Wakacje w Krynicy Morskiej

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Taki stan rzeczy oznacza, że już teraz warto zastanowić się nad kierunkiem wakacyjnych wojaży. Słoneczna Italia? Francja? A może tropikalne wyspy? Aby wypocząć, nie musisz udawać się na drugi koniec świata. Wakacje w Krynicy Morskiej także mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Dlaczego warto pojechać do Krynicy Morskiej? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź.

Krynica Morska — podstawowe informacje

Krynica Morska to miejscowość, którą powinien znać każdy, kogo pociągają nadmorskie regiony. Krynica jest położona na Mierzei wiślanej — to właśnie ten atut w dużej mierze przekłada się na popularność okolicy w czasie sezonu wakacyjnego.

Z uwagi na swoje niewątpliwe atuty w zakresie flory i fauny Krynica Morska została włączona do Parku Krajobrazowego „Mierzeja wiślana”oraz HELCOM MPA — Bałtyckiego Systemu Obszarów Chronionych.

Jakie atrakcje dla turystów oferuje Krynica Morska?

Choć Krynica nie jest miastem o dużej powierzchni, nie oznacza to jeszcze, że nie można znaleźć na jego terenie ciekawych atrakcji. Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej? Przykładowe lokacje, które zasługują na uwagę, to między innymi:

– charakterystyczna, jaskrawoczerwona latarnia morska (wraz ze znajdującym się opodal cmentarzem żołnierzy radzieckich poległych podczas walk z czasów drugiej wojny światowej). Obecnie funkcjonująca latarnia została uruchomiona w 1951 roku,

– kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka. Choć został on zbudowany stosunkowo niedawno (powstał on jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego stulecia), to budowla przyciąga uwagę swoim wystrojem,

– port morski, czyli jedno z najważniejszych miejsc w Krynicy Morskiej,

– Wielbłądzi Grzbiet, czyli jedna z najbardziej znanych wydm zlokalizowanych na Mierzei Wiślanej,

– letnie kąpielisko wodne.

Wyżej wymienione atrakcje są ważne, ale o wyjątkowym charakterze Krynicy Morskiej decyduje przede wszystkim przyroda i bliska obecność Morza Bałtyckiego.

Krynica Morska — hotele dla dorosłych

Aby możliwy był komfortowy wypoczynek w Krynicy Morskiej, niezbędne jest zapewnienie sobie miejsca noclegowego. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie są hotele dla dorosłych. Aczkolwiek nazwa ta może kojarzyć się z czymś niestosownym, to rzeczywistość jest bardziej prozaiczna. Hotel dla dorosłych to miejsce, w którym nie gości się dzieci do 12 r.ż. Dzięki temu dorośli są w stanie odpocząć od zgiełku, który jest naturalnym elementem wypoczynku z maluchami.

Jest to dość nietypowe rozwiązanie, aczkolwiek w ostatnich latach hotele dla seniorów zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród wczasowiczów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here