Wakacyjny budżet nie u każdego jest wysoki. Często na urlop możemy wydać ściśle określoną kwotę. Ograniczone środki nie oznaczają jednak, że trzeba rezygnować ze wczasów za granicą. Tanie wakacje za granicą są jak najbardziej możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak i szukać oraz na które kierunki zwracać uwagę. Warto też pamiętać, że za tanie wakacje za granicą w Polsce uważa się wczasy poniżej 1800 złotych za osobę z wyżywieniem. Poznaj przepis jak upolować niedrogie wakacje za granicą.

Twój budżet na urlop w tym roku nie jest wysoki? Nie ma co rozpaczać. Za granicą na wczasy można pojechać, nawet za niewiele ponad 1000 złotych. W tej cenie otrzyma się przelot, zakwaterowanie i wyżywienia, jak się dobrze poszuka oferta może obejmować nawet all inclusive. Warto jednak pamiętać, że mogąc przeznaczyć na wakacje budżet w ok. 15000 złotych, należy pożegnać się z egzotycznymi i dalekimi kierunkami – nie dla nas będą Karaiby, Azja, Australia, obydwie Ameryki, a nawet dalsze kraje afrykańskie.

Tanie wakacje za granicą – kiedy je rezerwować?

Jeśli chcesz wyjechać na tanie wakacje za granicą, musisz zarezerwować je w odpowiednim momencie. Najdogodniejsze terminu rezerwacji są dwa. Pierwszy to tzw. oferty first minute. Są one dostępne po uruchomieniu wycieczek na dany sezon, czyli np. lato 2019. Promocyjne ceny obowiązują przez kilka tygodni i w tym czasie można upolować naprawdę dobre okazje. I tak np. do Grecji w ofercie first minute można pojechać nawet za 1300 zł na all inclusive. Wadą tych ofert jest jednak to, że na wyjazd na wymarzony urlop trzeba długo czekać, nieraz nawet ponad pół roku.

Drugim momentem pozwalającym upolować tanie wakacje za granicą są oferty last minute. Te kupuje się w ostatniej chwili kilka dni, a nawet kilka godzin przed wyjazdem. Oferty last minute to cena niższa nawet o 75% od tej katalogowej.

Tanie wakacje za granicą po sezonie

Dobrym pomysłem na znalezienie tanich wakacji za granicą jest szukanie ofert poza sezonem. W większości krajów Europy Południowej sezon trwa od początku maja do końca października. Trzeba jednak wiedzieć, że maj, początek czerwca, koniec września i cały października to czas, kiedy turystów jest najmniej. Wtedy też można polować na oferty tanich wakacji za granicą. Niedrogie wczasy można zarezerwować także zupełnie poza sezonem. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w grudniu czy marcu raczej ciężko będzie się opalać i zażywać wodnych kąpieli. Zimowe, wczesnowiosenne i późno jesienne miesiące to natomiast dobry czas na zwiedzenie. W tym czasie warto poczekać np. tanich wycieczek objazdowych po Europie.

Tanie wakacje za granicą – gdzie pojechać?

Tanie wczasy za granicą to te obejmujące najpopularniejsze kierunki. Niska cena dotyczy urlopu w wybranych krajach Europy oraz w północnej Afryce. Na tanie wakacje za granicą można liczyć wybierając się do takich, jaków jak:

  • Turcja – możemy tu liczyć na niskie ceny i wysoki standard obsługi zarówno w hotelach, jak i żywieniowy; w Turcji znajduje się wiele hotelu o wysokim standardzie oraz ciekawa infrastruktura obejmująca animacje czy aquaparki; tanie wakacje w Turcji najlepiej rezerwować w ofercie last minute; z racji tego, że w tym regionie globu ciepło jest niemal przez cały rok, to na urlop można się wybrać również, poza tym wysokim sezonem;
  • Tunezja – to doskonałe miejsce na beztroskie wakacje; na turystów czekają tu niezwykłe widoki, bogata architektura, złote plaże i tropikalną roślinność; w Tunezji znajdziemy też dobrze zachowaną bazę hotelową oraz przyjazną obsługę; wiele hoteli posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, dlatego miejsce to polecane jest na tanie wakacje za granicą z rodziną; Tunezja to także doskonały wybór na romantyczny urlop we dwoje; wyjazd do Tunezji odradzany jest jednak zimą, kiedy to temperatury oscylują w okolicach 19 stopni i nie pozwalają na opalanie się czy morskie kąpiele;
  • Egipt – wczasy w Egipcie należą do tych najpopularniejszych; szukając tanich wakacji za granicą, koniecznie trzeba spojrzeć na ten kierunek; urlop najlepiej rezerwować w opcji last minute; na turystów czekają dobrej jakość hotele z bogatą infrastrukturą, smaczne jedzenie, wysokie temperatury oraz piaszczyste plaże, a czego chcieć więcej od tanich wakacji za granicą?
  • Albania – osoby, które wolą europejskie kierunki, swój wzrok powinny się kierować na Bałkany; tanie wakacje za granicą można zarezerwować np. w Albanii; kraj ten dopiero wchodzi na turystyczną mapę, ale już ma do zaoferowania bardzo dużo; dobra baza hotelowa, smaczne jedzenie, wino, plaże bez tłumu turystów wszystko to sprawia, że Albania cieszy się dużą popularnością jako kierunek wakacyjnych wojaży;
  • Bułgaria – na mapie tanich kierunków wakacyjnych znajduje się też Bułgaria z niezwykle popularnymi kurortami w Złotych Piaskach; bliska odległość od Polski, podobieństwo kulturowe oraz wysokie temperatury w okresie letnim skłaniają wiele osób do wyjazdu na wakacje nad Morze Czarne; wakacje w Bułgarii można również zarezerwować w atrakcyjnych cenach, te dostępne są zarówno w ofercie first minute, jak i last minute.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here