Moda na kierunki wakacyjne zmienia się z sezonu na sezon. Popularność wielu kierunków wynika z coraz większej ich dostępności. Jeszcze do niedawna wyjazd na egzotyczną wycieczkę wiązał się z bardzo dużymi kosztami. Dziś wakacje za granicą nawet w najodleglejszym kraju znajdują się w zasięgu wielu Polaków. Jakie więc są modne wakacje za granicą? Gdzie jechać, aby czuć się na czasie? Zobacz zestawienie najmodniejszych wakacji za granicą tego sezonu.

Wakacje za granicą wybieramy z wielu względów. Chcemy uciec od kaprysów polskiej pogodny, poznać nowe kraje, doświadczyć nowych przygód. Kierunki wakacyjnych wojaży rzadko kiedy są strzałem na ślepo. O tym, gdzie pojedziemy na wakacje, często decyduje moda. Wakacyjnych kierunków na topie poszukujemy coraz częściej. Chcemy zainspirować się i podpatrzeć, gdzie bywają sławy i celebryci. To od nich najczęściej „zagapiamy” pomysły na wakacje za granicą.

Zawsze modna Grecja

Gracja to zawsze modny kierunek wakacji za granicą. Rokrocznie wybiera go miliony turystów. Mimo łatwej dostępności nadal cieszy się dużą popularnością. Grecję lubimy za jej różnorodność, wysoki standard obsługi w hotelach, a także akcyjne ceny. Loty czarterowe do Grecji startują już w kwietniu, a zorganizowane wakacje za granicą w Grecji możemy wykupić niemal przez cały rok. Latem biura podróży kuszą ofertami wypoczynku na najpiękniejszych plażach Europy, a zimą oferta wycieczek objazdowych po Grecji kontynentalnej. Wakacje za granicą w Grecji dają więc wiele możliwości i jeszcze więcej miejsc do zwiedzenia.

Moda na Tunezję

Moda na Tunezję powraca. Turyści coraz chętniej wybierają odpoczynek na białych i bursztynowych plażach tego niezwykłego kraju. Kusi ich afrykańskie słońce, ciepła woda i zawsze dobra pogoda. Wakacje za granicą w Tunezji to również dobre rozwiązanie dla fanów ekstremalnych przeżyć. Wyprawy na Saharę, czy to jeepami czy wielbłądami zapewnią niemałe wrażenie. Ciekawym przeżyciem będzie także noc na pustyni oraz wieczorki folklorystyczne. Wakacje w Tunezji to przede wszystkim wizyty w tak popularnych kurortach, jak Sousse, Hammamet i Mahdia.

Bałkany górą!

Modne wakacje za granicą to w ostatnich sezonach te spędzone na Bałkanach. Ten skrawek Europy staje się coraz popularniejszy. Turystów przyciągają tam nie tylko niskie ceny, ale i mieszka kultur, niezwykłe krajobrazy i cudowna architektura. Do najmodniejszych kierunków wakacyjnych zalicza się Albanię, która określana jest hitem wakacyjnym i bałkańską perełką. Turyści mogą tu liczyć na piękne plaże i jeszcze ładniejsze wybrzeże, śródziemnomorski klimat i nowoczesne hotele. Oprócz tego na wczasy za granicą można się wybrać też do Czarnogóry, Chorwacji oraz Macedonii. Nadal nieodkryta pozostaje Bośnia i Hercegowina, która przyciąga amatorów nietypowych wakacji za granicą.

Wakacje na Bliskim Wschodzie

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o wypoczynku na Bliskim Wschodzie. Region ten przestał się kojarzyć z niebezpieczeństwem, a zaczął z czystymi plażami Tel Awiwu czy orientalnym klimatem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na miejsce wakacji za granicą chętnie wybieramy też mało znany Oman, Iran czy Liban. W tych dwóch ostatnich krajach królują przede wszystkim zorganizowane wycieczki objazdowe, które pozwalają zapoznać się z niezwykłą kulturą wschodu.

Egzotyka na wakacje

Raporty biur podróży pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje za granicą z egzotyką w tle. Dużym zainteresowaniem od lat cieszy się Meksyk, który oferuje piękne plaże i równie wiele zabytków. Popularne kierunki to Karaiby, z czego najwięcej turystów wybiera Dominikanę lub Kubę. Po drugiej części globu egzotyczne wakacje za granicą to przede wszystkim wyprawy do Tajlandii, Chin, Wietnamu lub Kambodży. Wielu fanów znajduje również wypoczynek w Indonezji, przede wszystkim na rajskiej wyspie Bali.

Wakacje za granicą w Afryce

Jako modne afrykańskie kierunki wakacji od kilku już lat wskazuje się Kenię i Tanzanię. Stosunkowo niedrogie wyprawy pozwalają wziąć udział w niecodziennym evencie, jakiem jest safari i na żywo podziwiać dzikie zwierzęta. Polacy chętnie też wybierają się na Zanzibar czy do mniej znanej Namibii. Z tańszych desykacji króluje Egipt i Maroko, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody.

Wakacje za granicą – jak je zorganizować?

Wakacje za granicą można zorganizować samemu lub wykupić w biurze podróży. I jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Wakacje z biurem podróży to rozwiązanie dla osób zabieganych i nielubiących planować. Na urlop pozwala wyjechać też tym, który nie dość dobrze radzą sobie z językami obcymi.

Wakacje za granicą – tak czy nie?

Wakacje za granicą wybierać coraz więcej osób. Zazwyczaj na wojaże poza krajem decydujemy się w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Kupując wakacje za granicą, chcemy uciec od mrozu, wiatru i śniegu. Stawiając na egzotyczne lub afrykańskie kierunki, oczywiście się to udaje. Trzeba jednak zaznaczyć, że wakacje za granicą to nie tylko rozwiązanie na zimowe miesiące. Coraz częściej poza Polskę wyjeżdżamy i altem. Motywacją do wakacji za granica jest nie tylko chęć uniknięcia kaprysów polskiej aury. Wakacje za granicą są dla nas odskocznią od codzienności i możliwością poznania tego, co nowe i nieznane.  Przyjeżdżamy z nich bogatsi o nowe doświadczenia, przygody i wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here