Studenckie wakacje trwają niezwykle długo. Żacy, którzy wszystkie egzaminy zdali w pierwszym terminie, mogą liczyć aż na 3 miesiące laby. Tak długi czas bez nauki studenci wypełniają na różne sposoby. Jedni studenckie wakacje przeznaczają na pracę i zarabianie na kolejny semestr studiów, inni na zabawę i rozrywkę. Ofert spędzenia studenckich wakacji nie brakuje – wystarczy wybrać tą, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Studenckie wakacje mogą przybierać różny wymiar. Nie każdy żak może pozwolić sobie na labę i beztroską. Niekiedy wakacje studenckie wypełnia ciężka praca i zdobywanie doświadczenia. Jednak ci, którzy chcieliby odpocząć, również mają w czym wybierać. Na rynku nie brakuje biur podróży i klubów podróżniczych oferujących tanie studenckie wakacje.

Studenckie wakacje w pracy

Podaje się, że coraz więcej studentów okres od lipca do października przeznacza na pracę. Głównym motywatorem do podjęcia zatrudniania w czasie wakacji są finanse. Studenci, chcą odłożyć na kolejny semestr studiów. Odłożone pieniądze mają wystarczyć i na wynajem pokoju lub akademika, podręczniki i rozrywki w roku szkolnym.

Polscy studenci nastawieni na zarobek na studiach, zazwyczaj wybierają pracę za granicą. Tam podejmują się najczęściej sezonowych zajęć takich jak winobranie czy zbieranie truskawek. Pensje wypłacane w euro sprawiają, że studencki budżet znacząco zyskuje. Warto również pamiętać, że taka forma studenckich wakacji często pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. Po pracy można oddać się rozrywką i zwiedzeniu okolicznych regionów.

Kwestie finansowe to nie jedyny determinant podjęcia pracy w czasie studenckich wakacji. Żacy dobrze wiedzą, że w dzisiejszych czasach liczy się nie tylko papier, ale i doświadczenie. W czasie czasu wolnego od nauki starają się go zdobyć jak najwięcej. Aby wypełnić CV i uzyskać w nim nowe wpisy, chętnie podejmują się staży czy praktyk. Mają one przygotować do startu w życie zawodowe.

Studenckie wakacje w służbie światu

Studenckie wakacje coraz więcej żaków spędzasz na wolontariacie. Jest to opcja dla osób, które ponad pieniądze przekładają chęć pomocy innym. Wolontariat pozwala przy okazji poznać kawałek świata. Misje zazwyczaj odbywają się w Afryce czy Azji, czyli wszędzie tam, gdzie student zazwyczaj nie jedzie w ramach własnych oszczędności. Wolontariat to znakomity czas na zdobycie doświadczenia, poznawanie nowych miejsc oraz nowych ludzi z całego świata.

Studenckie wakacje pełne zabawy

Osoby, które studenckie wakacje chcą przeznaczyć na rozrywkę i zabawę, mogą skorzystać z licznych ofert studenckich biur podróży. Oferują one zorganizowane wyjazdy krajowe i zagraniczne w młodym gronie. Programy ich wyjazdów skrojone są do młodych ludzi i zazwyczaj stawiają na aktywny wypoczynek i zwiedzenie. Nie brakuje jednak też ofert pozwalających na błogi odpoczynek. Na studenckich wakacjach można wypoczywać w znanych kurortach z formułą all inclusive. Należy wspomnieć, że studencie biura podróży często w swoje ofercie mają opcję tanich wakacji na kieszeń każdego studenta.

Pomysły studenckie wakacje

Wyjazd ze studenckim biurem podróży to tylko jedna z wielu możliwości spędzenia wakacji przez młodych ludzi. Ci bardzo często lubią podróżować na własną rękę, że znajomymi i przyjaciółmi. Planując urlop, szukają jednak tanich sposób na podróżowanie, które nie zrujnują studenckiego budżetu. Jak po podróżuje się w czasie studenckich wakacji?

  • Auto i przed siebie – jedną z najpopularniejszych form wakacji są eurotripy po wybranych krajach; aby je zrealizować, wystarczy mieć samochód i zgraną paczkę przyjaciół; podróżowanie w większej grupie to nie tylko dobra zabawa, ale i niższe koszty; aby oszczędzić, można nocować pod namiotami albo na kempingach, a nawet spać w samochodzie – bo jak nie na studiach, to kiedy? Euro trip własnym samochodem to sposób na zwiedzenie całej Europy i poznawanie mnóstwa ciekawych miejsc;
  • Autostopem i z couchsurfingiem – sposobem na tanie studenckie wakacje jest podróż autostopem; młodość musi się wyszaleć i jeśli nie teraz to, kiedy; ograniczając koszty, warto poszukać ofert noclegowych na couchsurfingu; rejestrując się na specjalnych portalach można znaleźć osobę, która przygarnie nas na nocleg w dowolnym miejscu na świecie;
  • Konserwy o pasztety – wyżywienie to jedne z największych kosztów wakacyjnego budżetu, jeśli chcesz podróżować po studencku, zadbać o własny prowiant w czasie wakacji; na podróż możesz zabrać konserwy w puszkach, pasztety, chleb tostowy, danie w 5 minut itp., gorącą wodę dostaniesz na stacjach czy w restauracjach za darmo; pamiętaj jednak, aby nie przesadzać, studenckie wakacje nie powinny wykluczać spróbowania lokalnych specjałów czy być głodzeniem się;
  • Zawsze ze zniżką – na studenckie wakacje obowiązków należy zabrać ze sobą legitymację studencką; upoważnia ona do wielu zniżek np. na komunikację miejską czy wejścia do atrakcji; czasem też na legitymacje studencka można taniej zjeść w lokalnych restauracjach.

Gdzie jechać na studenckie wakacje?

Po ciężkiej sesji i intensywnym roku akademickim studenci na wakacje wybierają miejsca, gdzie można i odpocząć i dobrze się zabawić. W czasie laby chcą połączyć relaks z aktywnym wypoczynkiem. Popularnymi kierunkami wśród studentów są: Portugalia, Hiszpania, Chorwacja, Turcja, Włochy, Bułgaria czy Albania. Są to tanie kierunki, gdzie za grosze można wypoczywać, nawet w formułom all inclusive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here