Wakacje z dziećmi nad jeziorem to nie tylko te w Polsce. W Europie znajduje się wiele pięknych jezior, nad którymi można spędzić wymarzony urlop z małymi pociechami. Plusem wakacji z dziećmi nad jeziorem za granica jest też to, że maluch będzie mógł poznać inną kulturę, zwyczaje, a także przyswoić sobie kilka obcych słówek. Zobacz najlepsze lokalizacje na wakacje z dziećmi nad jeziorem w Europie.

Dla wielu osób letni wypoczynek to ten nad morzem. Takie same możliwości daję jednak jezioro, a dodatkowo jest on bardziej przyjaznymi lokalizacjami na wakacje z dziećmi. Woda w nich zazwyczaj szybciej się nagrzewa, brzegi i zejście do wody jest łagodne, a na plażach nie ma takich tłumów jak na tych nadmorskich.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem w Austrii

Szukając idealnego miejsca na wakacje nad jeziorem z dziećmi, warto spojrzeć na region Karyntia. Położony jest na południu Austrii i graniczy bezpośrednio ze Słowenią i Włochami. Krystalicznie czyste jeziora łączą się tu z górskimi krajobrazami. Do najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Austrii zalicza się jezioro Weissensee położone w Alpach Gailtalskich. Jezioro to charakteryzuje się czystą wodą, która w lecie osiąga temperaturę nawet 25 stopni Celsjusza. Bogata infrastruktura i liczne atrakcje sprawiają, że wakacje z dziećmi nad jeziorem Weissensee będą należeć do tych udanych.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem we Francji

Na wakacje z dziećmi nad jezioro warto wybrać się też do Francji. Polecanym miejscem jest jezioro Annecy, które leży w dorzeczu Rodanu, w sercu Alp Sabaudzkich. Jest to jedno z najczystszych jezior w Europie, a dodatkowo panują tu doskonałe warunki do uprawiania najróżniejszych sportów wodnych. Nad tym jeziorem nudzić nie będą się i dzieci i dorośli.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem we Włoszech

Włochy obfitują w piękne jeziora, które pozwalają na spędzenie przyjemnego urlopu z dziećmi. Jednym z polecanych jezior na letni wypoczynek jest Lago di Braies. Jezioro zlokalizowane jest w południowej części włoskiego Tyrolu, czyli najbardziej na północ wysuniętej prowincji Italii. Na wakacje z dziećmi nad jezioro można więc w miarę szybko dotrzeć samochodem. Po dotarciu na miejsce czeka nam wiele atrakcji. Do tej największej zalicza się rejsy łódkami po krytycznie czystej wodzie.

Alternatywą są wakacje z dziećmi nad jeziorem Garda. Leży ono na pograniczu Lombardii, Trydent i Wenecji. Jezioro jest prawdziwą perłą północnych Włoszech. Zachwyca pięknymi krajobrazami, śródziemnomorską roślinnością i łagodnymi brzegami.

Z dziećmi odpoczywać we Włoszech można też nad jeziorem Como. Czysta woda, zalesione pagórki i skaliste szczyty Alp sprawiają, że urlop jest tym rajskimi. Nad brzegiem jeziora znajduje się rozbudowana infrastruktura turystyczna i noclegowa, która do gustu przypadnie też najmłodszym wczasowiczom.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem w Albanii

Jezioro Ochrydzkie to te rozdzielające Albanię i Macedonię. Jest najstarszym jeziorem w Europie i najgłębszym na Bałkanach. Jego potencjał turystyczny jest dopiero odkrywany. Na urlop chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi kuszone ciszą i spokojem. Chociaż na brzegach jeziora zachowało się dużo średniowiecznych zabytków, to masowa turystyka nadal tu nie dotarła. Wakacje z dziećmi nad jeziorem Ochrydzkim to też tani i oszczędny wybór. Ceny na Bałkanach są o wiele niższe niż w zachodniej lub południowej Europie.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem na Węgrzech

Wakacje na Węgrzech to idealny pomysł. Niedaleko odległość, piękne krajobrazy oraz bogata infrastruktura turystyczna sprawia, że wakacje z dziećmi nad jeziorem Balaton to spełnienie marzeń niejednej rodziny. Nad Balatonem można nie tylko odpoczywać, ale i pozwiedzać czy aktywnie wypoczywać uprawiając sporty wodne. Najlepiej na wakacje z dziećmi nad jeziorem wybrać się od połowy czerwca do końca sierpnia, wtedy kąpiele są najprzyjemniejsze, a średnia temperatura wody wynosi 24 stopnie Celsjusza.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem w Chorwacji

Większość Polaków do Chorwacji podróżuje, aby wylegiwać się na pięknych plażach i cieszyć ciepłymi wodami Adriatyku. Zapominamy jednak, że wakacje w Chorwacji można też spędzić nad pięknym jeziorem Plitwickim. Jeziora te są jedną z największych atrakcji Chorwacji. Turyści spotkają tam szmaragdowo – turkusową wodę, gęsty las i bulgoczące źródła rzeki Plitvica. Jeziora są częścią parku narodowego. Zobaczyć je można, płacąc za wstęp. Bilet uprawnia do korzystania z panoramicznej kolejki.  W czasie wakacji z dziećmi nad jeziorem można też pływać łódką, skorzystać z jednego z wielu spacerowych szlaków lub odpoczywać na malowniczej plaży.  Trzeba jednak pamiętać, że kąpiele w tym jeziorze są zabronione.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem w Szwajcarii

Miły urlop z dziećmi można spędzić w Szwajcarii nad Jeziorem Genewskim. Do jeziora tego wypływa wiele rzek, a na samym jeziorze znajduje się kilka wysp oraz setki wystających z wody skał. Okolice jeziora Genewskiego to niezwykle popularne miejsce na wypoczynek. Turystyczne miejscowości odwiedzają tysiące turystów. Znaleźć tu można wiele atrakcji i urokliwych miast i miasteczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here