Podróże po Polsce dla jednych są spełnieniem marzeń, dla innych nudą i niczym ciekawym. Nie ma jednak wątpliwości, że bez względu na nasze podróżnicze preferencje Polska jest krajem interesującym. Podróżowanie po Polsce przypadło do gustu 1,3 mi turystów z całego świata. Tyle osób odwiedziło nasz kraj w 2017 roku. Co więcej, z podróży po Polsce zadowolonych było aż 96% turystów. Czy to oznacza, że nasz kraj stał się tym najatrakcyjniejszym w Europie Środkowej? Jakie atrakcje  koniecznie trzeba odwiedzić, podróżując po Polsce?

Polacy bardzo często chwalą się zagranicznymi podróżami i zachwycają tym, co mogą zaoferować im inne państwa. W tym wszystkim zapominają, jak atrakcyjna, piękna i różnorodna jest Polska. Podróże po Polsce zaczynają natomiast doceniać zagraniczni turyści. Liczba odwiedzających nasz kraj stale rośnie.

Kraków – najpopularniejszy przystanek

Kraków to najpopularniejsze turystycznie miejsce w Polsce. Chętnie odwiedzaj go zarówno turyści zza granicy, jak i ci rodzimi. Tylko w 2017 roku miasto Kraka odwiedziło ponad 12 mln rocznie, czyli prawie o pół miliona więcej osób niż rok wcześniej. Wynik jest imponujący. Główną atrakcją turystyczną Krakowa jest Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, zamek na Wawelu oraz dzielnica Kazimierz. Na frekwencję nie narzekają też krakowskie muzea. Turyści chętnie zaglądają do Muzeum Narodowego czy MOCAK. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się też atrakcje w okolicach Krakowa. Te największe to tereny byłego niemieckiego obozu Auschwitz, kopalnia soli w Wieliczce czy Ojcowski Park Narodowy.

Góry w Polsce

Podróże o Polsce to bardzo często obejmują górskie wędrówki. Spragnieni aktywności fizycznej turyści wyruszają na tatrzańskie czy bieszczadzkie szlaki. Piękne widoki, rzadka fauna i flora oraz niecodzienna atmosfera mają zrekompensować trudy wędrówki. W góry zazwyczaj wybierają się rodzimi turyści, ale nie brakuje i tych zagranicznych. Ci ostatni przede wszystkim stawiają na najpopularniejsze atrakcje takie jak kolejka na Kasprowy Wierch, spacer po zakopiańskich Krupówkach czy wyjście na Gubałówkę. Dla tych, którzy podróży po Polsce nie chcą zakończyć tylko na Tatrach, ciekawym pomysłem jest odwiedzenie województwa świętokrzyskiego. Niewielkie góry świętokrzyskie oferują mnóstwo atrakcji na czele z zamkiem w Chęcinach, Parkiem Etnograficznym, Sandomierzem czy basenami mineralnymi w Solcu- Zdroju.

Atrakcje na północy

Niezwykle atrakcyjnym regionem jest również północ Polski. Podróże po Polsce nie mogą ominąć zwiedzenia Trójmiasta, wizyty na Helu, obejrzenia inscenizacji bitwy pod Grunwaldem czy wakacji na Mazurach. Możliwości jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. W czasie podróży po Polsce północnej możesz zarówno aktywnie spędzić czas, jak i wypocząć na jednych z najładniejszych plaż Europy.

Podróże po Polsce – miasta, w których nie może Cię zabraknąć

Podróże po Polsce to możliwość odwiedzania miast i miasteczek, które oferują niezwykłe atrakcje zarówno w zakresie doznań estetycznych, jak i kulturalnych. Turyści głównie wpadają do Krakowa, ale również popularny staje się Poznań, Wrocław, Trójmiasto czy Warszawa. Tu czekają na podróżników niebywale atrakcje od możliwości zwiedzania twierdz i zamków, przez muzea i teatry, aż po bogate życie nocne. Atrakcji i możliwości jest tak wiele, że często zaplanowanie 2-3 dniowego pobytu wiąże się z niemałym problemem.

Podróże po Polsce – przyroda, którą musisz zobaczyć

Podróże po Polsce mogą obejmować nie tylko zwiedzanie miast. Nasz kraj oferuje i coś ciekawego dla miłośników przyrody. Wspomnieć można tylko o 23 parkach narodowych, z których każdy zachęca inną fauną i flora. Ich trasy można przemierzać pieszo, na rowerze czy kajakiem. Oprócz tego doskonałość przyrody można podziwiać m.in. na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, w Gdyni, gdzie czeka jeden z najbardziej malowniczych elementów polskiego wybrzeża, czyli klif Orłowski czy na terenie Karkonoszy i Bieszczad. Wrażenie robią również Mazury z licznymi jeziorami, które można poznać, powoli żeglując i napawają się niezwykłą atmosferą tego regionu kraju.

Podróżowanie po Polsce – ile kosztuje?

Podróżowanie po Polsce dla turysty z zachodniej Europy czy Ameryki Północnej nie jest obciążające finansowo. Ceny zazwyczaj są niższe, a przelicznik złoty-euro czy złoty-dolar niezwykle korzystne. Podróżowanie po Polsce ułatwia również bogata baza turystyczna. Przemieszczać można się samochodem (swoim lub wynajętymi), autobusami, pociągami czy samolotami. Połączenia lotnicze nie należą do najtańszych, ale może upolować bilety w dobrych cenach. Problem nie jest również znalezienie noclegów. Baza hotelowa jest niezwykle bogata i oferuje coś na każdą kieszeń. Podróżując po Polsce, można zatrzymać się zarówno w luksusowych hotelach, hostelach, schroniskach czy na kwaterach prywatnych. Coraz popularniejsze są też gospodarstwa agroturystyczne. Ceny w sezonie, czyli latem są zazwyczaj wysokie, ale rezerwując wcześniej pobyt można liczyć na nisze koszty.

Podróżowanie po Polsce nie należy do najtrudniejszych, widoki za to są niepowtarzalne. W ramach zwiedzania naszego kraju można zobaczyć niesamowite zamki i twierdze, zabytki architektury, niezwykłą faunę i florę, niecodzienne podziemne trasy turystyczne czy spróbować atrakcji sportowych i kulturalnych.  W Polsce nie można się więc nudzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here