Chcąc wyjechać na urlop, w pierwszej kolejności szukamy miejsca na wakacje. Wybór nie jest prosty, bowiem dziś do naszej dyspozycji mamy cały świat. Szybkie środki transportu sprawiały, że niemal w dobę możemy znaleźć się na drugiej stronie globu. Niestety miejsca na wakacje znacznie oddalone do naszego zamieszania wiążą się ze sporym kosztem podróży. Nie oznacza to, że z urlopu mamy rezygnować. Piękne miejsca na wakacje można znaleźć w każdym kraju. Co więcej, jego dobór można uzależnić od tego, jak chce się spędzić wypoczynek. Mamy więc miejsca na wakacje dla aktywnych, leniuchów, fanów miejskiego zwiedzania czy sympatyków nurkowania i innych sportów wodnych. Poznaj najlepsze miejsca na wakacje.

Miejsca na wakacje można podzielić ze względu na to, jak chce się spędzić urlop. Wśród wakacyjnych kierunków coś dla siebie znajdą zarówno fani leniwego wypoczynku, jak i dużej aktywności. Zanim wybiera się miejsce na wakacje, warto sprawdzić, jakie możliwości wypoczynku ono daje. Dzięki temu już na miejscu nie będziemy rozczarowani, a nasz urlop będziemy mogli zaliczyć do udanych.

Miejsca na wakacje do zwiedzania

Osoby, które chcą swój urlop spędzić na zwiedzeniu, jako miejsca na wakacje powinni wybierać europejskie miasta. Nie brakuje tu wspaniałych zabytków z różnych epok, muzeów, ogrodów, teatrów, zamków i pałaców. Zwiedzanie największych europejskich miast niemal zawsze łączy się z niesamowitymi kulinarnymi podróżami, które pobudza każde podniebienie oraz obcowanie ze sztuka na wysokim poziomie. Miejsca na wakacje dla fanów zwiedzania to m.in. Paryż, Budapeszt, Barcelona, Londyn czy Rzym.

Warto też pamiętać, że skarby cywilizacji można odkrywać nie tylko w miejskich aglomeracjach. Idealnym miejscem na wakacje dla fanów odkrywania starożytnych cywilizacji będzie Egipt. Pradawne piramidy. Sfinks, Luksor czy Kair to kolebki ludzkości, które chociaż raz w życiu powinien zobaczyć każdy.

Miejsca na wakacje na wypoczynek

Ci, którzy na urlopie nie chcą się męczyć i wolą odpoczywać na plaży mogą wybrać się do znanych i popularnych kurortów. Jako tanie miejsca na wakacje wskazuje się Tunezję, Maroko, Egipt, Bułgarię, Albanię czy Chorwację. Osoby marzące o nieco bardziej luksusowym urlopie mogą odpoczywać na pięknych plażach Grecji, Hiszpanii, Francji lub Portugalii. Wakacje w Europie Zachodniej pozwalają połączyć błogi odpoczynek ze zwiedzaniem.

Miejsca na wakacje dla leniwych to także bardziej egzotyczne kierunki. Jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a przy tym i najbardziej luksusowe kurorty można znaleźć na Malediwach, Fidżi czy Bali. Dużą popularnością cieszą się też rajskie wyspy na Karaibach, które przyciągają białym piaskiem i lazurowymi wodami.

Miejsca na wakacje dla aktywnych

Jeśli zamiast wylegiwać się na plaży lub oglądać obrazy w muzeum wolisz aktywny wypoczynek idealne miejsca na wakacje dla Ciebie, to te zapewniające dużo rozrywki. Miejsce na wakacje wybierz ze względu na to, jak aktywność cię interesuje. Nasze podpowiedzi to:

  • Paralotniarstwo – idealne miejsce na wakacje dla fanów lotów to kraje alpejskie; ze względu na niskie koszty podróży dużą popularnością cieszą się Słowenia, która będzie wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych paralotniarzy; fani tego sportu zazwyczaj odwiedzają Lijak położony niedaleko Novej Goricy oraz malowniczą Dolinę Soczy; popularne jest też Canazei w sercu Dolomitów; fani paralotniarstwa na wakacje mogą dać się również do Frakcji w okolice Annecy oraz St.Hilaire;
  • Wspinaczka skałkowa – fani tego sportu powinni wybrać się do Hiszpanii, zawłaszcza do Rodellar w Aragonii, który oferuje trasy różnej trudności; ciekawymi miejscami na wakacje dla sympatyków wspinaczki skałkowej są też Margalef, Villanueva del Rosario, Archidona, El Chorro oraz Loja; dobrze bawić się będą też we Francji;
  • Żeglowanie – idealne miejsce na wakacje pod żaglami to Chorwacja; to tu przybywa najwięcej fanów tego sportu; sezon trwa od maja do października; oprócz tego urlop na żaglówce można spędzić w Słowenii, Czarnogórze oraz na Mazurach;
  • Kitesurfing – jednym z najlepszych miejsc na uprawianie tego sportu jest Półwysep Helski; powinni go odwiedzić szczególnie początkujący sportowcy, którzy docenią duże obszary płytkiej i płaskiej wody, która umożliwia pływanie i naukę przy każdym kierunku wiatru; równie dobre warunki panują na Sardynii, jednak jest to miejsce na wakacje dla bardziej zaawansowanych kitesurferów.

Nietypowe miejsca na wakacje

Zazwyczaj na wakacje wyjeżdżamy tam, gdzie ciepło, gdzie morze i plaża. Warto jednak przełamać ten schemat i choć raz na wakacje wybrać się w nietypowe miejsce. Ciekawym pomysłem będzie odwiedzenie w sezonie letnim krajów skandynawskich. Norwegia, Szwecja i Finlandia to kraje ciekawe i warte zobaczenia. Proponują piękne widoki i wiele rozrywki dla aktywnych wczasowiczów. Lato to również dobra pora na wyprawę na Islandię. Od maja do października zarówno na Islandii, jak i w Skandynawii będą panować ciepłe, ale nie gorące temperatury, które umożliwiają swobodne zwiedzanie. Ciekawym i nietypowym miejscem na wakacje jest też wschód. Państwa takie jak Uzbekistan, Tadżykistan, Mołdawia czy Mongolia nadal czekają na odkrycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here