Wakacje i wczasy w Łebie

Łeba jest cenioną przez turystów miejscowością wypoczynkową. Charakteryzuje ją charakterystyczny nadmorski klimat i piękne widoki typowe dla Wybrzeża Słowińskiego. To spore miasto cieszy się prawdziwym zalewem odwiedzających podczas najcieplejszych miesięcy w roku. Poza sezonem ruch lekko zamiera.

Położenie Łeby

Miejscowość leży nad Morzem Bałtyckim, posiada port oraz liczne kąpieliska. Przez miasto przepływa rzeka o tej samej nazwie – Łeba – oraz Chełst. Jak większość obszarów zlokalizowanych w północnej Polsce, także Łebę charakteryzuje raczej nizinny krajobraz i rozwinięta linia brzegowa z piaszczystymi plażami. Jest to niezbyt duże miasto, jednak jego bogata historia i zróżnicowane atrakcje wpływają na nieustające zainteresowanie turystów.

Walory Łeby

Szkoda nie odwiedzić Łeby, jeśli jest się nad morzem i szuka miejscowości, która ma sporo do zaoferowania. Jedyna wada tego miasta to niewielki rozmiar, choć akurat to niektórzy mogą uznać za zaletę. Turyści przyjeżdżający do Łeby na wakacje cenią sobie okolicę, bo zapewnia możliwość spędzenia czasu na kilka różnych sposobów. Coś dla siebie znajdą tu i spokojni ludzie z preferencjami do leniuchowania, i ci bardziej aktywni, którzy chcą rozwinąć się i zabawić. Wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury ucieszy też fakt, że powietrze w Łebie jest bardzo zdrowe i przyjemnie się je wdycha.

Lokalne atrakcje

Spędzając w Łebie na przykład wczasy, można przybliżyć sobie historię miejscowości – wielu może ona zafascynować, zwłaszcza że pierwsze osadnictwo na tych obszarach pojawiło się w czasach prasłowiańskich. Imienne wzmianki o Łebie padły pod koniec XIII wieku, kiedy to wzdłuż brzegów Bałtyku nie brakowało rozwiniętych osad zajmujących się głównie rybołówstwem. Niektóre istniejące do dziś obiekty w Łebie pochodzą z bardzo dawnych czasów. Nie ma ich wiele, ale podczas zwiedzania warto pochylić się na chwilę chociażby nad ruinami kościoła św. Mikołaja oraz nad inną piękną świątynią odrestaurowaną budulcem ze wspomnianego kościoła – świątynią Najświętszej Marii Panny. Stare czasy Łeby pamiętają też liczne domki rybackie, na które można natrafić przypadkowo lub kierując się wskazówkami przewodnika. Dużo jest atrakcji stworzonych dla zadowolenia turystów, wśród nich są na przykład lunaparki (idealne dla młodych gości Łeby), muzea – m.in. Muzeum Motyli oraz Narodowe Muzeum Morskie. Warto odwiedzić „Łeba Park” z modelami dinozaurów i dostępny od niedawna labirynt 3D.

Dużo ciekawych atrakcji znaleźć można także poza centrum Łeby. Miejscowość otaczają piękne tereny, których część należy do Słowińskiego Parku Narodowego. Właśnie na tym obszarze można podziwiać jedyne w swoim rodzaju ruchome wydmy. Nie brakuje rezerwatów oraz krain objętych całkowitą lub częściową ochroną. Dla turystów zainteresowanych podziwianiem fauny i flory wyznaczono liczne ścieżki spacerowe przez miejsca, w których spotyka się różne ciekawe gatunki.

Podczas pobytu w Łebie latem, turyści mogą korzystać z udostępnionych kąpielisk i plaży. Kąpieliska poza sezonem są nieczynne. Inną z letnich atrakcji są przepływy statkiem na trasie Łeba – Kluki.

Baza noclegowa

Jak przystało na turystyczną miejscowość nadmorską, w Łebie dość łatwo można zorganizować nocleg. Warto wynająć pokój przed sezonem, bo w środku lata trudno jest znaleźć placówkę niedrogą i korzystnie położoną. Noclegi w Łebie można znaleźć w ponad osiemdziesięciu ciekawych miejscach, są to głównie pokoje wynajmowane w mieszkaniach prywatnych lub domki zlokalizowane na łonie natury. Do dyspozycji turystów jest hotel oraz jedno pole namiotowe.

Podsumowanie

Wypoczynek w Łebie może sprawić dużo przyjemności osobom w każdym wieku. Jest tu sporo atrakcji, więc żeby wszystko dokładnie zwiedzić, trzeba poświęcić na to trochę czasu. Poza oglądaniem architektury, warto pospacerować po malowniczej okolicy. Łeba gwarantuje turystom wygodne miejsca noclegowe w jednej z wybranych placówek. Listę aktualnie dostępnych noclegów można sprawdzić na stronie Przymorzu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here