Podróż poślubna, rocznica a może chęć skosztowania luksu to wszystko skłania nas do zorganizowania ekskluzywnych wakacji. Opcje pławieni się w luksusie w czasie urlopu wybiera coraz więcej osób. Ekskluzywne wakacje w zależności od zasobności portfela mogą przybierać różne formy od najpopularniejszej, czyli wczasów all inclusive do wakacji szytych na miarę. Zobacz, jak zorganizować ekskluzywne wakacje i gdzie na nie pojechać.

Ekskluzywne wakacje to nie tylko te ociekające luksusem, ale i te zapewniające niesamowite przeżycia. Coraz częściej jesteśmy w stanie zrezygnować z luksusowych hoteli, aby np. poznać życie w amazońskiej dżungli czy przemierzyć Patagonię. Trzeba jednak pamiętać, że ekskluzywne wakacje to nie tylko te odległe. Takich można zakosztować w stylowej willi w Toskanii czy na jachcie na lazurowym wybrzeżu.

Ekskluzywne wakacje all inclusive

Wśród masowych turystów najpopularniejszą formą ekskluzywnych wakacji są wczasy z formułą all inclusive. Tego typu wakacje oferowane są przez biura podróży w dużych kompleksach turystycznych ulokowanych na całym świecie. Ekskluzywne wakacje można więc przeżyć w kurorcie w Bułgarii, w Hiszpanii, w Kenii, na Bali czy Fidżi. Osoby, które chcą zakosztować luksusu, wybierają kurorty 5 gwiazdkowe, często butikowe, gdzie wypoczywać można kameralnie i bez tłumów turystów. Oczywiście obowiązkowa jest wersja wakacji all inclusive. Tutaj jednak trzeba uważać. Chcąc zakosztować ekskluzywnych wakacji z biura podróży, należy dokładnie sprawdzić, jaka opcja all inclusive została zapisana w umowę. Najbardziej ekskluzywnie i komfortowo będzie, jeśli zdecydujemy się na opcje total all inclusive. Ta formuła obejmuje nie tylko trzy posiłki, darmowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz przekąski, ale także dostęp do całej infrastruktury hotelu np. siłowni, SPA, hammamu, możliwość korzystania z room serwisu, uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach i wycieczkach, pomoc ze strony instruktora np. narciarstwa oraz dostęp do alkoholi z wysokiej półki.

Ekskluzywne wakacje szyte na miarę

Klienci z zasobniejszym portfelem coraz częściej decydują się na skorzystanie z oferty ekskluzywnych wakacji uszytych na miarę. Takie oferty znaleźć można w mniejszych biurach podróży dedykujących swoje produkty wymagającym klientom. Osoby w nich zatrudnione zajmują się na co dzień organizacją ekskluzywnych wakacji do A do Z. Odpowiadają one nie tylko za zarezerwowanie turyście pobytu, ale także zorganizowanie transportu, zwiedzania i atrakcji na miejscu. A wszystko to w wysokim standardzie. Proponowane hotele są zazwyczaj prawdziwymi rajami na ziemi, butikowe i mniej znane pozwalają na spokojny i kameralny wypoczynek i rozkoszowanie się formułą total all inclusive, a nawet więcej. Na ekskluzywnych wakacjach szytych na miarę nie podróżuje się z większą grupą, a z dedykowanym kierowcom, co zapewnia większy komfort zwiedzania i odpoczynku. Można też liczyć na atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Lot balonem nad Alpami, wynajem jachtu czy wilii, bilety na nietypowe przedstawienie, tropienie goryli w Ugandzie – wszystko to można mieć, o ile dysponuje się odpowiednim budżetem.

Ile kosztują ekskluzywne wakacje?

Nie ma jednej ceny ekskluzywnych wakacji. Na koszty wyjazdu składa się wiele czynników m.in. miejsce wypoczynku, atrakcje na miejscu, pora wyjazdy (miesiąc), ilość osób, biuro podróży, forma wyżywienia. Pracownicy biur podróży organizujących wakacje szyte na miarę podają, że najbogatsi tego świata na wczasy i związane z nimi atrakcje potrafią wydać bardzo dużo. Często kwoty, które płacą, liczone są w setkach tysięcy dolarów. Mniej zamożni korzystający z ekskluzywnych wczasów w tradycyjnych biurach podróży wydają średnio ok. 6000-8000 tysięcy za osobę. Taka cena pozwala na wykupienie ekskluzywnych wakacji w formie wypoczynku w większości miejsc na kuli ziemskiej. Trzeba jednak pamiętać, że do tego dochodzą też koszty wycieczek i zwiedzenia, a także dodatkowych atrakcji, jakie chcemy sobie zapewnić w trakcie urlopu.

Gdzie jechać na ekskluzywne wakacje?

Ekskluzywne wakacje można spędzić zarówno na rajskich wyspach Bora-Bora, jak i na Francuskiej Riwierze. Luksusowo i ekskluzywnie może być wszędzie. Co więcej, ekskluzywne wakacje można zaplanować nie tylko latem, ale i zimą. Kiedy ogarnia nas białe szaleństwo celebryci i możni tego świata wybierają się do luksusowych narciarskich kurortów, gdzie spędzają zimowy urlop. Te są nie mniej ekskluzywnie niż te letnie i oferują równie wiele rozrywek.

Miejsca na ekskluzywne wakacje zimą:

  • Yellowstone Club (USA) – to jeden z najbardziej luksusowych kurortów narciarskich na świecie; fani białego szaleństwa znajdą tu kilkanaście stoków, do których dostęp mają tylko członkowie klubu, a nimi nie tak łatwo jest zostać;
  • Zermatt (Szwajcaria) – to typowy alpejski kurort ulokowany w pięknym miasteczku; znajdziemy tu trudne stoki i trasy, a także najdroższe kurorty i hotele;
  • Cortina d’Ampezzo (Włochy) – zimą na ekskluzywne wakacje wybierają się tu gwiazdy firmowe, projektanci mody oraz old money families; kurort idealnie oddaje włoski styl życia i pozwala na relaks w aktywnym wydaniu;
  • Zurs (Austria) – to najbardziej ekskluzywne miejsce na zimowy wypoczynek w Austrii;
  • St. Moritz (Szwajcaria) – elitarny kurort narciarski odwiedzany przez największych bogaczy hotele, restauracje i usługi wręcz ociekają luksusem.

Miejsca na ekskluzywne wakacje latem:

  • Malediwy
  • Seszele
  • Hawaje
  • Bora Bora
  • Mauritius.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here