Tanie wakacje w Polsce to marzenie niejednej rodziny. Jak się okazuje, marzenie to można spełnić. W Polsce pełno jest miejsc, gdzie dosłownie za grosze można wypocząć i zregenerować siły. Sposobem na tanie wakacje w Polsce przede wszystkim jest unikanie modnych kurortów, miejsc reklamowanych i rekomendowanych. Tak zawsze spotkamy się z tzw. taryfą turystyczną, czyli zapłacimy kilka razy więcej niż w normalnych miejscach. Nie oznacza to, że tanie wakacje w Polsce muszą być nudne i pozbawione atrakcji. Zobacz, jak je zaplanować.

Wakacje w Polsce wybiera coraz więcej osób. Niestety nie zawsze okazuje się, że ich cena jest niższa niż wczasów za granicą. Odpoczywając w modnych i reklamowanych kurortach oraz odwiedzając rekomendowane przez wielu miejsca, możemy stracić majątek. Taryfa turystyczna obowiązuje zarówno nad morze, jak i w groch czy na Mazurach. Dobrą informacją jest jednak to, że w prosty sposób można jej uniknąć. Wystarczy omijać klasyczne kurorty i poczekać prawdziwych perełek zlokalizowanych niedaleko nich. Nie cieszą się one takim wzięcie, dlatego nie spotkamy w nich turystycznych cen. Taki wybór pozwoli nam też zostać w bliskość do największych atrakcji regionu.

Tanie wakacje w Polsce nad morzem

Wyjazd nad morze i to jeszcze w sezonie wielu kojarzy się z wysokimi kosztami. I tak jest. Chcąc odpoczywać w Trójmieście, na Półwyspie Helskim czy w Świnoujściu trzeba przygotować się na spory wydatek. Dużo zapłacimy zarówno za noclegi, jak i za wyżywienie czy wstęp do atrakcji. Dobrze, że chociaż plaże są darmowe 😊! Warto jednak wiedzieć, że wyjazd nad morze może być też zorganizowany po kosztach. Najprostszym sposobem na to jest odwiedzenie Bałtyku poza sezonem. Jest to propozycja dla osób, które niekoniecznie chcą plażować i zażywać morskich kąpieli, a np. zwiedzać i oglądać. Tanie wakacje w Polsce nad morzem to te od października do maja – ceny noclegów są wtedy o wiele niższe, a sezonowe i turystyczne knajpy pozamykane. Trzeba jednak pamiętać, że w tym okresie może nas zastać nad Bałtykiem nie najlepsza pogoda i pustki.

Tanie wakacje w Polsce w sezonie

Tanie wakacje nad polskim morzem możliwe są też w sezonie. Aby je zorganizować, trzeba tylko unikać największych i najczęściej wybieranych kurortów i zatrzymywać się w mniejszych miejscowościach. Przykładem takiej jest np. Bukowo Morskie mało znana niewielka miejscowość, która zapewnia ciszę i spokój. Nie ma tu dyskotek, barów i turystycznych atrakcji za to jest piaszczysta plaża i dostęp do morza. Spragnieni odpoczynku turyści mogą też oddać się fizycznej aktywności np. pieszym czy rowerowym wycieczkom lub sportom wodnym.

Tanie wakacje w Polsce w górach

Tanie wakacje w Polsce w górach to przede wszystkim wizyta na Podkarpaciu – jest to nadal najtańszy region turystyczny w Polsce. Urlop można spędzić w przepięknych Bieszczadach. Omijając hotele i zatrzymując się na kwaterach prywatnych, można znaleźć naprawdę atrakcyjnie cenowo noclegi i w sezonie i poza nim. Chcąc spędzić tanie wakacje w Polsce, najlepiej omijać takie miejsca jest Ustrzyki czy Polańczyk i dać szansę mniejszym miejscowością np. Zatwarnicy.

Tanie wakacje w Polsce nad jeziorem

Tanio w Polsce można również odpoczywać nad jeziorem. Jeśli nie chcemy, aby urlop zdemolował domowy budżet, to lepiej szerokim łukiem omijać popularne Mazury i Kaszuby. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że te ostatnie są o wiele tańsze dla turysty. Tanie wakacje w Polsce nad jeziorem można spędzić np. na Suwalszczyźnie. Omijać główne ośrodki wypoczynkowe za urlop zapłaci się grosze, a widoki będą tak samo piękne.

Takie wakacje w Polsce – jak je zorganizować?

Tanie wakacje zawsze wymagają organizacji. Wskazuje się, że najwięcej można zaoszczędzić, jeśli noclegi i przejazdy blokuje się z dużym wyprzedzeniem. Specjaliści od branży turystycznej podają, że najniższe ceny zawsze spotkać można na przełomie roku. Oznacza to, że pobyt wakacyjny trzeba rezerwować już na przełomie grudnia i stycznia. Im bliżej sezonu, tym ceny są wyższe. Podobnie bywa z cenami biletów komunikacji zbiorowej. Bilety na pociąg najkorzystniej zarezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem (tylko takie jest możliwe), wtedy obejmie nas ok. 30% zniżką, kupując je z dnia na dzień, musimy zapłacić już pełną cenę. Ceny wstępów do poszczególnych akacji zazwyczaj się nie zmieniają i nie obowiązuje tu zasada kto pierwszy, ten taniej. Nie mniej jednak dobrze jest sprawdzić, czy w wakacje obowiązują dni darmowego zwiedzania (w większości insynuacji tak jest) i dostosować do tego swój plan pobytu. Niekiedy może się też okazać, że rezerwacja biletu przez Internet jest tańsza, a nawet jeśli tak nie jest, to taki zakup pozwoli uniknąć uciążliwych kolejek W wielu turystycznych miasta można również wykupić specjalne karty, które upoważniają do wejścia do najważniejszych atrakcji i/lub przejazdów komunikacją publiczną. Karty te są dostępne w cenie niższe niż ceny wszystkich pojedynczych biletów. O możliwości ich wykupu najlepiej dowiadywać się w informacjach turystycznych. Tanie wakacje w Polsce to również znalezienie restauracji lub karczm poza centrum turystycznym, które będą serwować tanie jedzenie w przystępnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here