obozy dziecięce

Obozy młodzieżowe to najpopularniejsza forma zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wielu rodziców funduje swoim pociechom wakacyjny wyjazd, aby zapewnić im odskocznię od domowych i szkolnych obowiązków, a przede wszystkim atrakcyjny czas spędzony w gronie rówieśników. Dzisiejsza oferta obozów młodzieżowych jest imponująca, dlatego rodzice mogą mieć problem z wybraniem konkretnej imprezy. Podpowiadamy, czym warto się tutaj kierować.

Tematyka obozu

Jeśli pamiętasz swoje obozy młodzieżowe, organizowane np. w latach 90. XX wieku, to wiedz, że dzisiejsze imprezy stoją na zupełnie innym poziomie. Nie chodzi tylko o standard wypoczynku, ale też o program. Współczesne obozy wpisują się w zainteresowania młodych ludzi, oferując im możliwość brania udziału w atrakcyjnych zajęciach grupowych skupionych wokół danej tematyki.

Pierwszym krokiem na drodze do wybrania odpowiedniego obozu młodzieżowego jest więc zapytane dziecka, jaka tematyka je interesuje. Na pewno warto przeprowadzić poszukiwania wspólnie, na przykład przeglądając strony internetowe renomowanych organizatorów.

Wybór obozów młodzieżowych jest ogromny. W ofertach organizatorów znajdziemy np. obozy artystyczne, sportowe, survivalowe, otaku, RPG, chillout (czyli nastawione na wypoczynek) i wiele więcej.

Lokalizacja

Obozy młodzieżowe są organizowane w najatrakcyjniejszych zakątkach Polski, przy czym nie tylko w obleganych kurortach nad morzem czy w górach. Warto rozważyć zafundowanie dziecku obozu w mniej znanej, za to pięknej, spokojnej lokalizacji – na przykład nad jeziorem (i wcale nie muszą to być Mazury).

Standard ośrodka

Współczesne ośrodki kolonijne i obozowe w niczym nie ustępują dobrym pensjonatom. W zasadzie normą jest, że młodzi ludzie mają zapewniony dostęp do prywatnej łazienki w pokoju, otrzymują wysokiej jakości posiłki (w tym specjalne menu dla alergików) czy mogą korzystać z prywatnej plaży z pełnym zapleczem. Warto poszukać obozu oferującego właśnie taki standard pobytu.

Dostępność atrakcji na miejscu

Sprawdźmy, czy ośrodek, w którym dziecko ma spędzić 10-14 dni, oferuje dobre zaplecze sportowe i rozrywkowe. To oczywiste, że dziecko czasami nie będzie mieć ochoty na branie udziału w zajęciach zorganizowanych – powinno więc mieć możliwość spędzenia wolnego czasu w taki sposób, aby nie narzekać na nudę.

Atutem danej oferty wyjazdowej będzie ośrodek z boiskami sportowymi, bezpośrednim dostępem do morza czy jeziora oraz rozrywkami pod dachem (w razie niepogody).

Wycieczki

Obozowe życie nie powinno się ograniczać tylko do ośrodka i ewentualnie plaży. Warto sprawdzić, czy organizator przewiduje również ciekawe wycieczki, najlepiej w cenie imprezy. Niekoniecznie muszą to być całodzienne wycieczki ze zwiedzaniem (czego większość młodych ludzi nie lubi), ale już wyjście np. do aquaparku jak najbardziej.

Ważny jest również wybór organizatora obozu

W Polsce nie brakuje biur specjalizujących się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej. Na pewno warto tutaj postawić na organizatora z wieloletnim doświadczeniem, cieszącego się dobrą opinią wśród rodziców i samych obozowiczów.

Naszą rekomendację ma Kogis – jeden z najbardziej renomowanych i najlepiej ocenianych organizatorów obozów młodzieżowych. Kogis to m.in. wykwalifikowana, zaangażowana kadra, nowoczesne ośrodki położone nad morzem, nad jeziorem czy w górach, wyjazdy z wielu miejscowości w Polsce, atrakcyjne wycieczki w cenie imprezy oraz świetne promocje na obozy młodzieżowe.

W ofercie Kogis znajdziesz mnóstwo obozów tematycznych wpisujących się w aktualne zainteresowania młodych ludzi. Po szczegóły zajrzyj na stronę internetową https://www.kogis.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here