Warkot silnika, wiatr we włosach, zakręty przyprawiające o szybsze bicie serca niezapomniane widoki. Tak najprościej można opisać podróże motocyklowe. Na ten sposób pozwania świat decyduje się coraz więcej osób. Cenią oni niezależność i adrenalinę, którą daje podróż na motocyklu. Wbrew pozorom i w Polsce i w Europie jest wiele tras, które ułatwiają podróżowanie motocyklowe. Mają one różny stopień trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Poznaj najlepsze trasy na podróże motocyklowe.

Na spragnionych motocyklowych wrażeń czekają niezliczone trasy, po których mogą podróżować. Podróże motocyklowe można odbywać na każdym kontynencie. Taka wyprawa na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń i nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Od czego warto rozpocząć podróżowanie motocyklowe?

Motorem po USA

Stany Zjednoczone to prawdziwy raj dla fanów podróżowania motocyklowego. Tras, po których można się poruszać, jest co niemiara, warto jednak wspomnieć o tych najbardziej spektakularnych. Do takich zalicza się min trasa pod nazwą Trzy Siostry (Three Sistesr) położona w Teksasie. Łączy ona w sobie trzy lokalne drogi i daje ponad 200 km. Jak na USA to niezbyt dużo, ale krótki odcinek wynagradzają niezapomniane widoki. Podróżowanie motocyklowe tą trasą wiąże się z podziwianiem terenów ranczerów, dzikich przestrzeni, rzek, bujnie porośniętych pól, kanionów, wzgórz i sadów. Należy jednak pamiętać, że sielankowe krajobrazy nie powinny zbytnio nas rozproszyć. Na drodze często pojawiają się dzikie zwierzęta czy bydło. Podróżują Trzema Siostrami w Teksasie, trzeba także kontrolować poziom paliwa, stacje benzynowe są znacznie oddalone od siebie.

Podróżowanie motocyklem po Stanach nie może też ominąć przejażdżki leśnym tunelem w  Michigan. Jest to wąska szosa, która ciągnie się wzdłuż jeziora Michigan i prowadzi przez gęste ostępy leśne. Motocyklistom szczególnie polecany jest odcinek pomiędzy Harbor Spring i Ceos Village. Przejażdżkę tą trasą dobrze zaplanować latem lub jesienią, kiedy podziwiać można największą gamę kolorystyczną okolicznych lasów. Podróżowanie motocyklowe w tym regionem to rozwiązanie dla sprawnych kierowców, drogi są dość kręte i wąskie.

Na koniec podróżowania motocyklowego po USA prawdziwy klasyk, a więc legendarna Route 66. Cała trasa liczy 3,6 kilometrów i biegnie przez 7 stanów. Prowadzi z  Chicago do Santa Monica i obejmuje takie miasta jak Saint Louis, Oklahoma City, Amarillo czy Santa Fe. Na wyprawę można wybrać się z przewodnikiem lub samodzielnie.

Podróżowanie motocyklowe na końcu świata

Zostając w temacie Ameryki, przenosimy się do tej południowej. I tutaj na fanów podróżowania motocyklowego czekają niemałe akacje. Jedną z najpopularniejszych tras jest Patagonia Rider, która biegnie przez Chile. Przemierzenie jej zajmuje ok. 8 dni, w tym czasie pokonuje się ok. 3,6 tysiąca kilometrów. Uczestnicy wyprawa przez Patagonia Ride przekraczają Andy, podążają chilijską arterią Carretera Austral i argentyńską Route 40. Na trasie spotkać można m.in. zupełne pustkowia, lodowce, parki czy miasto Usguaia w Ziemi Ognistej. W Ameryce Południowej warto również przejechać się trasa San Paulo- Rio de Janeiro.

Podróżowanie motorowe po Azji

Na motorze niezwykłe przygody może również przeżyć w Azji. Jedna z najczęściej odwiedzanych tras są te położone w Nepalu. Charakteryzują się one mijaniem masywów górskich i ośnieżonych szczytów, kamienistych zboczy, bujnych dżungli, głębokich jezior i wiosek pełnych wrzaskliwych mieszkańców. Podróżowanie motorowe po Nepalu nadal daje możliwość oglądania krainy pełnej dzikości, dziewiczej i niemal niezmąconej przez turystów. Najciekawsze trasy motocyklowe łączą miasta Kathmandu, Chitwan, Pokhara i Tansen. Większość z dróg jest żwirowa, a o asfalcie można zapomnieć. Trzeba też uważać na poruszanie się motorem po mieście – niemal w każdym miejscu jest tłoczono i jazda nie należy do najłatwiejszych.

Alternatywa dla Nepalu jest wietnamka trasa łącząca miast Ho Ci Minh i Hanoi. To pawia 2 tysiące kilometrów, które zamieniają się w przygodę życia. Podróże motorowe na tej trasie, pozwalają na oglądacie bardzo zróżnicowanego i ciekawego krajobrazu od rzek, przez żyzne pola, aż po góry i bujne lasy. Wyprawa wietnamską trasą motorową nie należy jednak do łatwych. Jazda po drogach Wietnamu wymaga dobrego przygotowania oraz solidnego sprzętu.

Australia na motorze

Ci, którzy o podróżowaniu motorowym marzą w Australii, koniecznie powinni wybrać się na Great Ocean Road na południu Australii. Trasa zapiera dech w piersiach i sprawdzi wzdłuż brzegu oceanu. Jadąc, można podziwiać ciekawe twory skalne taki jak np. kamienny łuk London Arch.

W tej części świata podróżowanie motorowe może pomoc również poznać nowozelandzkie cuda natury. Trasa z Christchurch do Auckland wiedzie podnóżem Mount Cook, brzegami polodowcowych jezior, przez lasy paprociowe i wzdłuż plaż.

Motorem po Europie

Podróżowanie motorowe może mieć też bliższy wymiar. Ciekawe trasy prowadzą po Europie. Do tych najpopularniejszych zalicza się droga z Rzymu do Stambułu, z Baru do Sarajewa, z Zurychu do Annecy, a także przejazd drogą Transfăgărășan  w Rumunii czy Drabina Trolli w Norwegii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here