Super wakacje to często te szyte na miarę. Dzięki nim ma się możliwość pojechania na urlop, kory w 100% spełni nasze oczekiwania oraz będzie dostosowany do naszych potrzeb. Oczywiście super wakacje szyte na miarę wiążą się z wyższym kosztem niż te znajdujące się w standardowej ofercie, ale amatorów na nie brakuje. Pokazuje to oraz większych biur podróży oferujących wczasy szyte na miarę i zapewniających super wakacje skrojone na nasze potrzeby.

O super wakacjach marzy każdy, jednak często przeglądając oferty biur podróży, czujemy się rozczarowani. Nie odpowiada nam termin, program wycieczki, oferowane hotele czy środki transportu. Wtedy zastanawiamy się, czy odpuścić czy te zorganizować wyjazd na własną rękę. Ci, którzy nie mają czasu na planowanie wakacji, decydują się na oddanie sprawy w ręce profesjonalistów, czyli ekskluzywnych biur podróży organizujących wakacje szyte na miarę.

Dla kogo super wakacje?

Oferta wakacji szytych na miarę to propozycja dla osób poszukujących czegoś więcej niż standardowej wycieczki, wczasów w popularnych kurortach i masowej turystyki. Od super wakacji oczekują oni przede wszystkim wrażeń, doświadczeń i odkrywania tego, co nieznane i słabo widoczne. Osoby decydujące się na skorzystanie z takiej oferty muszą jednak pamiętać, że wyprawy szyte na miarę będą droższe od tych oferowanych przez standardowe biura podróży. Wysoka cena ma jednak swoje zalety.

Super wakacje w niezwykłych i sprawdzonych miejscach

Super wakacje nie tylko pozwalają odkryć to, co nieznane, ale i zobaczyć największe skarby i zabytki, które nieobce są masowej turystyce. Na super wakacjach z własnym programem te dwie sprzeczności da się połączyć. Jak? Program podróży ustalany jest indywidualnie i obejmuje wszystko to, co klient chce zobaczyć i na co go stać. Specjaliści układający program podróży doradzają też jak najłatwiej dostać się z miejsca A do B oraz co zobaczyć w danym kraju. Możemy również liczyć na zakwaterowanie w sprawdzonych przyjaznych hotelach. Zazwyczaj tych butikowych, które pozwalają na kameralny i wyjątkowy odpoczynek.

Ile kosztują super wakacje?

Cena super wakacji to sprawa niezwykle drażliwa. Na podróż można wydać bardzo wiele. Wszystko zależy do tego, gdzie chcemy jechać, w jakim standardzie mieszkać oraz co zobaczyć. Im dalszy kierunek, a atrakcje bardziej zwariowane czy trudno dostępne, tym cena jest wyższa. Jednak uczestnicy super wakacji zgodnie mówią, że takie wyprawy warte są wszystkich pieniędzy. Przywozi się z nich bowiem coś bezcennego: doświadczenia i wspomnienia.

Super wakacje, czyli te bezpieczne

Wybierając się na super wakacje, nie można zapomnieć o własnym bezpieczeństwie. W podróż, szczególnie ekstremalną i poza granice Unii Europejskiej warto wykupić polisę turystyczną. Można do niej dokupić ubezpieczenie OC. Takie zabezpieczenie będzie chronić przed kradzieżą, zepsuciem czy zgubieniem sprzętu, a także pozwoli na odzyskanie środków poniesionych na ewentualnego leczenie.

Super wakacje, czy zawsze szyte na miarę

Moda na egzotyczne kierunki, dalekie wyprawy i wakacje pełne ekstremalnych przeżyć trwa już od kilku sezonów. Nie wszyscy jednak czują, że chcą poodbijać Afrykę czy przemierzać amazońską dżunglę. Są osoby, dla których super wakacje to wyjazd na urlop do Włoch, a nawet zostanie na własnej działce. Jeśli tak jest, nie ma co zmuszać się na siłę do dalekich wyjazdów. Super wakacje oznaczają robienie tego, co się lubi i tam, gdzie się lubi.

Kierunki na super wakacje

Kiedy super wakacje to dla nas wyjazd poza granice Polski warto rozejrzeć się za kierunkami, które pozwolą nam spędzić udany urlop. Możliwości oczywiście jest bardzo dużo i przede wszystkim trzeba dopasować miejsce do swoich upodobań. Osoby lubiące ciapko raczej nie powinna wybierać się w zimie do Finlandii czy na Islandię i na odwrót fani białego szaleństwa raczej źle będą czuły się przy 50 stopniowych upałach w Egipcie, czy Maroku. Jak wybrać kierunek super wakacji?

  • Weź pod uwagę warunki pogodowe panujące na miejscu w okresie, w którym się wybierasz;
  • Sprawdź, jakie warunki sanitarne i bytowe panują na miejscu super wakacji – musisz liczyć się np. z tym, że podróże do biednych krajów Afryki mogą nie należeć do luksusowych, a w Azji spotkać możesz pająki nawet w 5 gwiazdkowych hotelach;
  • Zadbaj o to, aby się nie nudzić; najlepszą formułą na super wakacje wydaje się być podzieleni urlopu pomiędzy odpoczynek, a zwiedzenie;
  • Dostosuj termin urlopu do tego, co chcesz zobaczyć; w każdym miesiącu w danym miejscu organizowane są inne imprezy cykliczne czy święta;
  • Poznaj lokalną kuchnię, zanim wyruszyć w podróż; dzięki temu upewnisz się, że na miejscu nie będziesz głodować.

Super wakacje wymagają przemyślenia, gdzie, kiedy i w jakiej formie chce się wyjechać, a także zastanowienia się z kim chce się spędzić urlop. Niekiedy planowanie podróży życia zajmuje kilka miesięcy. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik da nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala na wczasach czuć się komfortowo. Pamiętaj też, że super wakacje przede wszystkim powinny dać ci odpoczynek i relaks, a także energię do pracy po powrocie z wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here