urlop w Polsce - gdzie warto wyjechać?

Aby wyjechać na weekend do wybranego miejsca w Polsce, nie musimy wydawać ogromnej sumy pieniędzy. Nasz kraj oferuje nam naprawdę ogromne możliwości spędzania wolnego czasu w dni wolne od pracy i pozostałych obowiązków. Polska pozwala nam rozkoszować się swoim pięknem, niezwykłymi widokami, ciekawymi szlakami turystycznymi czy też licznymi zabytkami. Atrakcje te obejmują zarówno góry, morze, jak jeziora. Wiele zabytków i atrakcji w Polsce czeka na nasze odkrycie!

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/ciekawe-propozycje-na-udany-weekend-w-polsce/

Polski Bałtyk – co tam na nas czeka?

Jeżeli marzymy o wyjeździe nad morze, powinniśmy postawić na Trójmiasta. Jest to miasto, które z całą pewnością urzeknie każdego. Posiada swój wyjątkowy klimat. W centum Gdańska znajduje się przepiękna starówka, na której główną atrakcją jest fontanna Neptuna. Z kolei jeżeli chcemy się przemieścić, by zobaczyć coś nowego wystarczy wsiąść samochód lub kolej miejską i uda się do Sopotu. Tam czekają na nas pyszne gofry i słynne molo. Oprócz tego warto przejść się po rewelacyjnym deptaku, który co roku, zwłaszcza w sezonie letnim przyciąga tysiące turystów. Jeżeli mamy już dość zwiedzania i wylegiwania się na plaży, możemy udać się na spacer brzegiem można, z Gdańska do Gdyni. Podczas takiej wycieczki czekają na nas piękne widoki i niezwykły spokój.

Polskie góry – jakie atrakcje tam się znajdują?

Polskie góry kojarzone są zawsze w pierwszej kolejności z ciszą, spokojem i czystym powietrzem. Są tak samo popularne, jak Bałtyk. Co roku chętnie je odwiedza cała masa turystów, bez względu na porę roku. Niektórzy wolą przyjechać w to miejsce, gdy jest słonecznie i ciepło, wtedy mogą pokonywać niezwykłe i ciekawe szlaki turystyczne, zdobywać szczyty i korzystać z pięknych widoków, które mają dookoła siebie. Z kolei, inni wolą udać się w góry, gdy spadnie śnieg. Wtedy powstają idealne warunki do szaleństwa na stoku narciarskim. Miłośnicy nart i deski snowboardowej, w końcu mogą wyładować z siebie całą zalegającą w nich energię.

A może warto wybrać się nad polskie jezioro?

Polska słynie również z przepięknych jezior, które robią wrażenie o każdej porze roku. Jednym z najsłynniejszych polskich jezior jest Solina. Jest to zbiornik retencyjny, który posiada aż 22 kilometry kwadratowe powierzchni. Jest to wyjątkowe miejsce, zarówno do odpoczynku nad wodą, jak i tego bardziej aktywnego. Nad Soliną możemy zarówno udawać się na wycieczki rowerowe, jak i pływać kajakiem po jeziorze. Wzdłuż linii brzegowej jeziora powstała nawet plaża. Równie popularnymi jeziorami są te znajdujące się na Warmii i Mazurach.

Zobacz też: http://www.hotelsystem.pl/ktore-atrakcje-w-zatorze-wybrac-energylandia-czy-zatorland/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here