kamieniczkami i studnią. Na jesienny spacer zapraszają bulwary nadwiślańskie, ale także tereny wokół Kazimierza Dolnego z charakterystycznymi wąwozami lessowymi. Warto też przepłynąć promem, aby zobaczyć zamek w Janowcu.

Bukowina Tatrzańska

To z pewnością świetna alternatywa dla wiecznie zatłoczonego Zakopanego. Teren naprawdę piękny – można podziwiać drewniane pensjonaty zaprojektowane w stylu witkiewiczowskim. Jest też gdzie chodzić na spacery, a zmęczone mięśnie można wygrzać w źródłach termalnych.

Polańczyk

Polańczyk

Miejsce uzdrowiskowe, a poza sezonem spokojne – taki jest właśnie Polańczyk, otoczony słynnymi solińskimi wzgórzami i zlokalizowany nad uroczym jeziorem. Jesienny urlop uda się na pewno, ponieważ trudno oprzeć się magii bieszczadzkich klimatów.

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Jesienne wakacje w Polsce można też spędzić nad morzem – wreszcie bez tłumów i hałasu. Dzięki temu słychać szum morza, zresztą często wtedy wzburzonego. Spacery wzdłuż wybrzeża pozwalają się dotlenić, a przede wszystkim uzupełnić braki jodu. Po jesiennym sztormie warto też poszukać bursztynów. W Międzyzdrojach największa atrakcję stanowi niewątpliwe Promenada Gwiazd, przy której znajduje się Oceanarium.

Karpacz

W samym sercu Karkonoszy położony jest Karpacz, skąd wyrusza się na szlaki górskie. To idealna baza do wypadu na Śnieżkę. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby całą trasę przejść, to może skorzystać z kolejki linowej na Kopę. Warto ponadto dotrzeć do zjawiskowych granitowych formacji – Pielgrzymów i Słonecznika oraz zajrzeć do karkonoskich schronisk, aby skosztować specjałów kuchni.

góry

Wisła

Kolejne miasteczko górskie, ale tym razem w Beskidzie Śląskim. Jesienią ten ośrodek turystyczno-sportowy prezentuje się naprawdę niepowtarzalnie. Można spacerować i zarazem podziwiać stare budownictwo drewniane. Warto zajrzeć do Muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego i zobaczyć Zamek Prezydenta. Wisła to również świetna baza wypadowa na okoliczne pasma górskie.

Ojców

Jeżeli ktoś nigdy nie był w Ojcowskim Parku Narodowym, to koniecznie musi nadrobić zaległości. Jesienią jest tam wręcz bajkowo, ponieważ cudownie przebarwiają się drzewa na tle jasnych ostańców wapiennych. Atrakcją samą w sobie jest oczywiście też zamek ojcowski, a warto ponadto podjechać kawałek dalej do zamku w Pieskowej Skale.

Mikołajki

Na koniec propozycja dla miłośników jezior, lasów, rejsów statkiem lub pływania jachtem. Mikołajki w szacie jesiennej z pewnością zauroczą każdego.

Wakacje w Polsce zarezerwujesz na www.itaka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here