Zapalniczki Zippo

Zaczęło się od niewinnego projektu. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania twórcy. Z czasem każdy mężczyzna chciał mieć zapalniczkę Zippo w swojej kieszeni. To wręcz niemożliwe, że coś z pozoru tak prostego odniosło taki sukces na całym świecie. Poznajcie krótką historię marki Zippo.

Jak to wszystko się zaczęło?

Przenieśmy się do roku 1932. George Grant Blaisdell obserwuje swojego znajomego, który z trudem próbuje użyć nieporęcznej, austriackiej zapalniczki. Mężczyzna postanawia zrekonstruować gadżet. Tworzy niewielką, prostokątną obudowę wyposażoną w pokrywkę z zawiasem. Zachowuje konstrukcję z kominkiem, typową dla austriackich zapalniczek. W ten sposób powstaje pierwsza zapalniczka, którą bez problemu można obsługiwać jedną ręką. 

Efekt pracy Blaisdella był fenomenalny. Innowacyjny produkt szybko rozsławił się na całym świecie. Stał się modnym i stylowym gadżetem – nieodłącznym akcesorium każdego mężczyzny. 

Skąd wzięła się nazwa Zippo? Pomysłodawca zainspirował się słowem „zipper”. „Zippo” brzmiało dla niego niesamowicie nowocześnie. 

Blaisdell od początku istnienia marki Zippo przekonany był o doskonałej jakości swojego produktu. Firma od lat 30. XX wieku posługuje się sloganem „It works or we fix it for free” (“Działa albo naprawimy ją za darmo”). 

Marka Zippo dziś

Marka stale się rozwija. Do swojej oferty dodała mnóstwo akcesoriów do zapalniczek, wielofunkcyjne zapalarki na butan, a nawet akcesoria lifestylowe, okulary oraz produkty dla entuzjastów outdooru. Jednak to kultowe zapalniczki cieszą się największą popularnością. Zapalniczki pojawiają się w produkcjach filmowych, klipach muzycznych i sztukach teatralnych. Kluby kolekcjonerskie Zippo organizują cykliczne spotkania, które zrzeszają wiernych fanów marki. 

Szeroki wybór zapalniczek Zippo

Dzisiejszy rynek oferuje nam niesamowita różnorodność zapalniczek Zippo. Mechanizm działania każdej z nich jest taki sam. Czym zatem się różnią? Przede wszystkim designem. W renomowanych sklepach, np. zapalniczki.eu, znajdziemy klasyczne, jednolite modele w różnych kolorach oraz wersje z ozdobione ciekawymi nadrukami – od prostych do tych nietypowych, przyciągających wzrok, intrygujących.

Kobietom z pewnością przypadnie do gustu zapalniczka z serii Mercury Glass Logo. Biało-srebrno-złoty korpus ozdobiony subtelnym teksturowaniem prezentuje się niezwykle elegancko. Idealną propozycją dla mężczyzny jest natomiast model Harley Davidson Collectible w kolorze głębokiej, gustownej czerni. Te i wiele innych produktów Zippo znaleźć można na stronie https://zapalniczki.eu/pl/shop/zapalniczki-zippo/. Zakup markowej zapalniczki to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności przez długie lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here