Wrzesień to czas, kiedy letni sezon turystyczny w Europie powoli się kończy. Turystów jest coraz mniej, a ceny w kurortach coraz niższe. Wcale nie oznacza to jednak, że słońce nad południową Europą przestaje świecie. Wręcz przeciwnie lato trwa tam w najlepsze i zaprasza na letni wypoczynek w kameralnej atmosferze. Gdzie na wakacje we wrześniu? Wbrew pozorom możliwości jest bardzo wiele. We wrześniu na urlop można wybrać się do większości krajów położonych na południu kontynentu, a także pomyśleć o egzotycznych w czasach w Meksyku czy w Tajlandii. Zobacz, gdzie na wakacje we wrześniu.

W Polsce we wrześniu czuć, że lato się już kończy i nadchodzi jesień. Coraz chłodniejsze wieczory, krótsze dni oraz niższe temperatury zachęcają do wyjmowania z szaf jesiennych ubrań. Warto jednak pamiętać, że we wrześniu lato trwa w najlepsze na południu Europy. I chociaż wysoki sezon turystyczny się skończył, to amatorów urlopów we wrzeniu nie brakuje. Na wakacje we wrześniu wybierają się oni chętniej, bo liczą nie tylko na niższe ceny, ale także i na niej tłumów i bardziej przystępne temperatury.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Ibiza

Ibiza to maleńka hiszpańska wyspa kojarzona głównie z nocnym i rozrywkowym życiem. W szczycie sezonu jest ona tłumnie oblegana przez młodzież żadna wakacyjnych wrażeń. Przeludniona i zadeptana w lipcu i sierpniu wydaje się mniej interesująca niż na jesień. Na wakacje we wrześniu na Ibizie wybierają się głównie studenci, który nadal mają wolne od nauki. Pod koniec sezonu nadal mogą uczestniczyć w szalonych imprezach i wielkich balangach, jakie organizowane są na zamknięcie sezonu. Mówi się, że wrzesień to najlepszy czas na szalony urlop na Ibizie. Warto pamiętać, że oprócz imprez Ibiza oferuje też piękne plaże, na których można odpocząć po całonocnej zabawie. We wrześniu temperatura nadal jest dobra, aby opalać się i zażywać kąpieli morskich.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Grecja

Idealnym miejscem na urlop we wrześniu są greckie wyspy. Wrześniowe dni to oznaczają nadal otwarte restauracje i przystanie promowe oraz mniejsze ilości trustów. Pozwala to na swobodne zwiedzanie niezwykłych, greckich zabytków oraz swobodniejszy dostęp do najpiękniejszych plaż Europy. Greckie wyspy we wrześniu to miejsce, które z przyjemnością ugości zarówno rodziny z dziećmi, jak i zakochane pary czy seniorów. Wakacje w Grecji są dobrą opcją dla każdego, wystarczy wybrać tylko wyspę dysponującą odpowiednim zapleczem.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Sycylia

Rozważając, gdzie na wakacje we wrześniu nie można pominąć Włoch. Początek jesieni najlepiej spędzić na południu apenińskiego buta. Dobre kierunki to Neapol, Sycylia czy Sardynia. Wczesna jesień oznacza tu nadal wysokie temperatury, które pozwalają na plażowanie na 100%. Naszym zdaniem idealnym miejscem na wrześniowe wakacje jest Sycylia. Dwutygodniowy urlop pozwoli poznać tę niezwykłą wyspę i trochę odpocząć przez nadchodzącymi chłodami.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Riwiera Francuska

Riwiera Francuska wraz z Lazurowym Wybrzeżem to doskonałe miejsce na luksusowe wakacje. Nie chcąc wydawać majątku na urlop, warto ją odwiedzić we wrześniu. Z racji tego, że większość turystów już wyjechała, ceny znacznie zmalały, a plaże pozostają przyjemnie puste. Dobrą lokalizacją na wrześniowe wakacje będzie Nicea. Miasto to dysponuje piękną plażą, zachwycają promenadą oraz niezliczonymi muzeami, które przybliżają sztukę i kulturę.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Maroko

Osoby marzące o bardziej egzotycznych kierunkach na wrześniowy urlop mogą wybrać Maroko. Po 50 stopniowych, letnich upałach nie ma już śladu, ale nadal utrzymujące się wysokie temperatury pozwalają na plażowanie i odpoczynek na słońcu. Co więcej, Maroko jest tym egzotycznym kierunkiem, który nie zrujnuje naszego budżetu. Na wczasy we wrześniu można już wyjechać za 2000 złotych. Wypad do Maroka można również zorganizować na własną rękę, sprzyjają temu niezwykle atrakcyjne ceny biletów lotniczych do Marrakeszu.

Gdzie na wakacje we wrześniu? Egzotyka startuje

Wrzesień to miesiąc, w którym biura podróży powoli startują z egzotycznymi kierunkami. Na jesień polecana jest przede wszystkim Azja, Karaiby i Ameryka Łacińska. We wrześniu można wypatrzeć pierwsze oferty wycieczek na Kubę, do Tajlandii, Wietnamu czy Kambodży. Z azjatyckich destynacji popularna jest też wyspa Bali. Za takie wakacje oczywiście trzeba zapłacić więcej, ale warto, bo wczasy będą tymi z natury niezapomnianych. We wrześniu warto też wybrać się do krajów afrykańskich. Od lat jesienią dużą popularnością cieszy się Kenia i Tanzania, a obecnie nowością jest Gambia z Senegalem.

Wakacje we wrześniu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy za wczasy nie chcą przepłacać oraz tych, których męczy turystyczna wrzawa. Początkiem jesieni mogą oni odpocząć w spokoju, a jednocześnie nadal cieszyć się słońcem i dostępnością atrakcji turystycznych. Odpowiedź na pytanie, gdzie na wakacje we wrześniu nie jest łatwa, bowiem większość kierunków jest jeszcze dostępnych. Turysta może wybierać pomiędzy tymi europejskimi i światowymi. Te ostatnie zazwyczaj można kupić już w opcji last minute, czyli nawet z 75% rabatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here