Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje z dzieckiem jest morze. Wielu rodziców decyduje się na podróż z maluchem na Bałtyk, chcąc uniknąć długiej podróży samolotem i stresu z tym związanego. Jednak już sam wyjazd na wakacje z dzieckiem nad morze rodzi wiele pytań. Przede wszystkim, gdzie jechać. Wakacje nad morzem z dzieckiem rządzą się bowiem zupełnie innymi prawami niż wypady we dwoje lub z przyjaciółmi. Miejsce urlopu powinno być dostosowane do potrzeb małych i zapewniać mu rozrywkę. Poznaj najlepsze miejsca na wakacje z dzieckiem nad morzem.

Młodzi rodzice bardzo często boją się pierwszych wakacji z pociechą. Obawiają się, że małego turystę odstraszą tłumy ludzi, hałas i gwar. Jako przyczyny rezygnacji z urlopu z dzieckiem podają też niepewną pogodą oraz wysoki ceny. Warto jednak wiedzieć, że nie wszędzie nad Bałtykiem jest drogo i hałaśliwie, a na wakacjach z dzieckiem nad morzem nie trzeba się nudzić, nawet jeśli pada. Polskie morze oferuje całe spektrum atrakcji, a niektóre miejscowości są wręcz nastawione prorodzinnie. Młodzi turyści są tam mile widziani i mogą czuć się jak pełnoprawni podróżnicy.

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Świnoujście

Jednym z kurortów, do którego warto wybrać się na wakacje z dzieckiem nad morze, jest Świnoujście. Miejscowość ta uznana jest za uzdrowisko. Rodziny z dziećmi czują się tu znakomicie. Wypoczynek młodym podróżnikom umila zawsze ciepła woda (zasługa korzystnych prądów morskich), piaszczysta i zadbana plaża oraz liczne atrakcje dla najmłodszych rozstawione na plaży np. dmuchańce do skakania. Ciekawie może być też poza plażą. W Świnoujściu znajdziemy liczne place zabaw, huśtawki i zjeżdżalnie, wielkie statki i promy wpływające do portu. Jest też wiatrak, który budzi zainteresowanie dzieci oraz arcyciekawa ciuchcia jadąca do niemieckich uzdrowisk Ahlbeck i Heringsdorf. Ze Świnoujścia można też szybko przedostać się do Międzyzdrojów, gdzie warto odwiedzić Bałtycki Park Miniatur.

Wakacje z dzieckiem nad morzem na Mierzei Dziwnowskiej

Jako miejsca przyjazne dzieciom nad morzem wskazuje się też miejscowości położone na Mierzei Dziwnowskiej. Na wakacje z dzieckiem nad morzem najczęściej rodzice wybierają Dziwnów, Dziwnówek oraz Międzywodzie. Wyróżniają się one piaszczystą i długą plażą, która jest czysta i dobrze utrzymana oraz względnym spokojem. Na plaży można spotkać dmuchane zabawki do skakania, a także zjeżdżalnie wodne. Mali podróżnicy mogą też podziwiać mewy, które dziesiątkami przylatują w to miejsce. Ciekawie jest również poza plażą. Rozrywkę stanowi wizyta w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie obserwować można sarny, dziki oraz żubry. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszy się też most zwodzony na rzece Dziwnej oraz rejs pirackim statkiem po Bałtyku. Warto również wspomnieć, że w Międzywodziu panuje specyficzny mikroklimat, który pozwala leczyć drogi oddechowe.

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Trzęsacz

Wakacje z dzieckiem nad morzem warto spędzić w Trzęsaczu. Jest to niewielka miejscowość z malowniczą plażą. Urlop tutaj to gwarancja spokoju i relaksu. Największą atrakcją tego miejsca są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV wieku. W Trzęsaczu znajdzie się też coś dla najmłodszych turystów. Niebywałą atrakcją jest kolej wąskotorowa jeżdżąca na trasie Gryfice-Pogorzelica. Po drodze warto wysiać i odwiedzić 200 – letni park z olbrzymimi drzewami, których obwód sięga nawet 3 metrów.

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Łeba

Łeba to miejsce, które łączy potrzeby rodziców i dzieci. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a przy tym nie brakuje atrakcji, które pozwalają na wspólne spędzanie czasu. W Łebie jest dość gwarno i tłoczno, dlatego lepiej wybrać się tu ze starszymi dziećmi.  Docenią one na pewno wizytę w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie obserwować można ruchome wydmy, dobrze będą się też bawić w naturalnym labiryncie, który jest największy w Polsce. W czasie deszczowej pogody można zaś odwiedzić muzeum motyli czy park dinozaurów lub też wybrać się do mini zoo. Niedaleko Łeby znajduje się też park morski, w którym jest prehistoryczne oceanarium, kino 5D i codzienny pokaz karmienia fok. Dalsze atrakcje to Dom do góry nogami, pobliskie latarnie morskie oraz skansen w Klukach.

Wakacje z dzieckiem na morze: Władysławowo

Władysławowo to jednej z najpopularniejszych rodzinnych kurortów. Każdego roku na wakacje z dzieckiem na morze, przybywa tu tysiące rodzin. Do odwiedzenia Władysławowa zachęca miejsca, czysta i dość szeroka plaża z atrakcjami dla dzieci. Maluchy nie będą nudzić się też po plażowaniu. O rozrywkę zadba miejscowe wesołe miasteczko, park linowy oraz Ocean Park. Ciekawym pomysłem jest również odwiedzenie Wieży Widokowej Muzeum iluzji.

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Karwia

Idealnym miejscem na wakacje z dzieckiem nad morzem jest Karwia. Cisza, spokój, brak dyskotek i rozbawionej młodzieży to gwarancja udanego urlopu. Dodatkowo w czasie wakacji z dzieckiem nad morzem w Karwii można korzystać z szerokiej i czystej plaży z łagodnym zejściem do morza. Po atrakcje po plażowaniu niesyty trzeba wybrać się nieco dalej np. do Trójmiasta, Władysławowa czy na przylądek Rozewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here