Listopad to jeden z najbardziej przygnębiających miesięcy. Kiedy za oknem szaro, ciemno, buro i ponuro zaczynamy się zastanawiać, gdzie na wakacje w listopadzie. Na szczęście miejsc, gdzie możemy uciec od jesienno-zimowej aury jest dość dużo. Na listopad najlepsze są egzotyczne podróże zarówno do Azji, jak i na przeciwną stronę glonu – do Ameryki Południowej i Łacińskiej. Jednak jak się okazuje, po słońce wcale nie trzeba jechać daleko. Dobre warunki pogodowe zapewnia też Europa, a szczególnie jej wyspy. Zobacz, gdzie na wakacje w listopadzie.

Listopad może przygnębić nawet największego optymistę. Brak słońca, krótkie dni i zimo sprawia, że najlepiej opuściliśmy Polskę i wyjechać po trochę słońca za granice. Jak pokazują statystyki, coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie tego zamierzenia w czyny. Urlopy w listopadzie stają się coraz popularniejsze. Do wyjazdów mobilizuje nie tylko brzydka pogoda, ale i niższe ceny na wielu kierunkach.

Gdzie na wakacje w listopadzie?

Wbrew pozorom wakacje w listopadzie pozwolą na odwiedzenie wielu miejsc. Co prawda większości Europy udziela się angielska pogoda i padać może nawet w słonecznej Hiszpanii, ale słonecznych miejsc też nie brakuje. Listopad do doskonały czas na egzotyczne podróże do Azji, Ameryki Południowej, a także na południowe wyspy Europejskie. Ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji w listopadzie mogą być też krótkie city break po południowo europejskich miasta takich jak Anety czy Sewilla. Temperatury tam nie są wtedy tak wysokie, jak latem i umożliwiają komfortowe zwiedzenia. Jakie jeszcze kierunki polecane są na wakacje w listopadzie?

Malta w listopadzie

Lato na Malcie trwa przez cały listopad. Spotkamy tam temperatur w wysokości od 19 do 24 stopni Celsjusza. Co prawda woda w morzu jest nieco chłodniejsza niż latem, ale nadal można się kąpać – co ważne, kąpieli morskich mogą zażywać nie tylko morsy 😊. Trzeba też zaznaczyć, że w listopadzie na Malcie jest o wiele mniej turystów, a ceny są o wiele niższe niż w najwyższym sezonie turystycznym. Zastanawiając się, gdzie na wakacje w listopadzie warto rozważyć ten kierunek.

Teneryfa w listopadzie

Teneryfa jest jedną z Wysp Kanaryjskich, które należą do Hiszpanii. Geograficzne położna jest niemal w Afryce, to i w listopadzie może pochwalić się wysokimi temperaturami. Średnia temperatur w tym miesiącu to 21 stopni Celsjusza. Nadal można więc tu korzystać z plażowania i morskich kąpieli. Na jesienny urlop nadają się też inne z wysp. Jesienią przyjemnie jest na Gran Canarii czy Lanzarote. Warto pamięć, że Wyspy Kanaryjskie to nie tylko błogi i leniwy odpoczynek, ale i mnóstwo atrakcji. Wakacje na nich spodobają się tym lubiącym sporty wodne oraz piesze wędrówki.

Kambodża w listopadzie

Ci, którzy na urlop chcieliby wyjechać nieco dalej i poznać mniej znane kultury mogą wybrać się do Azji. Szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie na wakacje w listopadzie warto rozważyć Kambodżę. Spotkamy tu wysokie temperatury (ok. 30 stopni), mnóstwo słońca, ciekawą kulturę i jeszcze ciekawsze zabytki. Wśród największych atrakcji Kambodży wymienia się świątynie Angkor, ale to nie wszystko, co do zaoferowania ten kraj. Na tle innych wyróżnia się niczym niezmąconymi krajobrazami, odmienną kulturą i pięknymi plażami. Kambodżę warto odwiedzić jak najszybciej, bowiem powoli zaczyna przedostawać się ona do masowej turystyki, co powoduje, że zatraca swój naturalny i oryginalny charakter.

Argentyna w listopadzie

Równie oryginalnym kierunkiem na listopadowy urlop jest Argentyna. W kraju tanga jesienią najlepiej odwiedzić Buenos Aires – stolicę państwa. Jest tu ciepło i przyjemnie. Turyści mogą wygrzewać się na słońcu, korzystać z miejskich plaż oraz zwiedzać liczne zabytki oraz okoliczne cuda natury. Niezliczone atrakcji oraz zupełnie obca nam kultura sprawia, że z takiego urlopu wrócimy z niemałymi wrażeniami.

Tajlandia w listopadzie

Listopad to dobry miesiąc na odwiedzenie Tajlandii. Kiedy i u nas zimno i ponuro Tajlandia może pochwalić się ponad 30 stopniowymi temperaturami. Tajlandia to dobre miejsce zarówno na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem, jak i leniwe wczasy pod palmą. Warto też wiedzieć, że w listopadzie w miejscowości Chiang Mai odbywa się Festiwal Światła Yi Peng. Trwa on równocześnie ze świętem Lo Krathong. Uczestnicząc w nim, będzie można podziwiać pięknie udekorowane budynki, przystrojone milionami lampeczek, latarenek i miniaturowymi flagami. Tajowie w tym czasie będą też puszczać światło na wodzie.

Oman w listopadzie

Osoby zastanawiające się, gdzie na wakacje w listopadzie na wypoczynek swój wzrok powinny skierować na Bliski Wschód. Po relaks mogą wybrać się do Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także do Omanu, który staje się turystycznym hitem ostatniego sezonu. Piękny i właściwie jeszcze nieodkryty turystycznie kraj przyciąga luksusowymi hotelami, pustynnymi krajobrazami i odmienną kulturą. Wakacje w Omanie to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć beduińskie namioty, przejechać się na wielbłądzie, spędzić noc na pustyni czy popluskać się w turkusowym morzu.

RPA w listopadzie

Republika Południowej Afryki w listopadzie to kierunku dla fanów ptaków. Właśnie w tym miejscu można obserwować ich migracje i zachwycać się unikalnością tego zjawiska. Plusem wybrać do RPA w listopadzie jest też niemal całkowity brak turystów oraz bilety lotnicze w dobrej cenie. Wynika to z tego, że jest to okres pory deszczowej. Uprzedzając jednak obawy – deszcze trwają bardzo krótko i nie przeszkadzają w wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here