Podróże po świecie to marzenie wielu osób. Część z nich z podróżowaniem wiąże całe swoje życie. Nie zawsze jednak mamy odwagę na podróże po świecie. Często czujemy się ograniczeni finansami, pacą, czasem, rodziną. W takich wypadkach rezygnujemy z własnych marzeń i nieszczęśliwie tkwimy na etacie. Na szczęście podróże po świecie nie wykluczają pracy zawodowej. Zobacz jak łączyć podróże po świecie z zarabianiem pieniędzy.

Podróże po świecie łączą się z wydatkami. Większość z nas nie może pozwolić sobie na całkowite rzucenie pracy i zwiedzenia świata. O ile roczna czy nawet dwuroczna podróż po świecie jest w zasięgu naszych możliwości, to stałe bycie w rozjazdach jest trudne. Nie tylko ze względu na finanse, ale i ograniczenia czasowe. Pracując na etacie, nie ma się tyle urlopu, aby podróżować po świecie przez cały czas. Na szczęście istnieją zawody, w których pracę można łączyć z wyjazdami.

Stewardessa – podróże po świecie, ale…

Życie stewardessy wielu kojarzy się z prawdziwą bajką. Darmowe podróże, hotele, przejazdy. O tym, że wiele osób postrzega ten zawód jako idealny, świadczy fakt, że choć rekrutacje są wymagające i trudne to chętnych na tę pracę nie brakuje. Osoby jednak marzące o podróżach po świecie jako stewardesa muszą wiedzieć, że takowe są możliwe tylko na lotach długodystansowych. Wtedy to obsługa samolotu ma kilka dni przerwy, które może przeznaczyć na zwiedzanie miejsca postoju.  Przy krótkich lotach personel obsługujący rzadko kiedy ma okazję wyjść poza lotniku.

Nauczyciel języka angielskiego

Wydawać by się mogło, że nauczyciel to zawód, który nie pozwala na podróże po świecie. Okazuje się, że w praktyce jest zupełnie inaczej. Możliwość na zwiedzanie świata mają przede wszystkim nauczyciele języków obcych, a już w szczególności języka angielskiego. Mogą oni wyjechać na kilkumiesięczny, a nawet kilkuletni kontrakt w dowolne miejsce na świecie. Aby starać się o taką pracę, najlepiej posiadać certyfikat TEFL.

Pilot wycieczek

Pilot wycieczek to jeden z tych zawodów, który pozwala zwiedzić niemal cały świat. Praca ta oferuje nieograniczone możliwości podróżowania po świecie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zawód łatwy, jak wielu się wydaje. Wymaga on ogromnej cierpliwości, entuzjazmu, otwartości na ludzi, dobrej organizacji oraz wiedzy prawie o każdym zakątku świata. Warto też wspomnieć, że będąc w trasie, pilot wycieczek dla „podopiecznych” musi być dostępny 24 godziny na dobę.

Na podróżowanie po świecie powala też inny zawodów powiązany z turystyką, czyli rezydent. Jest to osoba wysłana przez biura podróży na miejsce wczasów klientów, której zadaniem jest dopilnowywanie kwestii organizacyjnych. To ona czuwa nad wycieczkami fakultatywnymi, zakwaterowaniem turystów i rozwiązuje bieżące problemy na miejscu.

Tłumacz języków obcych

Tłumacz języków obcych to nie tylko osoba siedząca w biurze i tłumacząca stosy dokumentów. Tłumacze potrzebni są także na spotkaniach politycznych, biznesowych, konferencjach czy wydarzeniach kulturalnych. Osoby biegle władająca językami obcymi i posiadające potwierdzenie swoich umiejętności mogą zostać tłumaczami niestacjonarnymi i dzięki temu zrealizować swoje marzenie o podróżach po świecie.

Pracownik obsługi technicznej

Dźwiękowiec czy oświetleniowiec to zawody wymarzone do podróżowania po świecie. Ich umiejętności zostaną docenione przede wszystkim przez organizatorów tras koncertowych czy wydarzeń kulturalnych. Oczywiście nie ma co ukrywać, że największe szanse na podróże po świecie mają ci specjaliści, którzy pracują u znanych muzyków i zespołów. Trzeba jednak pamiętać, że obsługa trasy koncertowej nie jest łatwa i w takim podróżowaniu o wiele więcej jest pracy niż turystyki.

Fotograf

Dziś szanse na podróże po świecie mają nie tylko fotoreporterzy, ale i zwykli fotografowie np. wykonujący sesje ślubne. Te coraz częściej odbywają się poza granicą Polski. W takich sytuacjach fotograf wyrusza z młodą parą w świat, aby stworzyć niezwykłe sesję plenerową. Oczywiście są też fotografowie, dla których podróżowanie po świecie to chleb powszechni. Oni wykonują np. sesje zdjęciowe do katalogów znanych domów mody czy marek modowych. Trzeba jednak wiedzieć, że zarobki tu nigdy nie są gwarantowane, wszystko zależy do umiejętności, szczęścia i znajomości, które przekładają się na liczbę zleceń.

Au pair

Au pair to znany sposób na podróżowanie po świecie, który chętnie jest wykorzystywany przez osoby młode i bez doświadczenia. Pozwala połączyć w sobie zwiedzenie świata i naukę. Au pair ma szansę głębiej poznać kulturę i zwyczaje danego kraju, mieszkając u zaprzyjaźnionej rodziny, która w zamian za pomoc w domu i przy dzieciach zapewnia wikt i opierunek. Przy pracy au pair bardziej niż doświadczenie liczy się osobowość.

Instruktorzy sportu

Szanse na połączenie pracy z podróżowaniem po świecie mają również instruktorzy jazdy na nartach lub nurkowania. Swoje zawody mogą oni wykonywać w wielu miejscach na świecie. Aby podjąć taką pracę, należy przejść odpowiednie kursy i szkolenia.

Barman

Dobry barman jest potrzebny w każdym hotelu. Stąd też ten zawód do doskonały sposób na podróżowanie po świecie. Zarobki często nie należą do najwyższych, ale zarobić można na napiwkach. Zawód barmana można wykonywać w różnych zakątkach świata. Szansę na zatrudnienie  w renomowanych hotelach mają te osoby, które posiadają certyfikaty i dyplomy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here