Włochy są prawdziwym rajem wakacyjnym. Urlop spędza to miliony turystów z całego świata. Wakacje we Włoszech upodobali sobie również Polscy. Chętnie wypoczywają oni nie tylko na północnych rubieżach Włoch, ale i zapuszczają się na południe apenińskiego buta. We Włoszech doceniają nie tylko piękne plaże, ale i możliwość aktywnej turystyki zarówno tej górskiej, jak i miejskiej. Zobacz, gdzie pojechać na wakacje we Włoszech.

Klimatyczne miasteczka, zapach oliwy, bazylii i pomidorów, smaczne jedzenie, gorące słońce, piękne plaże i czyste morze – to przepis na idealne wakacje dla niejednego z nas. Wszystko to plus urokliwe zabytki można mieć wybierając się na wakacje do Włoch. Niemal w każdym jego regionie można znaleźć atrakcje, wobec których nie można przejść obojętnie.

Wakacje we Włoszech – czym dotrzeć?

Włochy są krajem niezwykle rozległym. Dotarcie na ich południowe krańce lub na dalsze wyspy, oznacza wielogodzinną podróż samochodem. Na szczęście wybierając się na wakacje we Włoszech można skorzystać z tanich lotów lub biletów czarterowych. Są one dostępne w większość biur podróży. Samochodem warto natomiast pojechać na wypoczynek na północ Włoch. Warszawę od wypoczynkowych miejscowości nad północnym Adriatykiem dzieli ok. 13 godzin jazdy.

Wakacje we Włoszech all inclusive czy na własną rękę

Włoch to kraj bezpieczny. Bardzo łatwo tu zorganizować urlop na własną rękę. Bogata infrastruktura turystyczna oraz baza hotelowa sprawia, że o noclegi nietrudno. Po Włoszech można też się prosto poruszać – samochodem, pociągiem lub autobusem. W większości turystycznych miejsc porozumiemy się w języku angielskim. Osoby, które nie chcą lub nie mają czasu na samodzielne organizowanie wakacji we Włoszech, mogą skorzystać z ofert biur podróży. Oferują one zorganizowane wczasy all inclusive lub z niższym wyżywieniem, a także liczne wycieczki objazdowe po tym kraju.

Wakacje we Włoszech nie tylko nad morzem

Myśląc o wakacjach we Włoszech, pierwsze co nam przychodzi na myśl to wypoczynek nad Adriatykiem. Trzeba jednak wiedzieć, że urlop we Włoszech może mieć też inne wymiary. Zarówno zimą, jak i latem popularne jest odwiedzanie włoskich Dolomitów. Zimowa pora sprzyja jeździe na nartach i snowboardzie, natomiast letnim pieszym wędrówkom. Na wakacjach we Włoszech warto wybrać się też nad jezioro. Najpopularniejsze opcje to urlop nad jeziorem Garda oraz jeziorem Como. Obydwa położone są na północy kraju.

Wakacje we Włoszech – nieznany północny Adriatyk

Większość osób omija ten region Włoch, kierując się od razu na południe. Tymczasem na północy Włoch również można wypoczywać. W młodszej i nowszej części Włoch mieszczą się takie kurorty jak Lido di Jesolo, Lignano oraz Sabbiadoro. Równie popularne są miejsca takie jak Gardo czy Caorle, gdzie plażowanie można połączyć ze zwiedzaniem historycznych starówek. Północny Adriatyk polecany jest przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Znajdują tu oni szerokie, piaszczyste plaże o łagodnym zejściu do morza. Na większość plaż znajdują się ratownicy pilnujący bezpieczeństwa. Kurorty mogą pochwalić się też bogatą ofertą rozrywkową. Znajdziemy tu bary, puby, dyskoteki, place zabaw dla dzieci, parki rozrywki i aquaparki.

Wakacje we Włoszech w Ligurii

Liguria może pochwalić się włoską riwierą. Do najpopularniejszych miejscowa zalicza się te zgromadzone wokół Cinque Terre. Dużą popularnością na włoskiej riwierze cieszy się też San Remo czy Pietra Ligure. Trzeba jednak pamiętać, że najpopularniejsze w sezonie są niezwykle zatłoczone, a ceny niezwykle wysokie. W Ligurii lepiej szukać więc mniejszych miejscowości. Wakacje we Włoszech w Ligurii łączą w sobie zieleń gór z lazurem morza. Trzeba jednak pamiętać, że nie znajdziemy tu piaszczystych plaż z łagodnym zejściem do morza. Większość plaż jest tu żwirowa i kamienista, a brzeg morza spadzisty i skalisty.

Toskania na wakacje

Toskania jest idealnym miejsce na wakacje we Włoszech. Na turystów czekają tu rozgrzane plaże, morska woda, prawie włoskie wina, rodzinny klimat i nietypowa atmosfera. Urlop w Toskanii to jednak nie tylko plażowanie, ale i możliwość pieszych wędrówek oraz podziwiania cudów architektury. Jako najpopularniejsze toskańskie kurorty wymienia się Forte dei Marmi, Livorno, San Vincenzo, Talamone czy Marina di Massa.

Wakacje we Włoszech nad środkowym Adriatykiem

Osoby szukające piaszczystych plaż, błękitnej wody i wypoczynku powinny na wakacje wybrać się do regionu Marche. Czekają na nich tam takie kurorty jak Civitanova Marche czy San Benedetto del Tronto. Miejsce to obfitują w piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza. Uważane są też za bezpieczne i spokojne. Region ten na wakacje we Włoszech często wybierają więc rodziny z dziećmi.

Witajcie wysokie temperatury

Kalabria to wymarzone miejsce na wakacje w wysokich temperaturach. W sezonie letnim dochodzą one nawet do 40 stopni. Kalabria przyciąga również niemal bezludnymi plażami, klarowną wodą oraz możliwościami spędzania aktywnego urlopu. Ten region Włoch oferuje też w ciekawe miejsca do zobaczenia takie jak np. Tropea czy Diamante.

Czar włoskich wysp

Wakacje we Włoszech warto również spędzić na jednej z wysp. Turyści podróżują przede wszystkim na Sardynię i Sycylię. Ta pierwsza może pochwalić się wysokimi temperaturami, pięknymi plażami oraz trochę ospałą atmosferą. Sycylii nie trzeba natomiast nikomu przedstawiać. Zachwyca zabytkami, unikalnym klimatem oraz możliwością wypoczynku na 100%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here