Zimowa magia nadmorskiego uzdrowiska – Apartamenty Kołobrzeg

Wielu turystów unika nadmorskich miast poza sezonem. Warto jednak pomyśleć o weekendowym wyjeździe w zimę właśnie nad morze. Polskie plaże wyglądają wyjątkowo urokliwie, kiedy są ozdobione szronem. Dodatkowym plusem jest również mniejszy ruch i atrakcyjne ceny. Noclegi nad morzem cieszą się wtedy większą dostępnością, a Ty z łatwością możesz znaleźć idealne miejsce dla siebie.

Odzyskany skarb Pomorza – Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg ma bardzo ciekawą historię, a co za tym idzie można tu znaleźć wiele zabytków z różnych okresów historycznych. Ciekawa architektura sprawia, że niezależnie od tego czy wybierzesz apartamenty przy plaży, czy w centrum miasta, będzie to równie urokliwa lokalizacja.

Wycieczkę do Kołobrzegu polecamy zacząć od zwiedzania. Najbardziej charakterystyczną budowlą jest latarnia morska, z której możesz obejrzeć panoramę miasta zanim ruszysz w podróż jego uliczkami. Latarnia nie jest wysoka, ale rozlega się z niej bardzo ładny widok na ujście Parsęty i port.

W podziemiach znajduje się Fort Ujście, który jest częścią Miejskiego Szlaku Fortyfikacji. Funkcjonuje od 2011 roku i składa się na niego:

 • Park Dąbrowskiego,
 • Fort Wilczy – obecnie amfiteatr,
 • Szaniec Kamienny, 
 • Fort Ujście– największa kołobrzeska fortyfikacja w całości zachowana. W 1945 roku zbudowano na forcie latarnię morską,
 • Reduta Bagienna – zabytek fortyfikacyjny, obecnie tawerna,
 • Reduta Solna– teren Portu Rybackiego,
 • Brama Radzikowska– obecnie dom mieszkalny,
 • Akademia Rycerska– obecnie hala sportowa i Klubokawiarnia „Centrala”.

Jeśli interesujesz się architekturą to poza wspomnianą trasą koniecznie odwiedź neogotycki Ratusz Miejski z XIX w. Szczególnie polecamy spacer wieczorem, kiedy budynek jest oświetlony.

Ostatnim punktem obowiązkowym na liście zabytków jest modernistyczny Pomnik Zaślubin z Morzem, który powstał 1963 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie wydarzenia upamiętnia i poszerzyć swoją wiedze historyczną wybierz się do kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego. Znajdziesz tam bardzo interesująca ekspozycję ,,Dzieje oręża polskiego’’. To unikatowy zbiór mundurów z czasów I i II wojny światowej, a także duża kolekcja broni z różnych okresów. To bardzo ciekawa propozycja dla zainteresowanych historią wojenną. 

W Kołobrzegu znajdziesz też port miejski. Składają się na niego trzy mniejsze porty: port rybacki, przystań żeglugi oraz port Marynarki Wojennej. W tym ostatnim oddziale przy odrobinie szczęścia możesz obejrzeć polskie wojenne okręty z bliska.

Zielone uzdrowisko – apartamenty przy plaży

Kołobrzeg to również niezwykły mikroklimat z dużą ilością zieleni i parków. To miasto bardzo przyjazne turystom, więc nawet jeśli zrezygnujesz z długiego zwiedzania to z pewnością znajdziesz wiele alternatyw. Apartamenty Kołobrzeg to idealny pomysł, jeśli chcesz odpocząć i zwolnić tempo.

Długie spacery wzdłuż plaży mogą okazać się zbawienne dla regeneracji twojego organizmu. To właśnie zimą powietrze zawiera najwięcej jodu, który jest niezbędny do leczenia wielu dolegliwości np. chorób dróg oddechowych. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą skorzystać z morsowania, czyli kąpieli w lodowatym Bałtyku (oczywiście nie rób tego we własnym zakresie, bez przygotowania i opieki profesjonalisty). W Kołobrzegu prężnie funkcjonuje Koło Morsów, które organizuje regularne kąpiele. W mieście jest też wiele malowniczych parków, najładniejsze z nich to:

 • park Stefana Żeromskiego,
 • park imienia Aleksandra Fredry,
 • park imienia generała Henryka Dąbrowskiego,
 • Plac 18 Marca,
 • Park pułkownika Przybylskiego.

Jak przystało na duży kurort, Kołobrzeg jest przygotowany na przyjęcie tłumów turystów. Właśnie dlatego oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka. Z pewnością znajdziesz idealną przytulna kawiarnie, bar czy restaurację. Dodatkowo po sezonie możesz zapomnieć o długich kolejkach i rozkoszować się chwilą relaksu przy ulubionym daniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here