Długa podróż bez względu na to, czy samochodem, czy autobusem, pociągiem lub samolotem dla większości osób jest nużąca i nudna. Wiedząc, że w środku lokomocji spędzimy długie godziny, warto zadbać o rozrywkę. W podróż można zabrać książkę, krzyżowi, a także gry. Gry na wakacje mogą być tymi planszowymi lub elektronicznymi. Pomogą one uniknąć nudy w podróży i dzieciom i dorosłym. Zobacz, po jakie gry na wakacje sięgnąć.

Tworząc listę rzeczy do zabrania na wakacje, nie można zapominać o tych, które mają nam zapewniać rozrywkę. Przydadzą się one w czasie długiej podróży, oczekiwania na samolot, deszczowego popołudnia lub w czasie leniwego odpoczynku na plaży. Po gry na wakacje warto sięgnąć nie tylko, kiedy podróżuje się z dziećmi. Zapewnia one również doskonałą zabawę w podróży osobom dorosłym.

Jakie gry na wakacje wybrać?

Zanim do wakacyjnej walizki spakujesz gry na wakacje, zastanów się czego konkretnie szukasz. Inne gry zabierzesz na romantyczny wypad we dwoje, inne na rodzinne wakacje nad morzem. Ustal, w jakim wieku będą gracze, w jakie sposób podróżujesz, gdzie będziesz nocować (pod namiotem, w apartamencie, gdzie znajduje się duży stół). Zabrane gry na wakacje uzależnij też od zainteresowań wczasowiczów. Dobrze, aby wszyscy urlopowicze chętnie brali w nich udział i dobrze się bawili.

Wybierając gry na wakacje, dobrze jest się też kierować takimi parametrami jak:

  • Prostota – gry na wakacje powinny być proste i pod względem mechaniki i pod względem liczby elementów; ich więcej będzie tych ostatnich, tym łatwiej będzie je zgubić w czasie wyjazd; na wakacje wybieraj więc gry z mniejszą ilością pionków, żetonów, kart akcji itp.;
  • Niewielkie rozmiary – nawet jeśli podróżujesz samochodem, nie zabieraj na wakacje gry, która zajmuje dużo miejsca; postaw na te w małych pudełkach;
  • Niewymagające dużo miejsca – to, ile miejsca zajmuje pudełko to jedno, ważne jest też, jak duża jest po rozłożeniu; rozkładane plansze sprawiają, że potrzeba wiele miejsca do zabawy; rozkładanie plansz może być też trudne na wakacjach pod namiotem;
  • Cena – gry na wakacje nie powinny być drogie; w czasie wypadku mogą się zgubić lub zniszczyć i szkoda byłby stracić duże pieniądze; wiele osób zdecyduje się kupić grę stricte na wakacyjny wypad, wtedy to drogie pozycje znacznie mogą obciążać wakacyjny budżet.

Gry na wakacje: Takie życie

Gra Takie życie to planszówka, ale bez planszy. W zestawie zamiast niej otrzymuje się sporą talię kart z nieprawdopodobnymi scenariuszami, które najczęściej wydarzyły się naprawdę. Dokładny opis całej historii widzi tylko jeden gracz, reszta dostaje lakoniczne zdania i mylące wskazówki. Zadaniem zgadujących jest odtworzenie historii na podstawie krótkiego opisu. W tę grę na wakacje może grać już 2 osoby, limitu górnego nie ma. Gra przeznaczona jest od 14 lat. Świetnie sprawdzi się na wakacje z przyjaciółmi i u osób lubiących rozwiązywać logiczne zagadki. Najlepiej grać w większej grupie. Warto pamiętać, że nie każda historia jest przeznaczona dla dziecka. Gra mieści się w małym pudełku, a grać w nią można wszędzie – na plaży, w pociągu, restauracji czy w poczekalni na lotnisku. Cen gry to od 25 do 45 złotych.

Gry na wakacje: szachy

Urlop można również przeznaczyć na szafowe rozgrywki. Aby jednak gra była wygodniejsza, warto zakupić szafy magnetyczne. Figury i pionki mieszczą się w niewielkim metalowym pudełku, a pod spodem mają przytwierdzony magnez. Dzięki temu, kiedy stoją na szachownicy, nie oderwą się z niej nawet w przypadku turbulencji. W wersji z magnesem dostępnych jest wiele popularnych gier np. domino, kółko i krzyżyk, sudoku, chińczyk czy węże i drabiny. W niektóre nich mogą grać dzieci od 4 lat. Tego typu gry na wakacje to uniwersalna rozrywka dla całej rodziny. Poręczne pudełka pozwalają gry schować do torebki. Dzięki magnesom w gry można prać wszędzie, nawet pod wodą😊 Ceny gier z magnesami nie są wysokie i zazwyczaj wynoszą ok. 30 złotych.

Gry na wakacje dla dzieci

Gier na wakacje jest całe mnóstwo, jednak jako najpopularniejszą podaje się Dobble. Gra to stos okrągłych kart z różnymi symbolami. Każda karta współdzieli jakiś symbol z inną kartą. Gra polega na położeniu na środku swoje karty, jeśli znajdziemy wspólny symbol z tą poprzednią. Ważne, aby wypowiedzieć jego nazwę głośno. Wygrywa ten, kto pozbędzie się jak najszybciej kart. W grę gra się od 2 do 8 osób, a na rynku dostępne są wersje dla 4 latków. Grać można wszędzie, wystarczy kawałek płaskiego miejsca, gdzie rzuca się karty.

Gry na wakacje dla dorosłych

Po gry na wakacje warto też sięgnąć, wybierając się na wakacje tylko w gronie dorosłych. W taką podróż warto zabrać Karty Dżentelmenów czy Cards Against Humanity. Treści znajdujące się w tych grać są uznawane za wulgarne i obraźliwe. Warto pamiętać, że aby dobrze się bawić podczas gry, konieczne jest specyficzne poczucie humoru, które nie każdemu musi się podobać. Niektórzy mogą uznać ten humor jako niesmaczny i odpychający. Po te gry najlepiej sięgać z grupą przyjaciół, z którymi podziela się to samo poczucie humoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here