wycieczka na litwę
fot. pexels.com

Wakacje to wspaniały czas! Planujesz wycieczkę na Litwę i nie wiesz co zwiedzić? Przychodzimy z podpowiedziami! Odkryj ten piękny kraj, razem z naszymi wskazówkami!

Zobacz też: http://radiobc.pl/wycieczka-na-litwe-co-warto-zobaczyc/

Magiczne zakątki w Litwie

Z pewnością będąc w Litwie warto odwiedzić Stare Miasto, które znajduje się w Wilnie. Jest nawet wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Na Starym Mieście znajdziecie mnóstwo zabytków, które są z różnych epok, a także urocze uliczki i place. Koniecznie przespacerujcie się ulicą Zamkową! Taki spacer może być również romantyczną atrakcją dla zakochanych par!

Jeśli macie możliwość, wybierzcie się na wycieczkę do Zamku w Trokach. Zamek ten położony jest na jeziorze Galwe. Zatem nie tylko widoki czekają was malownicze, ale także ciekawy zabytek do zwiedzania!

Relaks i piękno przyrody

Jeśli szukacie miejsca na relaks to musicie odwiedzić Druskieniki – największe i najnowocześniejsze uzdrowisko na Litwie. Jest tu mnóstwo źródeł mineralnych, a także kilka hoteli z zapleczem SPA oraz sanatoria.

Kolejnym takim miejscem jest Mierzeja Kurońska. Piękne wydmy zrobią z pewnością na was wrażenie. Tu także znajdziecie mnóstwo ciekawych gatunków roślin i być może spotkacie faunę leśną!

Park Regionalny Delty Niemna także przypadnie do gustu osobom, które szukają miejsca na wypoczynek. Tutaj znajdziecie jedną z największych atrakcji przyrodniczych w Litwie, a także będziecie mogli podjechać na przylądek Vente, aby poobserwować ptaki.

Szukając ciekawych przyrodniczych wrażeń musicie również odwiedzić Żmudzki Park Narodowy, w którym czekać na was będzie jedno z największych jezior na Litwie – Płotele. Ma ono również siedem wysp.

Jak widzicie Litwa skrywa wiele pięknych i uroczych zakątków, które warto zwiedzić, aby podziwiać dziedzictwo kulturowe, a także piękną przyrodę. Może macie również jakieś swoje inne miejsca na liście, które warto zwiedzić? Z pewnością wyjazd będzie należał do udanych!

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/wybieramy-szlifierke-katowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here