W grupie zawsze raźniej – to powiedzenie odnosi się też do podróży. Wspólne podróże są nie tylko weselsze, ale i bezpieczniejsze oraz tańsze. Wiele osób samodzielnie wyjeżdżać w ogóle nie lubi i nie praktykuje zupełnie takiej formy podróżowania. Dlaczego lepiej jeździć ekipą znajomych lub chociaż z drugą połówką? Poznaj zalety wspólnych podróży i dowiedz się jak znaleźć towarzystwo na wyjazd.

Wspólne podróżowanie z przyjaciółmi czy z partnerem to jeszcze lepsze i ciekawsze przygody, a także ludzie, z którymi potem można je wspomnieć. O zaletach wspólnego podróżowania mówi się bardzo dużo, dlatego pora je poznać.

Wspólne podróże, czyli nieoceniona pomoc

Podróże i te małe i te duże wiążą się z wieloma wyzwaniami i koniecznością pamiętania o wielu rzeczach. Jest to szczególnie istotnie, jeśli wyjeżdża się a własną rękę i nie korzysta z ofert biuro podróży. W grupie łatwiej jest podzielić obowiązki i zadania – tych też każda osoba będzie miała mniej niż w przypadku samodzielnej wyprawy.

Warto też pamiętać, że wspólne podróże to rekompensowanie swoich wad i słabości zaletami i mocnymi stronami przyjaciela/partnera. To, w czym on będzie mocny, niekoniecznie musi być twoją mocną stroną. Ty może np. wstydzić się zapytać o drogę przechodniów, on może nie mieć z tym problemów – w czasie wspólnych podróży świetnie będziecie się uzupełniać i niestraszne będą wam żadne przeszkody.

Wspólne podróże są tańsze

Nie ma, co ukrywać, że aby móc podróżować (nawet tanim kosztem) potrzebne są fundusze. Pieniądze ważne są nie tylko przy luksusowych wyjazdach, ale i tych za gorsze. Oszukiwanie się, że podróżować można za darmo, a standard hotelu zupełnie się nie liczy, nie warto. To gdzie się pojedzie i co się zobaczy, często zależy od zasobności naszego portfela. Tutaj trzeba mieć na uwadze, że ceny hoteli czy wejść do wielu atrakcji znacznie wzrastają w przypadku samotnych podróży. Jadąc w grupie lub  droga osoba można podzielić się kosztami transportu, zakwaterowania, a nawet wyżywienia, przez co wspólne podróżowanie jest zwyczajnie tańsze.

Wspólne podróże z rozsądkiem w tle

Chyba każdemu w czasie wakacyjnego wypadku zdarzyło się wpaść na głupi pomysł czy stracić rozum dla przystojnego Włocha lub pięknej Greczynki. Przyjaciel w podróży to głos rozsądku, który pomoże odwieść nas od ryzykownych przedsięwzięć. Wspólne podróże są więc o wiele bezpieczniejsze niż te samodzielne. Podróżując razem nie tylko ma kto pilnować naszego bagażu, zrobić nam zdjęcie czy przypomnieć o kupieniu pamiątki rodzicom, ale i ma kto zadbać o to, abyśmy bezpiecznie wrócili do pokoju hotelowego.

Wspólne podróże, czyli dzielenie się radością

Są osoby, które we własnym towarzystwie mogą przebywać niemal bez przerwy. Jednak nie każdy z nas jest introwertykiem i w długiej podróży samotność może mu po prostu przeszkadzać. Choć bez wątpienia na trasie można poznać wielu interesujących ludzi, to nie od razu staną się oni naszymi przyjaciółmi. Wspólne podróże pozwalają więc mieć towarzysza rozmów i zabaw zawsze pod ręką, a co ważne można porozumiewać się z nim w ojczystym języku, co znacznie ułatwia rozumienie informacji.

Nie można też zapomnieć, że to, co najlepsze we wspólnych podróżach to dzielenie się radością. Wyjątkowe chwile można przeżywać z bliskimi nam osobami.  Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie ludzi, smakowanie kuchni itd. o wiele lepsze jest z drugą osobą. W czasie przeżywania przygód można wspólnie się śmiać i wzruszać i kolekcjonować piękne wspomnienia.

Wspólne podróżowanie – z kim?

Podróżować można z przyjaciółmi, rodzeństwem, partnerem, znajomymi, a nawet z rodzicami. Najlepiej na wyprawy wybierać się z osobami, które lubimy, którym ufamy i dobrze się znamy. Dobrze jest też mieć podobne podejście do podróżowania, co oczywiście nie oznacza, że trzeba się zamykać na nowości i inne style zwiedzania. Nie mniej jednak wspólne poglądy i podejście do wielu spraw ułatwią podróże.

Wspólne podróżowanie – co zrobić, jeśli nie ma z kim?

Wspólne podróżowanie ma sporo zalet. Są jednak takie osoby, które podróżować nie mają z kim. Czy są więc skazane na samotne przemierzanie świata? Nie koniecznie. Możliwości poznawania kompana do wspólnych podróży jest bardzo wiele. Towarzysza na wyjazd można poznać na zlocie podróżniczym, samej wyprawie czy licznych forach i grupach o tej tematyce. Takie znajomości często są początkiem pięknej przyjaźni, a nawet miłości. Trzeba też pamiętać, że nawet jeśli wspólna podróż nie przekształci się w znajomość na całe życie, to zawsze mamy w jej trakcie poznać inne podejście to podróżowania, dowiedzieć się czegoś nowego i ćwiczyć cierpliwość.

Może się wydawać, że podróżowanie w grupie jest trudniejsze niż to samotne. W końcu w czasie wyjazdu, a często i na etapie jego planowania trzeba pod uwagę brać oczekiwania i potrzeby innych osób. Nie ma też co ukrywać, że przebywanie z kimś 24 godziny dobę przez dłuższy czas może powodować kłótnie i spięcia nawet między najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli kontakty towarzyskie między uczestnikami wyprawy są złe, sypie się i cały podróż. Warto jednak zaryzykować, bowiem korzyści ze wspólnego podróżowania jest o wiele więcej niż wad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here