Tanie wakacje, wakacje last minute, wakacje za grosze – te hasła są jednymi z najczęściej wyszukiwanych. Nie ma co ukrywać, że na urlop za grosze chce wyjechać każdy z nas. Taką możliwość dają wakacje last minute. Oferty tego typu można spotkać w niemal każdym biurze podróży. Zauważa się jednak, że chociaż oferty wakacji last minute są powszechne, to nadal wiele osób nie wie, na czym one dokładnie polegają. Zobacz, jak kupić wakacje last minute i z czym się one wiążą.

Wakacje last minute są bardzo popularną opcją. Tą etykietą oznaczane jest coraz więcej ofert podróży oferowanych przez biura podróży. W ten sposób chcą one skupić do zakupu wakacji. Jednak dokładnie przyglądając się ich propozycją, możemy odkryć, że większość ofert wcale nie spełnia warunków wakacji last minute.

Wakacje last minute, czym są?

Wakacje last minute to dokładnie wakacje na ostatnią chwilę i to dosłownie! Chcąc je kupić, należy liczyć się z tym, że wylot na wymarzony urlop nastąpi w najbliższym czasie – za tydzień, dzień, a nawet za kilka godzin. Wiąże to z wieloma utrudnieniami, ale ma jedną niewątpliwą zaletę – cenę.

Ile kosztują wakacje last minute?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile kosztują wakacje last minute. Ceny są różne i zależą od wybranego kierunku, standardu hotelu, formy wypoczynku. Szacuje się jednak, że wakacje last minute po Europie mogą kosztować nawet poniżej 1000 złotych. W przypadku, gdy marzy się o bardziej egzotycznych podróżach, cena oczywiście jest wyższa, ale i tak niższa niż ta standardowa, katalogowa.

Cena wakacji last minute to ich największą zaletą. Wczasy czy wycieczki kupowane na ostatnią chwilę mogą być tańsze nawet do 75%. Obniżka liczona jest od ceny katalogowej. Cena wakacji last minute jest tym niższa, im bliżej jest do wyjazdu. W praktyce oznacza to, że najtaniej urlop da się wykupić na dzień przed wyjazdem/wylotem.

Wakacje last minute – gdzie jechać?

Wakacje last minute pozwalają na odwiedzenie całego świata. Biura podróży umożliwiają wykupienie na ostatnią chwilę zarówno wczasów wypoczynkowych, jak i wycieczek objazdowych. Za przysłowiowe grosze podróżować można zarówno po Europie, jak i po całym świecie. Trzeba jednak pamiętać o jednym – oferty last minute pojawiają się nagle i równie szybko znikają, trzeba więc chwytać okazję. Warto również zdawać sobie sprawę, że szukając wakacji w danym okresie, możemy nie znaleźć oferty last minute do wymarzonego miejsca – wtedy trzeba brać to, co jest.

Wakacje last minute – na co uważać?

Wakacje last minute cieszą się dużą popularnością. Na wczasy taniej chce wyjechać każdy. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu urlop ma swoje ograniczenia. Wakacje last minute nie są dla wszystkich. Rezerwując je, należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Jakie są wady wakacji last minute?

  • Wczasy należy rezerwować w ostatniej chwili. Oznacza to niską cenę, ale i mało czasu na przygotowanie do wyjazdu. Spakować często trzeba się w godzinę, czy dwie.
  • Nie zawsze możemy lecieć tam, gdzie chcemy. Licząc na oferty last minute, trzeba brać pod uwagę, że w terminie naszego urlopu biuro podróży nie będzie miało promocyjnej oferty na nasz wymarzony kierunek.
  • Zostają najgorsze hotele i pokoje. Oferty last minute to ostatki oferty, która nie została sprzedana w realnej cenie. Bardzo często zdarza się, że dla amatorów last minute zostają mało popularne hotele lub pokoje w gorszym standardzie. Niemal normą jest, że nie można np. kupić pokoju z widokiem na ocean.
  • Brak rezerwacji miejsc w samolocie. Wakacje last minute bardzo często nie pozwalają na wykupienie dedykowanych miejsc w samolocie. W praktyce może to oznaczać, że lecąc z rodziną zostaniemy rozdzieleni na kilka rzędów. Brak wyboru miejsc w samolocie może być także problematyczne dla rodzin z małymi dziećmi.
  • Brak czasu na formalności. Wakacje last minute sprawdzają się na kierunkach, gdzie niewymagana jest wiza czy inne formalności. I tak np. wycieczka do USA w formie last minute nie jest możliwa dla osoby nieposiadającej wizy. Wynika to z tego, że krótki okres od zakupu do wylotu nie pozwala dopełnić wymaganych formalności. Ta sama zasada dotyczy obowiązkowych szczepień ochronnych. Ten problem często dotyczy turystów, którzy chcą podróżować do Afryki.

Dla kogo wakacje last minute?

Wakacje last minute mają jednak i swoje zalety. Tą podstawową jest niska cena. Wskazuje się też, że urlop na ostatnią chwilę to znakomita opcja dla osób niezależnych i elastycznych, którzy mogą pozwolić sobie na wyjazd w dowolnym terminie i bez konkretnych planów. Jeśli dodatkowo posiadają już wyrobiony paszport oraz zapełnioną żółtą książeczkę szczepień to niemal cały świat stoi przed nimi otworem.

Wakacje last minute to nie jedyna opcja wykupienia tanich wczasów. Osobom, którym zależy na cenie, a które chcą wakacje zaplanować z dużym wyprzedzeniem, dedykowana jest opcja first minute. Pozwala to na zaplanowanie wypoczynku z bardzo dużym wyprzedzeniem, daje możliwość wybór komfortowej i dopasowanej do naszych oczekiwań oferty i to w atrakcyjniej cenie. W opcji first minute łatwiej jest też znaleźć wakacje dla dużej rodziny czy większej grupy przyjaciół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here