Na egzotyczne wakacje wybieramy się przede wszystkim zimą i jesienią. Wybierając dalekie i egzotyczne kierunki, chcemy uciec przed zimnem i mrozem. W czasie egzotycznych wakacji mamy okazję zamienić zimowe czapki i szaliki na kostiumy kąpielowe i japonki. Gdzie jednak wybrać się poszukiwaniu wysokich temperatur zimą? Wbrew pozorom miejsc na egzotyczne i nie tak drogie wakacje jest dość sporo – zobacz ich przegląd.

Polacy coraz chętniej na wakacje wyjeżdżają poza sezonem wakacyjnym. Wtedy właśnie wyruszają w egzotyczne kierunki poznać zupełnie obcej nam kultury. Egzotyka od kilku już lat cieszy się w biurach podróży dużym zainteresowaniem. Polacy równie chętnie wykupując egzotyczne wakacje zarówno w formie wypoczynku, jak i wycieczek objazdowych. Tak duże zainteresowanie sprawia, że co roku biura podróży proponują nowe kierunki. Okazuje się jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne kierunki egzotycznych wakacji.

Chiny – egzotyka z historią w tle

Na liście egzotycznych kierunków wakacyjnych od lat królują Chiny. Większość osób wybiera się tam na wycieczki zorganizowane, które powalają (choć w minimalnym zakresie) poznać ten olbrzymi kraj. Egzotyczne wakacje skupiają się nie tylko na podziwianiu olbrzymich miast i portów przeładunkowych, ale także i ciekawiej i barwnej kultury oraz niecodziennych cudów natury. Najpopularniejsze egzotyczne wakacje do Chin to te gwarantujące zwiedzanie Pekinu i Wielkiego Muru Chińskiego. Średni koszt takiego wyjazdy to ok. 37000 zł od osoby. Jest to niezwykle atrakcyjna cena jak na egzotykę, dlatego chętnych na podróż do Chin nie brakuje.

Egzotyczne wakacje na Karaibach

Równie popularnym kierunkiem egzotycznych wakacji są Karaiby. Tutaj numerami 1 są Kuba i Dominikana. Wyspy te wybieramy głównie z myślą o wypoczynku. Bezpośrednie loty, ciepłe morze i piaszczyste plaże sprawiają, że urlop na Karaibach jest niezwykle atrakcyjny. Co więcej, w ostatnim czasie notuje się spadek cen wycieczek do tych krajów, co tylko zwiększa zainteresowanie egzotycznymi wakacjami w ten region świata.

Rajska Indonezja na zimę i nie tylko

Fani egzotycznych wakacji równie chętnie podróżują w drugą stronę świata, czyli do Azji. Tutaj numerem jeden jest Indonezja, a dokładnie rajska wyspa Bali. Turystów przyciąga ona pięknymi, piaszczystymi plażami i lazurową wodą. Do Indonezji wybierają się też ci, którzy marzą o zobaczeniu dżungli, podziwianiu wulkanów czy odwiedzeniu sekularnych pól ryżowych. Wysokie temperatury sprawiają, że urlop na Bali można spędzić o każdej porze roku.

Afrykańska przygoda

O egzotycznych wakacjach nie można mówić, pomijając Afrykę. Najczęściej wybierane afrykańskie kierunki to Kenia, Tanzania i Zanzibar. Kraje te mogą pochwalić się luksusowymi hotelami, plażami otoczonymi plamami, ciepłą wodą w każdym odcieniu błękitu i nie samymi atrakcjami. Wybierając się na egzotyczne wakacje do Kenii czy Tanzanii, można uczestniczyć w niezwykłym evencie, jakim jest safari w jednym z wielu parków narodowych. Wyprawa pozwala na zobaczenie na żywo dzikich zwierząt takich jak gepardy, lwy, słonie, żyrafy, zebry, hieny i nosorożce. Afrykańskie safari zawsze jest niemałym przeżyciem i przygodą na całe życie.

Egzotyczne wakacje w Afryce można też przeżyć na mniej popularnych Wyspach Zielonego Przylądka. Jest to najdalej wysunięty na zachód afrykański kraj. Położony na kilku wyspach zadziwia swoją różnorodnością kulturową, społeczną i krajobrazową.

Egzotyka na Mauritiusie

Osoby, które na egzotycznych wakacjach szukają przede wszystkim spokoju, odpoczynku i zieleni koniecznie powinny kupić bilet na Mauritius. Ta rajska wyspa zapewnia wszystko, co potrzebne do relaksu. Położona na Oceanie Indyjskim zachwyca plażami, przyjaznymi ludźmi i smacznym jedzeniem. Każdy, kto chociaż raz spędził na Mauritiusie egzotyczne wakacje, uzna, że to prawdziwy raj na ziemi. Trzeba też pamiętać, że wyspa ta nadaje się nie tylko do plażowania. Osoby lubiące spędzać aktywnie czas, mogą odwiedzić piękne ogrody botaniczne i parki narodowe słynące z egzotycznych gatunków roślin i zwierząt.

Na Hawaje!?

Wyprawa do Stanów Zjednoczonych wielu osobom nie kojarzy się z żadną egzotyką. Zmienią oni jednak zdanie, kiedy odwiedzą Hawaje. Wyspy te mnie mają nic wspólnego z kontynentalną części USA. Magiczne i rajskie pozwalają na odpoczynek w pełnym znaczenia tego słowa. Relaks umilą magiczne wodospady, dżungla, nietypowa roślinność i ptaki, dzikie hawajskie plaże oraz możliwość aktywnego wypoczynku np. trekkingów czy surfingu.

Tanie egzotyczne wakacje

Na egzotyczne wakacje wcale nie trzeba wydawać majątku. Polując na last minute wyprawy do Kenii, Tajlandii, na Bali czy Wyspy Zielonego Przylądka można kupić bardzo tanio. Biura podróży oferują też tanie egzotyczne kierunki takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Oman. Warto jednak pamiętać, że wyprawa na egzotyczne wakacje zawsze wiążą się z pewnymi przygotowaniami np. wyrobienie paszportu, szczepienia ochronne. Należy liczyć się z tym, że na miejscu spotkamy się z odmienną kulturą i nieznanymi nam zwyczajami. Zadziwiać może nas podejście do turystów, ceny czy obyczaje. To tych nowości należy podejść z otwartą głową i tolerancją – stale narzekanie i porównywanie egzotycznych wakacji do tych w Europie tylko zepsuje wymarzony urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here