Podróże last minute cieszą się bardzo dużą popularnością i nic dziwnego – mają one bowiem bardzo wiele zalet. Oczywiście największą zaletą podróży last minute jest cena. Decydując się na taki rodzaj podróżowania, wakacje można upolować nawet 70% taniej. Aby tak jednak było, trzeba znać zasady podróżowania last minute. Poznaj je i dowiedz się jak upolować wakacje w akcyjnych cenach.

Wakacje last minute to opcja wybierana przez coraz więcej osób. Ich duża popularność wynika przede wszystkim z atrakcyjnej ceny, którą się wyróżnią. Podróżowanie last minute to te z biurami podróży. One, kiedy nie sprzedadzą wszystkich miejsc w danym terminie wycieczki, kuszą atrakcyjną ceną. Trzeba jednak pamiętać, że podróżowanie last minute to te na ostatnią chwilę. Oznacza to, że do wakacji nie ma właściwie, kiedy się przygotować, okazać się bowiem może, że wylot jest już jutro!

Czym jest podróżowanie last minute?

Zwrot podróżowanie lat minute dosłownie oznacza wakacje na ostatnią minutę. Na podjęcie decyzji o wyjeździe mamy bardzo mało czasu, czasem nawet mniej niż dobę. Wycieczkę last minute wykupuje się więc dosłownie w ostatniej chwili – niekiedy zdarza się, że parę godzin przed wylotem.

Dla kogo jest podróżowanie last minute?

Podróżowanie last  minute to opcja, z której może skorzystać każdy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkim osobom taka forma wakacji będzie odpowiadać. Oprócz jej niewątpliwej zalety, jaką jest cena, trzeba liczyć się z wieloma niedogodnościami. Przede wszystkim, aby móc podróżować last minute należy być bardzo elastycznym. Oferty pojawiają się kilka dni/godzin przed planowaną podróżą, trzeba więc mieć możliwość szybkiego wzięcia urlopu.

Kolejną kwestią jest to, że osoby polujące na wakacje last minute muszą liczyć się z tym, że wylot może być z miast znacznie oddalonego od miejsca zamieszkania i trzeba ponieść koszty dojazdu do niego. Koniecznie trzeba też pamiętać, że szczególnie z dalekich podróży last minute nie może skorzystać każdy. Mowa tutaj przede wszystkim o wyjazdach poza Unię Europejską lub do kraju, który od turystów wymaga wiz. Paszportu czy wizy nie da wyrobić się w ciągu kilku godzin (wyjątkiem są tu kraje, w których wizę na pobyt wykupuje się bezpośrednio na lotnisku bez składania wniosku przez ambasadę czy konsulat).

Podróżowanie last minute – dokąd można pojechać?

Biura podróży udostępniają rozmaite oferty last minute. Na ostatnią chwilę można pojechać dosłownie wszędzie. Propozycje obejmują zarówno wypoczynek w Grecji, jak i wycieczki objazdowe po Australii. Tutaj jednak osoby polujące na last minute muszą pamiętać, że należy decydować się na to, co aktualnie jest. Na wybrzydzanie i kręcenie nosem jest miejsce w przypadku wyjazdów first minute. Rezerwując wczasy last minute, trzeba liczyć się z tym, że w hotelu dostępne są mniej atrakcyjne pokoje (np. bez widoku na morze), niższe standardy wyżywienia czy nie ma możliwości wybrania miejsc w samolocie. Za wszystkie te trudności otrzymuje się jedno – niższą cenę wakacji. Warto też pamiętać, że w przypadku podróżowania last minute należy być elastycznym co do miejsca wyjazdu. Nie zawsze oferta biura podróży na ostatnią chwilę będzie obejmować nasz wymarzony hotel, miejscowość, region, a nawet kraj.

Podróżowanie last minute – czy to się opłaca?

Na temat opłacalności podróżowania last minute krąży wiele mitów. Jedno jest pewne – ten sposób podróżowania naprawdę pozwala zaoszczędzić. Podróż wykupiona na ostatnią chwilę może być nawet 75% tańsza od katalogowej ceny. Aby jednak móc skorzystać z tak dużej promocji, trzeba przy jej rezerwacji zastosować kilka zasad. Przede wszystkim last minute to last minute – niska cena nie pojawi się miesiąc przed planowanym urlopem. Chcą skorzystać z faktycznych obniżek cenowych, za wakacjami należy zacząć rozglądać się na maksymalnie na tydzień przed planowanym urlopem, wtedy ceny są najlepsze. Po drugie na najlepsze last minute nie ma co liczyć w szczycie sezonu urlopowego, atrakcyjne oferty pojawiają się przede wszystkim w maju, czerwcu pod koniec września i w październiku.

Jak podróżować last minute?

Upolowanie wakacyjnych okazji wymaga od nas śledzenia ofert dostępnych w biurach podróży i nie tylko. Strony najlepiej sprawdzać codziennie i od razu po znalezieniu oferty, która nas interesuje, rezerwować. Bardzo często na dany wyjazd jest tylko kilka pojedynczych miejsc, zwlekanie może skończyć się tym, że ktoś nam je podkupi.

Oferty last minute znajdziemy nie tylko na stronach biur podróży. W sieci znaleźć można wiele portali dedykowanych takiej formie podróżowania. Skupiają one propozycje wszystkich touroperatorów, dzięki czemu nie trzeba po kolei sprawdzać każdej strony internetowej. Dobrym pomysłem na podróżowanie last minute jest też obserwowanie forów i grup, na których można odkupić wczasy.

Podróżowanie last minute to znakomita opcja zaoszczędzenia na wakacjach. Na oferty tego typu poluje wiele osób. Nie wszystkie jednak zdają sobie sprawę, że podróżowanie last minute wiąże się też z pewnymi ograniczeniami oraz wymaga dużej dozy elastyczności. Nie jest to forma wakacji dla wszystkich. Osoby, które lubią mieć wszystko zaplanowane, dobrze przygotować się do wyjazdu czy wybierać pośród wielu ofert powinny wczasy i wycieczki rezerwować w opcji first minute, kiedy to też można upolować okazje cenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here