serce
fot. Pixabay.com

Choroby układy krążenia są coraz częstsze na całym świecie. Stąd tak ważne jest, by odpowiednio wcześnie wprowadzić zdrowe nawyki by cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/profilaktyka-chorob-ukladu-krazenia/

 

Jak się chronić przed chorobami serca?

Największy wpływ na nasze serce ma dieta. Zdrowa, pełna warzyw i owoców ma zbawienne działanie na nasz organizm. Oczywiście nie pozostają bez znaczenia skłonności genetyczne jednak jeśli dopilnujemy by nasza dieta nie zawierała zbyt dużo cholesterolu oraz tłuszczów odzwierzęcych to jesteśmy w stanie znacznie wpłynąć na skłonności do chorób serca. Nie zapominajmy przy tym o aktywności fizycznej  także regularnych badaniach by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

 

Jak się odżywiać?

Korzystne dla serca są ryby bogate w kwasy omega 3 którymi warto zastąpić czerwone mięso. Kwasy omega 3 znajdziemy też w orzechach, pestkach i strączkach a omega 6 w olejach sojowych, słonecznikowych czy kukurydzianych. Jednocześnie unikajmy nadmiaru soli, masła czy jajek. Zamiast tego wybierajmy oliwę z oliwek a użycie soli możemy zmniejszyć poprzez dodawanie smaku potrawom przez użycie suszonych ziół czy unikanie wysoko przetworzonych produktów. Nie zapomnijmy o używkach takich jak papierosy czy alkohol które bardzo niekorzystnie wpływają na pracę serca. Jeśli chcemy napić się alkoholu, najlepszym wyborem jest niewielka ilość czerwonego wina spożywana sporadycznie. Powinniśmy jednocześnie zastąpić słodycze owocami lub gorzką czekoladą oraz jeść duże ilości warzyw by dostarczyć organizmowi wszelkich witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

 

Przeczytaj też: http://www.restbox.pl/czym-jest-zawal-serca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here