Wakacje na Ibizie kojarzą się przede wszystkim z bujnym życiem nocnym głośnymi imprezami i szaloną zabawą. Jest jednak drugie oblicze wakacji na Ibizie. Ta hiszpańska wyspa słynie nie tylko z zabawy, ale i pięknych plaż. To właśnie one w połączeniu z zachwycająca przyroda zapewniają niespieszny relaks i odpoczynek. Zobacz, jak zorganizować wakacje na Ibizie.

Ibiza to wyspa leżąca w archipelagu Balearów. Należy ona do Hiszpanii, dlatego wakacje na Ibizie możemy spędzić bez paszportu. Najwyższe temperatury panuje tu w sierpniu, kiedy to możemy liczyć na 30 stopni Celsjusza. Na wakacje na Ibizę można jednak wyjeżdżać już od kwietnia – jest wtedy tam ciepło, a woda pozwala na morskie kąpiele.

Jak zorganizować wakacje na Ibizie?

Wakacje na Ibizie można wykupić w biurze podróży lub zorganizować na własną rękę. Koszt wyjazdu zorganizowanego to ok. 4000 złotych dla 2 osób na 7 dni. Cena ta pozwala na spędzenie urlopu all inclusive, w 4 gwiazdkowym hotelu przy plaży. W przypadku organizacji wakacji na własną rękę koszt może być podobny, a jeśli jedzie się w poza sezonem o wiele tańszy.

Najtrudniej jest samodzielnie dotrzeć na Ibizę. Na wyspę nie latają bezpośrednie loty z Polski, konieczna jest przesiadka. Najprościej tanie połączenia znaleźć z międzylądowaniem w Londynie, Bergamo, Frankfurcie czy Barcelonie. Ceny biletów na Ibizę są różne, niekiedy można upolować okazję za 300 złotych w dwie strony, innym razem zapłacić 800 złotych.

Czy wakacje na Ibizie są bezpieczne?

Ibiza jest bezpieczną wyspą. Wakacje na Ibizie bez problemu można zaplanować nawet z małym dzieckiem. Największe niebezpieczeństwo dla turystów stanowią kieszonkowcy tak jak w większości regionów turystycznych.  Na rabusiów należy uważać szczególnie przy dużych atrakcjach turystycznych i przy popularnych kurortach. Osoby, które na wakacje na Ibizie wybierają się po zabawę, powinny zachować zwykłą ostrożność w klubach i na imprezach – nie zostawiać bez opieki napojów, nie wychodzić z obcymi.

Wakacje na Ibizie: imprezy

Wakacje na Ibizie kojarzone są głównie z imprezami. Wszystko dzięki słynnym klubom muzycznym takim jak Pacha, Space, Privilege, Amnesia, Eden czy Es Paradís, gdzie imprezują spragnieni zabawy Europejczycy. Największe dyskoteki na wyspie znajdują się o okolicy Ibiza Town i San Antonio. Można tu bawić się do muzyki house, minimal, trance i techno. Najpopularniejsze imprezy na Ibizie odbywają się w sezonie letnim, czyli od maja do września. To wtedy na wyspę przybywają światowej sławy DJ. Wejścia na imprezy są biletowane, a koszt uczestnictwa w nim to ok. 80 euro. Poza sezonem najsłynniejsze kluby są zamknięte, dlatego jeśli na wakacje na Ibizie wybierasz się po dobrą zabawę, odpuść urlop w kwietniu czy październiku.

Wakacje na Ibizie: zwiedzanie

Wiele osób nie wie, że wakacje na Ibizie wcale nie muszą wiązać się z imprezami. Wyspa wiele oferuje miłośnikom historii, szczególnie tej starożytnej. Na Ibizie znajdziemy przede wszystkim pozostałości po Fenicjanach. Zwiedzać tu można stanowisko archeologiczne Sa Caleta czy Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins. Wykopaliska i eksponaty prezentowane w tym miejscu to największe i najlepiej zachowane w regionie Morza Śródziemnego.

Kilka dni z wakacji na Ibizie warto także poświęcić na zwiedzanie starego miasta w Ibiza Town. Na starówkę składają się mury obronne i fortyfikacje na szczycie wzgórza. Ciekawy jest też spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta.

Plaże na Ibizie

Wakacje na Ibizie to prawdziwy raj dla plażowiczów. Urozmaicona linia brzegowa wyspy tworzy świetne warunki do kąpieli słonecznych i odpoczynku. Malownicze zatoczki, w których trudno spotkać turystów zapewniają kameralny spokojnych odpoczynek. Jedną z najpopularniejszych plaża jest Cala Salada. Inne popularne miejsca wypoczynku to Platja d’en Bossa, Playa de Ses Salines, Cala Longa, Cala Tarida, plaża w Puerto de San Miguel, Cala Llenya, Cala Comte, Cala Bassa. Na Ibizie słońca zażywać można od kwietnia do końca października, w tym czasie korzystać można też z kąpieli w morzu.

Wakacje na ibizie: co zobaczyć?

Wakacje na Ibizie to możliwość podziwiania cudów natury, które trudno spotkać w innej części świata. Jako największe atrakcje Ibizy wymienia się:

  • Wyspa Es Vedrà – jest to skalna wysepka, która wystają z morza na kilkaset metrów; zlokalizowana jest kilka metrów od południowo-zachodniego wybrzeża ibizy; dziś na wyspie nie mieszka nikt oprócz dzikich kóz; o wyspie krąży wiele legend;
  • Hippie Market – przez lata Ibiza była mekką hipisów; chętnie osiedlali się tu artyści szukający natchnienia i inspiracji; dziś pozostałości hipiskiej kultury można znaleźć w niewielkim miasteczku Es Cana na wschodnim wybrzeżu; raz w tygodniu odbywa się tu słynny Hippy Market, gdzie można kupić lokalne rzemiosło, ubrania, ręcznie robioną biżuterię itd.;
  • Jaskinie – na Ibizie znaleźć można wiele ciekawych jaskinie z ciekawymi formacjami skalnymi; do najciekawszych miejsc zalicza się: Cova de Can Marca w pobliżu Sant Miguel czy Cueva de Es Cuieram;
  • Ses Salines – jest to południowa część wyspy, gdzie znajduje się rezerwat przyrody; podziwiać można w nim płytkie nadmorskie zbiorniki, oddzielone groblami i kanałami; w rezerwacie żyje ponad 200 gatunków ptaków, w tym flamingi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here