Chorwacja to mekka polskich turystów. W kraju położonym nad Adriatykiem wypoczywamy chętnie i często. Popularność Chorwacji jako kierunków wakacyjnego wynika przynajmniej z kilku elementów. Piękne plaże, urokliwe miasteczka, czyta i lazurowa woda, przyjaźni ludzie i ceny… trzeba jednak pamiętać, że tanie wakacje w Chorwacji powoli stają się mitem. Kraj ten niezwykle dużo postawił na turystykę i chce czerpać z niej wysokie profity. Coraz trudniej więc pojechać na tanie wakacje do Chorwacji. Nie jest to oczywiście niemożliwe. Zobacz, jak zorganizować wczasy w Chorwacji za grosze.

Chorwacja to od lat uwielbiany kierunek wakacyjnych wojaży. Wczasy w tym zakątku Europy należą do najczęściej wyszukiwanych na stronach biur podróży. Do Chorwacji jeździmy zarówno z nimi, jak i na własną rękę. Wynika to z tego, że organizacją wakacji w Chorwacji nie nastręcza wielu problemów. Kwater prywatne jest bardzo dużo, a dojazd zajmuje sprawnemu kierowcy ok. 10 godzin. Do Chorwacji można też dolecieć na własną rękę, kupując w biurze podróży jedynie bilety na lot czarterowy.

Tanie wakacje w Chorwacji – czy to możliwe?

Jeszcze kilka lat temu Chorwacja była uważana za tani kierunek wakacyjny. Dziś to powoli się zmienia. Popularność Chorwacji sprawiła, że tamtejsza branża turystyczna nauczyła się czerpać ze wczasowiczów. W górę poszły ceny noclegów, biletów do atrakcji turystycznych, produktów spożywczych. Najwyższe ceny spotkać można w miejscowościach turystycznych oraz kurortach. To tam panuje tzw. taryfa turystyczna, która dla wczasowiczów z Polski jest nieatrakcyjna. Podaje się, że wakacje w Chorwacji średnio kosztują tyle samo (a w niektórych przypadkach nawet więcej), ile wczasy nad polskim morzem. Są jednak sposoby, aby zorganizować tanie wczasy w Chorwacji, a przynajmniej tańszych niż standardowe oferty biur podróży.

Tanie wakacje w Chorwacji z biurem podróży

Chociaż na wczasy do Chorwacji głównie jedziemy na własną rękę, to zdarzają się też tacy, którzy na wakacje chcą wyruszyć z biurem podróży. Wybierając opcję samych wczasów, muszą oni zapłacić ok. 1500 złotych za osobę. W cenie tej zazwyczaj znajdują się tylko noclegi oraz transport (samolotowy). Wakacje w Chorwacji w tej cenie nie obejmują zazwyczaj wyżywienia, ewentualnie gwarantują tylko śniadania. Nie ma jednak się co martwić – nad Adriatykiem znajdziemy pełno kawiarenek i tawernę, w których z niewielkie pieniądze będzie można się posilić. Nie chcąc wydać w nich majątku najlepiej wybierać te położone z dala od największych kurortów i atrakcji turystycznych.

Chcąc pojechać na tanie wakacje w Chorwacji z biurem podróży, można też zrezygnować z transportu samolotowego i wybrać autokar. Obniża to cenę o ok. 300-400 złotych. Należy jednak pamiętać, że podróż autokarem do Chorwacji nie jest krótka i może wiązać z się z brakiem komfortu. To, czy się a nią zdecydujemy, zależy tylko od nas.

Tanie wczasy w Chorwacji na własną rękę

O wiele więcej możliwość w zorganizowaniu tanich wakacji w Chorwacji mamy, kiedy podróżujemy na własną rękę. Przede wszystkim należy pamiętać, że podróż nad Adriatyk samochodem opłaca się, kiedy jedziemy więcej niż w 2 osoby. Wtedy to koszty benzyny nie będą wyższe niż koszty biletów samolotowych. W przypadku podróży z dziećmi, warto dokładnie zapoznać się z ofertami biletów czarterowych, bowiem w niektórych przypadkach najmłodsi podróżnicy mogą lecieć za darmo lub ze znacznym upustem.

Tanie wakacje w Chorwacji – jak znaleźć noclegi?

Wyjeżdżając do Chorwacji na własną rękę, można zaoszczędzić ten na noclegach. Najlepiej zarezerwować je z dość dużym wyprzedzeniem – nawet półrocznym. Atrakcyjne kwatery prywatne rozchodzą się jak świeże bułeczki. Trzeba pamiętać, że chcąc zarezerwować domek w dobrej lokalizacji 2 tygodnie przed urlopem, na pewno zapłacimy bardzo dużo, o ile jeszcze takie będą dostępne. Jeśli apartamenty w pierwszej linii brzegowej są dla nas za drogie, warto zapoznać się z ofertą kwater położonych nieco dalej, ale mających dobre dojść do morza. Takich nie brakuje. Zazwyczaj mają one niższe ceny.

Tanie wakacje w Chorwacji a wyżywienie

Wynajmując w Chorwacji apartament na wakacje, warto zadbać o to, aby był on wyposażony w kuchnię lub aneks. Pozwoli to na samodzielne przygotowywanie posiłków, a co za tym idzie oszczędzanie na stałym stołowaniu się na mieście. Kompromisowym rozwiązaniem jest przygotowywanie samodzielnie śniadań i kolacji, a jedzenie obiadu (czyli zazwyczaj najdroższego posiłku) na mieście.

Tanie wakacje w Chorwacji – dobra rada dla wszystkich

Przepisem na tanie wakacje w Chorwacji jest pojechanie na wczasy poza sezonem. Pozwoli to obniżyć koszty urlop zarówno z biurem podróży, jak i tego na własną rękę. Wysoki sezon w Chorwacji to lipiec i sierpień. Ceny wtedy są najwyższe, a turystów najwięcej. Tymczasem na wakacje do Chorwacji można wybierać się już od kwietnia do końca października – w tym czasie pogoda rozpieszcza turystów. Na tani urlop w Chorwacji najlepszy jest kwiecień, maj oraz wrzesień – można wtedy uniknąć tłumów, żaru lejącego się z nieba i obowiązkowo wyższych cen dla turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here