Podróże marzeń – są celem nie tylko podróżników, ale i zwykłych zjadaczy chleba. Planujemy je, sprawdzamy destynacje i zastanawiamy się jak zorganizować podróże marzeń. I chociaż dziś świat dostępny jest na wyciągnięcie ręki, to zaplanowanie podróży marzeń nie jest takie proste. Mnogość możliwości sprawia, że zaczynamy zastanawiać się: co wybrać? Gdzie jechać? Co zobaczyć?

Dziś podróż nawet w najdalszy zakątek świata nie stanowi większego problemu. I ile dysponuje się odpowiednią kwotą bardzo szybko można znaleźć się w wybranym miejscu na globie. Czy w związku z tym można jeszcze mówić o podróżach marzeń? Czy podróże nadal są marzeniami? Wszak wiele osób uważa, że już nic go na tym świecie nie zdziwić, nie zachwycić nie porwie. Wszystko już  było. My przekonujemy, że tak nie jest. Podróże marzeń mogą mieć zawsze nowy wymiar. Za każdym razem odkrywać możemy nowe rzeczy, doświadczać wyjątkowych widoków, zapachów i obrazów. Poznaj podróże marzeń na cztery pory roku.

Podróże marzeń na wiosnę

Dla wielu osób wiosna jest ulubioną porą roku i idealnym czasem na podróżowanie. Podróże marzeń w czasie wiosennej aury pozwalają zarówno na odkrywanie uroków polskich i słowackich Tatr, jak i podziwianie malowniczych krajobrazów np. w Bawarii czy usłanej kwiatami Holandii.

Podróże marzeń na wiosnę dla wielu osób będzie też wyprawa do włoskiej Toskanii, natomiast fani bardziej egzotycznych destynacji zachwycą się Japonią, Marokiem czy zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i licznymi parkami narodowymi.

Podróże marzeń wiosną mogą odbyć też osoby, które lubią zażywać słonecznych i wodnych kąpieli. W takich miejscach jak Malta, Cypr czy Wyspy Kanaryjskiej jest już dostatecznie ciepło na opalanie i pluskanie się w oceanie. Ci, którzy wolą wyższe temperatury powinni udać się na Madagaskar, gdzie dodatkiem do błogiego lenistwa będzie budząca się do życia niezwykła fauna i flora. Wiosną warte uwagi są też Indie szczególnie Goa i Kerala, Wietnam oraz Chile. Wszystkie te miejsca przyciągają przepięknymi górskimi widokami.

Twoja podróż marzeń to krótki city break. Wiosną wybierz się do Budapesztu, Pragi lub Barcelony. Spacery wąskimi uliczkami dostarczą niemałych wrażeń estetycznych oraz kulturalnych. Podróżując wiosną unikniesz tez dużych upałów, które dla wielu osób są niemałym problemem.

Podróże marzeń w lecie

Większość osób marzenia o podróżach spełnia letnią porą. Okres urlopowy sprzyja wyjazdom i to nie tylko tym bliskim. Gdzie wybrać się latem? Doskonałym rozwiązaniem na zrealizowanie podróży marzeń po Europie w tym okresie jest Grecja, Francja oraz Turcja. Zabytki, wino, lazurowe morze i plaża to spełnienie marzeń niejednego urlopowicza.

Zwolennicy bardziej egzotycznych destynacji mogą latem wybrać się do Kenii i Tanzanii, gdzie czekają na nich parki narodowe pełne dzikiej zwierzyny. Latem warto odwiedzić również dżunglę amazońską oraz Polinezję Francuską na czele z dziewcza wyspą Bora – Bora.

A co jeśli chce się uciec przed słońcem i upałem? Wtedy podróże marzeń to te w Alpy i Dolomity. Latem panują tam znośne temperatury i piękne krajobrazy. Wiele do zaoferowanie mają takie kraje jak Norwegia, Szkocja, Irlandia czy Islandia. W dalsze podróże warto natomiast udać się do Kanady, na Alaskę czy do peruwiańskiej części Andów.

Podróże marzeń na jesień

Jesienią większość  z nas chce zatrzymać lato na dłużej. Jeśli taki jest cel twoich podróży marzeń, wybierz się do Chorwacji lub Czarnogóry. Nawet późną jesienią zastaniesz tu wyższe temperatury niż w Polsce. Dodatkowo czekają na ciebie piękne widoki i niezliczone zabytki. Jeśli jesienią chcesz jednak poczuć pełnię lata, odpuść Europe. Twoje kierunki to RPA, Indie, Tajlandia oraz Indonezja. Niezwykle wrażenia zapewni też odwiedzenie jesienią Hawajów.

Ci, którzy od uroków jesieni wcale nie chcą uciekać, mogą postawić na polskie Bieszczady, które tej porze roku prezentują się niezwykle malowniczo. Równie piękne będzie w Transylwanii, Kirgistanie i Nepalu, a także Chinach. Z zagranicznych kierunków na jesień polecana jest także Francja, Włochy oraz Gruzja.

Jesienią podróże marzeń czekaj także fanów zimowego szaleństwa. Chcąc przenieść się w zimowe krajobrazy, można wybrać się na austriackie i szwajcarskie lodowce lub do wschodniej Francji w rejon szczytu Grande Motte. Zimowe warunki jesienią odnajdzie się też w ośrodkach narciarskich położonych w amerykańskim Kolorado np. popularnym i ekskluzywnym Aspen.

Podróże marzeń zimą

Podróże marzeń zimą mogą mieć dwa wymiary: białe szaleństwo i ucieczki od zimna. Jeśli jesteś zwolennikiem zimowych szaleństw, nie musisz szukać daleko. Wycieczka w polskie Tatry powinna być podróżą marzeń, której nie zapomnisz. Tym, którzy natomiast preferują zagraniczne wojaże, rekomendowane są austriackie kurorty w Alpach np. Ski Amade, włoskie ośrodki w Dolomitach czy słynące z luksusu szwajcarskie wioski narciarskie. Osoby szukające nowych zimowych dystancji swój wzrok powinny skierować natomiast a Pireneje, a nawet zaplanować wyprawę na Antarktydę. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również trasy narciarskie we wschodniej części Europy oraz na Bałkanach. Dobrze przygotowane i nie przyciągają zbyt dużej liczby turystów, dzięki czemu łatwiej i komfortowej można się oddać zimowemu szaleństwu.

Podróż marzeń zimą to dla ciebie ucieczka od mrozu i śniegu? Idealna destynacja to: południowe Chiny, Filipiny, kolorowy Meksyk, Karaiby i Brazylia, Senegal oraz Gambia, słoneczna Australia czy kraje Ameryki Południowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here