Wspaniałe podróże to te wymarzone i wyczekane. Dla wielu osób taką podróżą będzie ta dookoła świata. Nie ważne czy wyprawa będzie trwała miesiąc, czy 2 lata jest ona zalicza do wspaniałych podróży, które warto przeżyć. Wiele odkłada jednak to marzenie, a tłumaczenie jest jedno: finanse. Jak jednak pokazuje rzeczywistość, wspaniałe podróże wcale nie jest tak trudno zrealizować. Masz wątpliwości? Zobacz nasze rady.

Wspaniałe podróże szczególnie te w odległe regiony świata wymagają pewnych wyrzeczeń, ale już na wstępie warto zaznaczyć, że efekt końcowy jest tego wart. Własne marzenia po wspaniałych podróżach, również wyprawie dookoła świata warto  realizować jak najszybciej. Jak zaplanować taką podróż?

Wspaniałe podróże z priorytetami

Marzysz o wspaniałych podróżach? Chyba jak każdy, ale jeśli faktycznie planujesz zrealizować swoje plany, to koniecznie musisz ustalić priorytety. Objechanie świata dookoła to nie łatwa sprawa. Wyprawa wymaga przygotować, organizacji i planu. Dlatego z każdego dnia rób coś, co przybliża Cię o realizowania marzenia. Możesz poszukiwać informacji w internecie o miejscach, które chcesz odwiedzić, oglądać kanały podróżnicze, uczestniczyć w spotkaniach z podróżnikami, rozmawiać z ludźmi, którzy te wspaniałe podróże mają już za sobą. Wszystko to pozwoli ci zmobilizować się do działania i zacząć marzenia i słowa przekładać w czyny.

Popołudnie z mapą lub globusem

Wielu osobom wydaje się, że podróż dookoła świata oznacza odwiedzenie wszystkich krajów. Nic bardziej mylnego! W większość czas wyprawy jest ograniczony np. do kilku miesięcy lub roku. W takim wypadku trzeba ustalić, które państwa chce się odwiedzić. Planując więc wspaniałe podróże, nie obejdzie się bez popołudnia z mapą i globusem. Pozwoli to stworzyć listę krajów, do których koniecznie chce się pojechać. O nich będzie trzeba też poszukać informacji. Pamiętaj, że trasy wcale nie musisz tworzyć w jeden dzień czy wieczór. Czasem po bliższym przyjrzeniu się konkretnemu państwo możesz wykreślić je z listy i zastąpić innym, wyglądającym bardziej atrakcyjnie.

Ile trwają wspaniałe podróże?

Wiesz już, gdzie chcesz pojechać, teraz pora określić, ile czasu spędzisz w podróży. Podróż dookoła świata może trwać dwa tygodnie, miesiąc, pół roku lub kilka lat. Aby określić ramy czasowe, oszacuj ilość czasu potrzebną do zrealizowania wcześniej ustalonego planu. Nie zapomnij przewidzieć czasu na dojazdy oraz aklimatyzację w danym miejscu. Planując, uwzględnij również klimat i pory roku, w kraju, do których się wybierasz.

Wspaniałe podróże na jednym bilecie

Kolejny krok to zastanowienie się już nad szczegółami wyprawy. Jedną z opcji jest zakup tzw. biletu dookoła świata. Jest to taki bilet, który pozwala na kilka różnych przystanków na całej ziemi, bez konieczności zakupu osobnych lotów. Można wykupi go w niektórych liniach lotniczych, część z nich umożliwia stworzenie własnej trasy. Bilet dookoła świata to jednak niejedyna możliwość  – bilety na pojedyncze loty można skomponować samemu. Często jest to tańszą opcją i bardziej elastyczna, np. wiele biletów dookoła świata umożliwia tylko jeden przystanek na danym kontynencie.

Wspaniałe podróże – kiedy je planować?

Wspaniałe podróże planować można przez całe życie. Na trasach podróżniczych  całego świata można spotkać i osoby młode i starsze. Najczęściej jednak w podróż dookoła świata wybierają się osoby młode, które robią sobie tzw. gapyear. Jest to okres przerwy pomiędzy ukończeniem studiów a zaczęciem pierwszej dorosłej pracy. Dobrym momentem na wspaniałe podróże jest też okres pomiędzy zmianą pracy lub przed decyzją o założeniu rodziny. Na to pytanie nie ma jednak jednej dobrej odpowiedzi. Podróżują i ludzie młodzi, i starzy samotni i rodziny z dziećmi.

Wspaniałe podróże – a ile one kosztują?

Wspaniałe podróże to nie tylko te luksusowe i ekskluzywne. Zazwyczaj podróżujący dookoła świata wybierają opcję ekonomiczną. W takich sytuacjach trzeba być nastawionym na sapanie w namiotach, tanich hostelach, jedzenie na ulicy czy jedzenie autostopem lub lokalnymi środkami transportu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu bliżej można poznać lokalny kolory i poczuć klimat danego miejsca. Wracając do pytania – miesięczny budżet wspaniałych podróży może być bardzo różny. Zauważa się jednak, że w przypadku dłuższej wyprawy jest on skromniejszy niż w przypadku 2 tygodniowych wakacji. W tym drugim przypadku zazwyczaj niczego sobie nie odmawiamy i szalejemy na całego, dłuższa podróż wymusza natomiast na nas zachowanie rozsądku i poszukiwanie ekonomicznych rozwiązania.

Wspaniałe podróże nęcą i kuszą każdego, niestety nie każdy ma odwagę, aby w nie wyruszyć. Boimy się nieznanego, tego, że nie podołamy finansowo, brakuje nam mobilizacji czy czasu. Marzeń jednak nie warto odkładać na później. Dziś wspaniałe podróże są niemal na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej osób decyduje się je też realizować, pracując zdalnie. Zapewnia im to komfort finansowy i pozwala przeżywać niepowtarzalne przygody w każdym zakątku świata. Możliwości jest więc wiele, wystarczy tylko chcieć i zacząć marzenia przekształcać w czyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here