Wyjazd na wakacje dla singla może okazać się prawdziwym koszmarem. Ten zaczyna się już w chwili chęci zarezerwowania urlopu. Chcąc skorzystać z ofert biura podróży, trzeba liczyć się z tym, że cena wycieczki dla singla będzie o wiele wyższa niż dla pary. Koszty co prawda można zminimalizować, wybierając dokwaterowanie, ale nie dla wszystkich jest to dogodna opcja. Na szczęście branża turystyki dostrzegał potencjał w singlach. Coraz więcej touroperatorów zaczęło oferować wakacje dla singli. Na czym one polegają?

Z wielu wypowiedzi i obserwacji można wywnioskować, że przez wiele lat single świadomie zrezygnowały z podróżowania. Wyjazd był dla nich niezwykle kosztowny, a na dodatek narzekali oni, że źle czują się w grupach, gdzie dominują same pary.  Teraz powoli to się zmienia. Branża turystyczna dostrzegła potencjał singli i zaczęła przygotowywać dla nich indywidualną ofertę. Wakacje dla singli oferuje już większość biuro podróży. Ten rodzaj wczasów przeznaczonych jest dla osób samotnych, które chcą wyjechać w pojedynkę.

Wakacje w pojedynkę – ile to kosztuje?

Wakacje w pojedynkę to niemały wydatek. Osoby samotne, które na urlop chcą wyjechać samemu, muszą liczyć się ze sporymi kosztami. Wynika to zazwyczaj z wysokich dopłat do pokojów jednoosobowych. Bardzo często opłaty te to wydatek rzędu 1000-2000 złotych. Dla wielu osób jest to bariera nie do pokonania. Pewnym rozwiązaniem jest wybór opcji wakacji z dokwaterowaniem, ale tutaj ryzykuje się, że nigdy nie wiadomo z kim będzie się współdzielić pokój. Single niechętnie korzystają ze standardowej oferty biur podróży, bowiem nie jest dla nich frajdą spędzanie wakacji ze zgranymi grupami i parami.

Wakacje dla singli – nowy trend

Rozwiązaniem powyższych problemów są specjalne oferty znane pod nazwą wakacji dla singli. Są one przeznaczone dla osób podróżujących samotnie. Wykupując takie wczasy, można liczyć na pokój jednoosobowy bez horrendalnie wysokich opłat, a także ciekawy program, który dostosowany jest do osób bez pary. Większość wczasów dla samotnych wręcz nastawionych jest na integrację i poznanie nowych osób. W czasie takich wakacji można więc poznać nowych przyjaciół (z którymi potem można razem podróżować), a nawet drugą połówkę pomarańczy.

Wakacje dla singli – kto na nie jedzie?

Na wakacje dla singli jak sama nazwa wskazuje, wyruszą osoby bez pary. Tego typu wyjazdy nie są przeznaczone dla małżeństw czy osób z dziećmi. Zazwyczaj biura podróży w przypadku wakacji dla singli wprowadzają także ograniczenie wiekowe. Na wyjazdach spotkać można głównie ludzi młodych w przedziale wiekowym od dwudziestu do trzydziestu kilku lat.

Warto pamiętać, że urlop dla singli to nie tylko opcja dla osób bez pary. Na skorzystanie z tego typu ofert decydują się też często osoby, które z jakichś powodów nie mogą jechać z drugą połówką, a nie chcą spędzać wakacji z innymi parami.

Wycieczki dla singli – morze atrakcji!

Wakacje dla singli to nie tylko sam wypoczynek pod palmami, ale także i oferta aktywnych oraz różnorodnych rozrywek. Wakacje w pojedynkę zazwyczaj dostępne są w takich kategoriach jak: aktywny wypoczynek, egzotyka, rejsy, yachting, inspirujące wyprawy, city break, wycieczki tematyczne. W ich trakcie można nie tylko odpocząć, ale i poznać kawałek kultury oraz zwiedzić odwiedzany kraj. Coraz częściej w ofercie są też takie zajęcia jak kurs fotografii, joga, kurs gotowania, spływy kajakowe itp.

Samotne wakacje – nie ma problemu

Wakacje dla singli to nie jedyna opcja spędzenia urlopu w towarzystwie. W okresie urlopowym można zauważyć wzmożony ruch na forach i w serwisach turystycznych. To na nich wiele osób szuka kompana do podróży, wiedząc, że razem i wesele i bezpiecznej. Propozycji spędzania urlopu wspólnie nie brakuje. Single proponują innym singlom wspólne zwiedzanie, leniuchowanie czy ekstremalne wyprawy. Dobranie się w parę na czas wakacji pozwala uniknąć dopłaty do jedynki oraz gwarantuje towarzystwo na czas urlopu. Warto jednak pamiętać, że przed wyruszeniem na wyprawę dobrze jest, chociaż ze sobą porozmawiać – źle towarzystwo w podróży jest gorsze niż żadne.

Gdzie jeżdżą single?

Najczęściej wybieranymi przez singli destynacjami są te zagraniczne. Potwierdzają to i obserwacje pracowników branży turystycznej i badania. Wskazują oni, że większość podróżujących singli jest osobami niezależnymi i zasobnymi finansowa, stąd też mogą sobie pozwolić nawet na wyprawy w najdalsze zakątki świata. Single wyjeżdżają więc do egzotycznych krajów lub wybierają ekskluzywne oferty.

Wakacje dla singli – na co uważać?

Popularność wakacji dla singli sprawia, że coraz więcej biur zaczyna oferować tego typu wczasy. Zanim się jednak takie zarezerwuje, dobrze jest sprawdzić, czy ofert jest faktycznie atrakcyjna. Może się okazać, że urlop dla singla będzie takim, ale tylko z nazwy. Dobrze jest więc potwierdzić, czy faktycznie oferta skierowana jest do osób bez pary, jaka jest średnia wieku oraz program. W przypadku, gdy biuro podróży deklaruje, że ofert wczasów dla singli nie ma, lepiej zrezygnować, niż uwierzyć, że na wycieczce na pewno nie będzie rodzin z dziećmi czy samych par. Takich gwarancji nie może dać żaden agent sprzedający wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here