Podróże po Europie są marzeniem niejednego. Nasz kontynent ma wiele do zaoferowania. I chociaż wielu wydaje się, że zjeździli go wzdłuż i wszerz, to nadal potrafi ich zachwycić i zaskoczyć. Nie można więc powiedzieć, że podróże po Europie mogą się znudzić. Są jednak i tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tym temacie. Gdzie oni mają się udać? Poznaj kilka koniecznych przystanków w podróżowaniu po Europie.

W Europie (jak i na całym świecie) odwiedzania warte są wszystkie miejsca. Każde z nich jest ciekawe, interesujące i dostarcza nam innych wrażeń. Od gorącego południa, przez różnorodność Europy Środkowej, aż po zimną północ – każdy znajdzie coś na siebie. Są jednak takie miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Nazywają się one must have podróży po Europie.

Podróże po Europie: Włochy

Włochy to taki kraj, że w każdym jego zakątku jest niezwykłe i pięknie. Krajem tym zachwycają się miliony, a często jest on celem wakacyjnych (i nie tylko) wojaży. Włochy to jednak dość spore państwo. Na zwiedzenie ich całych potrzebne jest kilka lat. Co zatem wybrać, jeśli ma się kilka dni? Warto udać się do tych najsłynniejszych, ale nadal nieprzereklamowanych miejsc.

Na początek Wenecja, czyli miasto na wodzie, które zachwycą niemal każdego. Odwiedzając Wenecję, trzeba jednak przygotować się na tłumy turystów i długie kolejki do najważniejszych atrakcji. Jeśli chcesz ich uniknąć w mieście na wodzie, zatrzymaj się na dłużej i zwiedzanie rozpocznij już o wschodzie słońca. To, co musisz absolutnie zobaczyć w czasie podróży po Europie w Wenecji to: bazylikę św. Marka wraz z placem, Pałac Dożów, Most Wyschnie, Kanał Grande,  Most di Rialto i kolorową wyspę Burano. Masz ochotę na więcej?

Nie martw się możliwości Ci nie zabraknie.

Kolejny przystanek w podróży po Europie to Rzym. Miasto o niezwykłym klimacie i uroku. Aby go poznać potrzeba lat, ale nie martw się, w kilka dni również poczujesz jego ducha.  Na mapie klasycznych miejsc do odwiedzenia znajduje się Watykan, Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Zamek św. Anioła oraz Campo di Fiori. Jeśli poszukujesz mniej turystycznych miejsc, wybierz się na Zatybrze, gdzie z przyjemnością zgubisz się w ciasnych uliczkach.

Podróże po Europie: Bałkany

Również na południu kontynentu znajdują się Bałkany. Przez lata kojarzone z wojną i konfliktami, dziś chętnie odwiedzane są przez turystów. Trudno tu jednak mówić o tak masowej turystyce, jak we Włoszech czy Hiszpanii. Nie mniej jednak podróże po Europie powinny objąć ten kawałek świata. Co warto tu zobaczyć?

W pierwszej kolejności udajemy się do Bośni i Hercegowiny. Tu oprócz różnorodnego kulturowo Sarajewa znajdziemy też miasto Mostar. Słynie ono m.in. ze swojego starego, kamiennego mostu, który łączy dwie części miasta. Zburzony i odbywany po wojnie bałkańskiej, dziś pozwala spacerować po tym niezwykłym miejscu i podziwiać jak obok siebie koegzystują cerkwi i meczety, kościoły i budynki mieszkalne i niesamowita przyroda.

Będą na Bałkanach nie można również nie odwiedzić małej Czarnogóry, która zachwyca takimi miasteczkami jak Kotor i Perast czy Budva.

Podróże po Europie: północ kontynentu

Zimna i nieprzystępna północ Europy zachwyca przede wszystkim pięknymi, a często nawet dziewiczymi krajobrazami. Chcąc je podziwiać podróże po Europie warto wybrać się do Norwegii, Finlandii , Szwecji czy Islandii. Co tam można zobaczyć?

Odwiedzając szwedzki Kungsleden, czyli cześć Laponii należącego do tego kraju można przespacerować się jednymi z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Europie. Trakt królewski liczy sobie ponad 400 km i przebiega przez 4 parki narodowe oraz rezerwaty przyrody. Odwiedzają je, możemy spotkać brzozowe lasy, ukryte lodowce i rzeki oraz strzeliste szczyty gór.

Nieco inne, ale równie zachwycające krajobrazy znajdziemy w  Fiskebäckskil. Jest to  jedna z tradycyjnych szwedzkich wiosek rybackich i prawdziwy raj dla żeglarzy. Podróże po Europie nie powinny ominąć tego miejsca ze względu na panujący tu spokój i sielską atmosferę, a także urokliwe ścieżki spacerowe i pyszne owoce morza.

Podróżując po Europie trudno także ominąć Islandię. Liczne parki narodowe, czarne plaże, gorące źródła i wulkany to niemal księżycowy krajobraz. Zachwyca równie lodowa zatoka Jokulsarlon, półwysep Snaefellsnes oraz surowe regiony Landmannalaugar. Ci, którzy żądni są zabawy i życia nocnego mogą odwiedzić (tylko z pozoru) senne miast Rejkiawik, gdzie zabawa trwa na całego.

Podróże po Europie, czyli Europa na wyspach

Podróże po Europie dają również możliwość zwiedzenia wielu wysp. Na większości z nich toczy się senne i spokojne życie, które rzadko kiedy zakłócają turyści. Nie oznacza to jednak, że w Europie brak turystycznych wsyp. Te najbardziej znane to Kreta, Sycylia, Mata czy Cypr. Chcą jednak podróże po Europie prowadzić mniej utartymi ścieżkami, warto wybrać się na mniejsze greckie wysepki lub odwiedzić te mniej znane, a należące do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Podróże po Europie to te, które dostarczają wielu wrażeń. Podróżować można samodzielnie czy z biurem podróży. Możliwości jest wiele a bogata baza turystyczna i stosunkowo łatwy transport sprawia, że niemal w każde  miejsce można dotrzeć nawet bez samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here