Polska to niemal wymarzony kraj na wakacje. Dzięki swojemu specyficznemu położeniu może zaoferować i wakacje nad morzem i w górach, i nad jeziorem. O udany urlop nie trudno szczególnie latem, kiedy pogoda dopisuje, a jednocześnie nie raczy nas zbyt wysokimi temperaturami jak we Włoszech czy Hiszpanii. Mnogość miejsc na wypoczynek w Polsce sprawia, że często stajemy przed dylematem: gdzie na wakacje w Polsce. Decyzja nie jest łatwa i zanim się ją podejmie, warto zapoznać się z możliwościami, jakie się ma.

Wakacje w Polsce stają się coraz popularniejsze. Polacy coraz chętniej decydują się na odkrywanie swojego kraju, a nie na spędzanie urlopu za granicą. Zawsze jednak decyzja o krajowych wakacjach rodzi pytanie: gdzie na wakacje w Polsce. Wyboru nie ułatwia spora ilość miejscowości turystycznych. Urlop w Polsce można spędzić nad morzem, w górach, nad jeziorem czy w poznając zakamarki dużych miast.

Gdzie na wakacje w Polsce? Bałtyk wygrywa

Najpopularniejszym miejscem na wakacje w Polsce są nadmorskie miejscowości. Urlop nad Bałtykiem wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy, zakochane pary czy grupy przyjaciół. W zależności od tego, jakiej formy odpoczynku się oczekuje, takie miejsce można wybrać.  W jednych kurortach znajdziemy bowiem bujne życie nocne i moc rozrywek, w innych cieszę i spokój.  Nad morzem nie brakuje także modnych i ekskluzywnych kurortów, gdzie na wypoczynku przyłapać można gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Gdzie na wakacje w Polsce nad morze? Dużym zainteresowaniem cieszy się Trójmiasto, miejscowości na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej. Wielu turystów odwiedza też Świnoujście oraz Ustkę.

Gdzie na wakacje w Polsce? Po spokój na Mazury

Osoby, które na urlopie marzą o spokoju, relaksie i odpoczynku od cywilizacji powinny rozważyć Mazury. Omijać turystyczne miejscowości można przez 2 tygodnie niemal nie oglądać ludzi. Coraz częściej pojawiają się też oferty wczasów na Mazurach połączonych z kursami jogi czy relaksacji. Mazury to również doskonałe miejsce na rodzinne wypady oraz romantyczne weekendy. Są one oczywiście obowiązkowym miejscem spędzenia urlopu dla fanów żeglarstwa i innych sportów wodnych.

Gdzie na wakacje w Polsce na Mazurach? Mazury oferują wiele możliwości wypoczynku. Znajdziemy tu zarówno duże kurorty i ośrodki SPA, jak i prywatne kwatery. W ostatnim czasie obserwuje się duże zainteresowanie gospodarstwami agroturystycznymi i ekologicznymi.

Gdzie na wakacje w Polsce? Alternatywnie i niesztampowo

Wakacje w Polsce zazwyczaj kojarzą się z morzem, górami, ewentualnie Mazurami. Trzeba pamiętać, że opcji jest jednak o wiele więcej. Osoby zastanawiające się, gdzie na wakacje w Polsce poza utartymi schematami swój wzrok mogą skierować na Dolny Śląsk. Wakacje na Dolnym Śląsku to możliwość podziwiania niezwykłych okoliczności przyrody np. Radkowskich Skał, odpoczynek nad Zalewem Mietkowskim, zwiedzanie licznych zabytków od pałaców przez klasztory aż do zamków oraz szlaki tematyczne, które można przemierzać pieszo lub na rowerze. Wakacje na Dolnym Śląsku ucieszą sezonie tych, którzy chcą uciec od masowej turystyki i wakacyjnych tłumów.

Gdzie na wakacje w Polsce?  Wypoczynek dla aktywnych

Coś dla siebie na wakacyjnej mapie Polski znajdą też osoby lubiące aktywny wypoczynek. Atrakcji mogą oni szukać i na południu, i na północy Polski. Na południowych krańcach czekają na nich górskie szlaki np. w Bieszczadach czy Tatrach, które pozwalają zdobywać niemałe szczyty i rozkoszować się pięknymi krajobrazami. Na północy idealnym miejscem na wakacje dla aktywnych jest Augustów. W mieście tym nie brakuje atrakcji w postaci kajaków, rowerów wodnych, darmowych treningów na świeżym powietrzu. W przerwie pomiędzy sportowymi rozgrywkami warto wybrać się do zawsze zachwycającej Puszczy Białowieskiej.

Gdzie na wakacje w Polsce? Wielkomiejskie klimaty

Wakacje to również idealny czas, aby odwiedzić największe miasta w Polsce. Świetnie sprawdzają się one nie tylko na krótki city break, ale i na dłuższy urlop. Atrakcji w nich nie zabraknie. Muzea, teatry, koncerty, festiwale to tylko niektóre rozrywki proponowane przez największe ośrodki miejsce w okresie wakacji. Zastanawiając się, gdzie na wakacje w Polsce do miasta pod uwagę warto brać Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawę czy Trójmiasto. Nie zapominajmy jednak, że wiele do zaoferowania mają też mniejsze miasta takie jak Lublin Toruń czy Zamość. Turystów jest tu o wiele mniej, ceny niższe, a atrakcji porównywalnie dużo.

Gdzie na wakacje w Polsce? Jednej uniwersalnej odpowiedzi nie da się udzielić. Polska to kraj niezwykle zróżnicowany przyrodniczo i krajobrazowo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i pod względem estetyki i pod względem rozrywek. Należy pamiętać, że najwyższy sezon turystyczny w Polsce zaczyna się od końca czerwca i trwa do połowy września. Wtedy to ceny noclegów i innych atrakcji turystycznych są najwyższe, a turystów jest najwięcej. Chcąc uniknąć tłumów, warto na urlop wybrać się poza sezonem – ryzykuje się jednak to, że pogoda nie dopisze, a część atrakcji będzie już zamknięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here