Coraz częściej wakacje marzeń to już nie wypoczynek w kurorcie w Egipcie, Bułgarii czy Turcji, ale coś więcej. Marzymy o dalekich i spektakularnych wyprawach, poznawaniu tego, co nowe i niestandardowe. Wakacje marzeń powoli też zmieniają formułę. Coraz więcej osób zamiast leniwego wygrzewania się na plaży woli aktywny wypoczynek, który pozwala coś poznać i coś doświadczyć. Poznaj ciekawe i niestandardowe kierunki na wakacje marzeń.

Wakacje marzeń zataczają coraz dalsze kręgi na mapie. Dziś większość z nas może pozwolić sobie na urlop w Grecji czy wyjazd do Hiszpanii. W dobie tanich lotów i mnóstwa kwater prywatnych taki wyjazd można zorganizować niemal za grosze. Stąd też mówiąc o wakacjach marzeń zazwyczaj mamy na myśli wyprawy na inny kontynent i odkrywanie tych krajów, które nie są jeszcze dostępne dla masowego turysty.

Wakacje marzeń: Kenia i Tanzania

Podróże do Afryki od zawsze wiązały się z dużą przygodą. Czarny Ląd proponuje morze atrakcji, ale i też stwarza niemałe niebezpieczeństwa. Dziś wakacje marzeń w Afryce są na wyciągnięcie ręki. Głównie podróżujemy do Afryki Północnej i wypoczywamy w kurortach w Maroko, Egipcie czy Tunezji.

Coraz więcej Polaków jednak wybiera dalsze kierunki. Wśród nich najpopularniejszy jest Kenia i to nie tylko na wypoczynek. Do Kenii i Tanzanii turystów przyciągają nie tylko plaże o białym piasku i nieprawdopodobne odcienie wody w oceanie, ale przede wszystkim natura. Wakacje marzeń w tych krajach to przede wszystkim te obejmujące safari, które umożliwia obserwowanie migracji dzikich zwierząt. Prawdziwymi wakacjami marzeń są natomiast te z prywatnym safari w słynnym parku Serengeti, gdzie obserwujemy drapieżne lwy, migrujące antylopy gnu, dostojne żyrafy i sympatyczne hipopotamami.

Wakacje marzeń: Uganda

Kolejnym kierunkiem pozwalającym zrealizować wakacje marzeń jest Uganda. To miejsce doskonałe dla tych, którzy chcą zobaczyć jak na żywo i bez różowych okularów wygląda Afryka, a przy tym poznać jej oszałamiającą przygodę. Słynny las deszczowy, niesamowite goryle górskie, safari w otoczeniu dzikich zwierząt – wszystkiego tego można doświadczyć na wakacjach marzeń w Ugandzie. A wartością dodaną są jeszcze wodospady Murchisona, malownicze jezioro Bunyonyi oraz źródła rzeki Nil.

Wakacje marzeń: Reunion

Francja w Afryce to właśnie wyspa Reunion. Mało znana i rzadko odwiedzana jest prawdziwym rajem dla surferów, miłośników wycieczek górskich, amatorów sportów ekstremalnych oraz tych, którzy lubią odpoczywać w tle dzikiej przyrody. Wyspa jest prawdziwym rajem położonym na Oceanie Spokojnym. Odwiedzać ten region świata wakacje marzeń mamy gwarantowane.

Wakacje marzeń: Polinezja Francuska

Polinezja Francuska to idealne miejsce na wakacje marzeń, a do tego te luksusowe. Szafirowo-turkusowe morze, plaże z delikatnym piaskiem i nieziemskie rafy koralowe sprawiają, że o odwiedzinach w tym miejscu marzy niejedna osoba. Luksusowe kurorty znaleźć można przede wszystkim na słynnych wyspach Bora Bora, gdzie luksus trudno odróżnić od ekskluzywności.

Wakacje marzeń: Nowa Zelandia

Dla wielu wakacje marzeń to wyprawa na koniec świata, czyli do Nowej Zelandii. Do podróży na drugą półkulę zachęcają ich niesamowite krajobrazy, dymiące parą woda kratery i zastygłe pola lawy. Oprócz tego na podróżników czekają rdzenni mieszkańcy tych regionów, którzy chętnie zatańczą swój taniec oraz podzielą się tajnikami swojej kultury. Wakacje marzeń w Nowej Zelandii to także możliwość poznania niecodziennej fauny i flory np. ptaków kiwi.

Wakacje marzeń: Patagonia

Położona na pograniczu Chile i Argentyny Patagonia to niezwykła kraina, która jest doskonałym miejscem na wakacje marzeń. Tutejsze krajobrazy niemal powalają z nóg, a kontakt z niecodzienną przyrodą jest na każdym kroku. Wybieraj się do Patagonii, należy nastawić się na liczne fiordy, jeziora, szczyty Andów i niemal bezludne bezdroża. Spotkamy to też niesamowite zwierzęta i ptaki od pingwinów przez wieloryby aż do flamingów i kondorów. Wakacje marzeń w tym miejscu są gwarantowane.

Wakacje marzeń: Boliwia

Dopiero początkująca w turystyce Boliwia jest doskonałym miejscem na wakacje marzeń, dla tych którzy lubią podziwiać to, co niezwykle. Kraj ten oferuje przepiękne krajobrazy od pustyni Salvadora Dalego aż do słynnego solniska Salar de Uyuni. Choć turystów tu nie brakuje, to trudno mówić o masowej turystyce, a największe atrakcje można podziwiać w niemal nienaruszonym stanie. Odwiedziny w Boliwii to także możliwość poznania interesującej latynoskiej kultury i poczucia klimatu, który od razu wywołuje na ustach uśmiech.

Wakacje marzeń: Stany Zjednoczone Ameryki

Wyprawa do USA to wielu osób wakacje marzeń. Ten rozległy kraj turystom ma wiele do zaoferowania. Najpiękniejsze atrakcje można spotkać głównie na zachodnim wybrzeżu, a także w południowych stanach. Wybierając się na wakacje marzeń do USA, nie można pominąć takich miejsc jak słynny Kanion Antylopy w Arizonie, lodowiec Mendenhall na Alasce czy Park Narodowy w Yellowstone rozciągający się w stanie Wyoming.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here