Zwiedzać i odkrywać świat można w każdym wieku. Dobrze wiedzą o tym seniorzy, który właśnie na emeryturze znajdują czas, aby podróżować. Seniorzy na wakacje wyjeżdżają ze zwykłymi biurami podróży lub korzystają z ofert dedykowanych dla nich. Wbrew powszechnym wyobrażeniom wakacje dla seniorów to nie tylko oferty wczasów rehabilitacyjnych czy sanatoriów. Zobacz, czym są wakacje dla seniorów i czym odróżniają się od innych ofert wycieczek.

Polscy seniorzy nie mają już czego zazdrościć tym z Niemiec czy z Francji. Coraz częściej i oni wyruszą na podbój świata i nie obawiają się tego, co nowe. Część z nich korzysta z ofert wakacji dla seniorów, inni wykupują wycieczki w tradycyjnych biurach podróży.

Senior za granicą

Dzisiejszy senior znacznie różni się od tego sprzed 10 czy 20 lat. Na bieżąco jest z obsługą telefonu komórkowego czy Internetu i nie boi się dalekich podróży. Na jesień życia wiele starszych osób postanowią poznać świat i zaczyna podróżować. Stąd też popularność ofert wakacji dla seniorów. Propozycje dla emerytów ma coraz więcej biur podróży. I co może dziwić wiele osób wakacje dla seniorów to nie tylko wczasy w Ciechocinku. Coraz więcej oferty to wyjazdy zagraniczne. Polscy seniorzy lubią odpoczywać w Tunezji, Maroko, Egipcie czy w Hiszpanii. Zazwyczaj jednak zamiast wczasów stawiają na wycieczki objazdowe.

Wakacje dla seniorów – jak poznać świat na emeryturze?

Większość polskich seniorów zamiast tradycyjnych wczasów wypoczynkowych wybiera wycieczki objazdowe. O ile zdrowie im tylko na to pozwala, decydują się na naprawdę dalekie wyjazdy takie jak Meksyk, Peru czy Tajlandia. Na dalekie podróże pozwalają im zgromadzone przez całe życie oszczędności. Można zaobserwować, że na większość wycieczek objazdowych popularnych biur podróży dominują ludzie starsi, po 50 roku życia. Wynika to z tego, że osób młodych zazwyczaj nie stać na to, żeby zapłacić 10 czy 15 tysięcy złotych za wycieczkę dla jednej osoby.

Wczasy dla seniorów – o co chodzi w tych ofertach?

Seniorzy mogą oczywiście wykupić standardową wycieczkę, jednak coraz częściej biura podróży przygotowują dla nich specjalne oferty. Noszą one nazwę wakacji dla seniorów i dedykowane są dla osobą po 50 lub 55 roku życia. W jej ramach osoby starsze mogą skorzystać z wczasów w sezonie wiosennym lub jesiennym, czyli poza sezonem. Dzięki temu za wakacje dla seniora zapłaci się mniej, a jednocześnie dostanie się dodatkowe bonusy, których trudno szukać przy standardowej ofercie.

Wakacje dla seniorów – gdzie biura podróży wysyłają starsze osoby?

Wakacje dla seniorów oferowane przez biura podróży to głównie wczasy na najpopularniejszych kierunkach wypoczynkowych Ważne jest jednak to, aby blisko kurortu znalazły się zabytki, które można zobaczyć. Jako najpopularniejsze kierunki wakacji dla seniorów wymienia się Majorkę, wybrzeże Hiszpanii, Cypr oraz Grecję. Popularne kurorty dla seniorów znajdują się na Teneryfie, jednej z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich.

Czy wakacje dla seniorów to atrakcyjna oferta?

W większości biur podróży cena wakacji dla seniorów nie różni się od standardowej propozycji. Jak się jednak zacznie analizować propozycje, to można się przekona, że w tej cenie senior otrzymuje o wiele więcej. Przede wszystkim wakacje dla seniorów oznaczają wyższy standard wyżywienia. Minimum to HB, czyli śniadania i obiadokolacja, częściej jednak spotyka się opcje wakacji dla seniorów z trzema posiłkami. Dodatkowo też w cenie znajdują się napoje do posiłków, które większość hoteli standardowo ma płatne. Pakiet seniora to również dodatkowe ubezpieczenie, a niektórzy organizatorzy proponują też wybrane wycieczki fakultatywne gratis.

Należy również pamiętać, że hotele znajdujące się w ofercie wakacji dla seniora są ściśle wyselekcjonowane. Najczęściej są to obiekty o standardzie 2 lub 4 gwiazdek, położone w spokojnej okolicy. Organizatorzy wczasów dla seniorów dbają, aby w pobliżu ośrodka wypoczynkowego znalazł się ścieżki spacerowe i rowerowe, a także park czy las. Ponadto hotele proponowane seniorom przeznaczone są tylko dla osób dorosłych, dzięki czemu panuje w nich cisza, o którą trudno w obiektach rodzinnych.

Wakacje dla seniora w Polsce

Seniorzy, którzy nie lubią dalekich podróży, mogą zdecydować się na wczasy w Polsce. Ciekawe oferty można znaleźć i nad morzem, i w górach. Wiele ośrodków wypoczynkowych proponuje zniżki na noclegi dla osób posiadających legitymację emeryta lub rencisty. Ciekawym wyborem są też wczasy w ośrodkach, które oprócz noclegu i wyżywienia zapewniają zbiegi rehabilitacyjne lub lecznicze, opiekę lekarza lub/i pielęgniarki oraz ciekawy program kulturalny i rozrywkowy. W Polsce seniorzy najchętniej jeżdżą do uzdrowisk, gdzie mogą skorzystać, chociaż z leczniczych właściwości wód.

Wakacje dla seniorów to ciekawa opcja na jesień życia. Warto pamiętać, że z atrakcyjnej oferty zazwyczaj może skorzystać nie tylko senior, ale i młodsza osoba mu towarzysząca. Oznacza to, że na wczasy można ze sobą zabrać dzieci czy wnuki. Jest to doskonała okazja, aby zacisnąć rodzinne więzi i nadrobić stracony czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here