morze bałtyckie
fot. pexels.com

Planując podróż nad polskie morze warto wypisać sobie listę rzeczy, które warto zwiedzić. My taką listę zrobiliśmy za Ciebie. Sprawdź, co możesz zobaczyć wybierając się na wakacje lub krótki pobyt nad Morze Bałtyckie!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-nad-morzem-z-dzieckiem/

Starówka w Gdańsku

To miejsce, w które zdecydowanie trzeba wybrać się na spacer. Stare Miasto w Gdańsku skrywa wiele uroków – Posąg Neptuna, Żuraw, Długi Targ, Kościół Mariacki, a do tego liczne restauracje, stoiska z pamiątkami, ludzie grający i prezentujący sztukę na ulicy. Zawsze jest tutaj mnóstwo ludzi, ale właśnie dlatego też ma to swój wyjątkowy klimat. Architektura potrafi zadziwić – wąskie uliczki, kamienna ulica, kamienice. Wszystko zasługuje na to, aby przejść się Starym Miastem i zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

Diabelski Młyn

To coś co znajduje się w niewielkiej odległości od Starego Miasta i śmiało można powiedzieć, że jest to gdańskie London Eye. Dosłownie, ponieważ idea tego młynu jest taka sama.

Hel i Mierzeja Helska

Miejsce bardzo oddalone od chociażby Gdańska, ale warte tego, aby je obejrzeć i zwiedzić. To, co wyróżnia Hel i czyni to miejscem atrakcyjnym dla turystów są np. fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża i latarnia morska. Każda z tych atrakcji jest warta odwiedzenia, umila czas i pozwala zachować wspaniałe widoki. Wielu turystów spaceruje również promenadą, która prowadzi praktycznie na sam koniec półwyspu – widoki stamtąd są cudowne. 

Cypel Rewski i Rewa

Jest to klasyczna turystyczna miejscowość, więc trzeba liczyć się z tym, że zawsze (nawet zimą) jest tu sporo ludzi. Niemniej, jak widać nie odstrasza to nikogo i ludzie chętnie przyjeżdżają, aby zobaczyć i pospacerować po plaży, czy zwiedzić malowniczy Cypel Rewski.

Westerplatte

To miejsce będzie zdecydowanie warte do zwiedzenia dla osób uwielbiających tematy historyczne, ponieważ Westerplatte jest naznaczone historią, czego raczej nie trzeba tłumaczyć. Najlepsze jest to, że obszar Westerplatte jest otwarty i można przyjechać do niego nawet wcześnie rano czy w nocy. Minusem zwiedzania, gdy jest już ciemno może być to, że różne oznaczenia – tabliczki z informacjami dodatkowymi, nie są podświetlane. Pod pomnik umieszczony na samej górze prowadzą schody.

Przeczytaj też: http://www.restbox.pl/wloskie-przysmaki-czyli-co-zjesc-bedac-we-wloskiej-restauracji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here