Sezon na Hawajach trwa przez cały rok, dlatego na urlop tam można wybrać się o każdej porze roku. Zanim jednak wybierze się podziwiać taniec hula na żywo, warto dowiedzieć się kilku praktycznych informacji o wakacjach na Hawajach. Z racji dużej odległości od Polski wakacje na Hawajach nie należą do tanich. Ceny wysokie są również na miejscu, szczególnie jeśli marzymy o odrobinie luksusu. Warto również wiedzieć, że wakacje na Hawajach można spędzić na kilku wyspach. Zobacz, którą z nich wybrać i jak przegotować się na wyprawę na Hawaje.

Hawaje to najmłodszy ze stanów USA. Położony jest w północno – środkowej części Oceanu Spokojnego i składa się z 137 wulkanicznych wysp. Każda z nich ma swój wyjątkowy charakter, jedno co je łączy to rajska przyroda, niezwykłe widoki oraz dobra pogoda przez cały rok. Wakacje na Hawajach są więc świetnym pomysłem i latem i zimą. Jeśli chce się uniknąć wysokich cen najlepiej omijać okresy wakacyjne oraz świąteczne.

Wakacje na Hawajach: informacje praktyczne

Wakacje na Hawajach to niemałe przedsięwzięcie. Przede wszystkim należy pamiętać, że aby odwiedzić te rajskie wyspy polscy obywatele muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych. Wizę należy nabyć jeszcze w Polsce, starając się o nią w ambasadzie w Warszawie lub konsulacie w Krakowie. Jej koszt to ok. 500 złotych, ważna jest 10 lat i pozwala zwiedzać całe USA. Nie każdy jednak otrzymuje wizę. Trzeba też pamiętać, że jej przyznanie trochę trwa, dlatego, zanim zacznie się planować wakacje na Hawajach, dobrze najpierw dopełnić wszystkich formalności.

Jak dotrzeć na wakacje na Hawajach?

Hawaje to wyspy znacznie oddalone od Polski bezpośredniego lotu nie ma. Bez względu na to, czy leci się na wakacje na Hawaje na własną rękę, czy z biurem podróży są konieczne przesiadki. Zazwyczaj przesiadka następuje w Los Angeles. Za bilet kupiony na własną rękę do Los Angeles trzeba zapłacić ok. 2700 złotych w dwie strony, do tego dochodzi koszt biletów na Hawaje z Los Angeles, który wynosi ok. 400 dolarów. Loty najlepiej rezerwować z dużym wyprzedzeniem, wtedy możemy liczyć na znaczne zniżki.

O wcześniejsze rezerwacje biletów trzeba też zadbać, jaki w trakcie wakacji na Hawajach chcemy się przemieszczać pomiędzy poszczególnymi wyspami. Samolot to obecnie jedynie środek transportu między nimi i często brakuje w nich miejsc. Planując podróże między wyspami, warto też zabrać ze sobą mały bagaż – dzięki temu nie trzeba będzie ponosić opłaty za ten rejestrowany.

Wakacje na Hawajach, która wyspę wybrać?

Planując wakacje prędzej czy później staniemy przed dylematem, którą wyspę wybrać na wypoczynek. Możliwości jest sporo, bowiem Hawaje składają się z ponad 100 wysp. Najczęściej jednak turyści podróżują na 6 z nich. To, która z wysp się wybór należy od tego, jak chcemy spędzić wakacje na Hawajach.

  • O’ahu – jest to 3 co do wielkości hawajska wyspa i ta z najbardziej zaludnionych spotkamy tu mieszankę kultur i narodowości; na tej wyspie położona jest stolica stanu Hawaje, czyli Honolulu; większość rdzennych mieszkańców stanowią tu Azjaci; wyspa ta jest dobra na wakacje dla osób, które chcą być zawsze w centrum wydarzeń; to tu odbywa się większość imprez, wydarzeń kulturalny i eventów; znajdziemy tu też muzea i słynną plaże Waikiki; do atrakcji wyspy O’ahu należy też baza wojskowa Pearl Harbor, wulkan Diamond Head i zatoka Hanauma; wyspa często odwiedzana jest przez turystów i przez to też najdroższa; na wakacje przybywają tu surferzy z całego świata, aby łapać fale na North Shore;
  • Hawai’i – jest to największa, a zarazem najmłodsza hawajska wyspa; na wakacje tutaj przyjeżdżają głównie pasjonaci pieszych wycieczek, dzikiej przyrody i kultury; wakacje na Hawajach na tej wyspie pozwalają spodziewać aktywne wulkany zwiedzić miasto Hilo oraz zaobserwować aż 12 stref klimatycznych; zróżnicowany krajobraz sprawia, że jest co oglądać od zastygłej lawy, po doliny z lasami deszczowymi, aż po wodospady i dziko rosnące owoce; na plażach wyspa można odpoczywać i podziwiać delfiny oraz żółwie morskie;
  • Lana’i – to inaczej Wyspa Ananasów; oferuje przede wszystkim atrakcje historyczne oraz plaże;
  • Maui – porośnięta wewnątrz gęstymi lasami Maui posiada duży wybór plaż; idealnie nadaje się więc na wakacje na Hawajach nastawione na odpoczynek, a także sporty wodne; na wyspie panują dogodne warunki do windsurfingu, kiteboardingu czy nurkowania; coś dla siebie znajdą tu też fani pieszych wędrówek; tutejsze szlaki odznaczają się duża różnorodności, a w czasie spacerów można oglądać słynny wulkan Haleakala;
  • Moloka’i – wyspa ta uważana jest za najbardziej hawajską z całego archipelagu; ponad 50% mieszkańców to ludność autochtoniczna; wakacje na Hawajach na Moloka’i to możliwość podpatrzenia lokalnej kultury i dziedzictwa; można tu poznać rodzime trakcyjne np. obejrzeć taniec hula i spróbować typowo hawajskiej kuchni; na wyspie znajdziemy też zamglone lasy deszczowe, ukryte wodospady i puste plaże, a także największy z klifów na świecie;
  • Kaua’i – niepowtarzalny klimat tworzą tutaj głębokie doliny, bujne lasy deszczowe, wysokie klify i wodospady; na wyspie można zobaczyć m.in. kanion Waimea oraz dziewicza roślinność Hawajów; na wakacje na Hawaje w te regiony chętnie przebywają tu wielbiciele nurkowania, windsurfingu, pieszych wycieczek oraz spokojnego odpoczynku na plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here