Bułgaria to kraj, w którym chętnie spędzamy wakacyjny urlop. Popularność tego kraju jako miejsca wakacyjnych eskapad wynika z niskich kosztów wakacji w Bułgarii. Nie tylko za wczasy zapłacimy niewiele, ale i na miejscu nie wydamy majątku. Ceny w Bułgarii są o wiele niższe niż w Polsce i to nawet w turystycznych kurortach. Zanim jednak zdecydujemy się na wakacje w Bułgarii, warto dokładnie przyjrzeć się temu krajowi i dowiedzieć się, co może nam zaoferować.

Bułgaria swoją popularność zawdzięcza dostępowi do wybrzeża Morza Czarnego. Wybrzeże to ciągnie się niemal przez 400 kilometrów i w dużej części składa się z pięknych, piaszczystych plaż i bezpiecznych kąpielisk. Na wakacje do Bułgarii wybieramy się właśnie w te regiony. Dwa główne kurort to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. To tam można spotkać największe ilości turystów, którzy bawią się i odpoczywają, korzystając z uroków Bułgarii. Trzeba jednak pamiętać, że wakacje w Bułgarii wcale nie muszą przybierać tylko wymiaru słodkiego lenistwa. Kraj ten jest niezwykle bogaty kulturowo i krajobrazowo.

Wakacje w Bułgarii – jak to zorganizować?

Na wakacje do Bułgarii pojedziemy i z biurem podróży na własną rękę. Bogata infrastruktura turystyczna i hotelowa sprawia, że bez trudno urlop można zaplanować samodzielnie. Najwięcej hoteli i kurortów turystycznych znajdziemy w Słonecznym Brzegu oraz Złotych Piaskach. W tych regionach, szczególnie latem nie będziemy narzekać na brak atrakcji.

Wakacje w Bułgarii bardzo często mają wymiar wczasów all inclusive, czyli ze wszystkim wliczonym cenę. Coraz częściej pojawiają się też tańsze opcje z wyżywieniem HB, czyli tylko ze śniadaniami i obiadokolacjami. Należy pamiętać, że w Bułgarii liczba hotelowych gwiazdek może być zawyżona, dlatego lepiej wybierać hotele o wyższym standardzie.

Osoby, które nie lubią urlopu spędzać w hotelach, mogą wybrać kwatery prywatne i domki letniskowe. W nadmorskich miejscowościach dostęp do nich jest bardzo duży. Ceny uzależnione są od terminu urlopu. Najwyższe są oczywiście w sezonie letnim.

Ile kosztują wakacje w Bułgarii?

Wakacje w Bułgarii są tymi w kategorii oszczędnych. Za standardowy wyjazd zapłacimy poniżej 2000 zł za osobą, a przy skorzystaniu z oferty last minute możemy wypoczywać nawet i za 1000 złotych. Obecnie większość biur podróży oferuje wczasy z dolotem samolotem, dzięki czemu podróż jest i szybsza, i wygodniejsza. Tanie wczasy w Bułgarii to nadal te, gdzie na miejsce wypoczynku dociera się autokarem.

Kiedy jechać na wakacje do Bułgaria?

Szczyt turystycznego sezonu w Bułgarii przypada na lipiec i sierpień. Wtedy w hotelach, na plażach i w pobliżu atrakcji jest najtłoczniej. Rekompensatą za te niedogodności jest dobra pogoda – wysokie temperatury oraz ciepła woda w morzu. Na wakacje do Bułgarii warto również wybrać się poza głównym sezonem. Przyjemny odpoczynek możliwy jest również w czerwcu i we wrześniu. W okresie tym jest zdecydowanie taniej i spokojniej.

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, czyli gdzie na wakacje do Bułgarii?

Kultowymi i najmodniejszymi kurortami w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. To tam zazwyczaj wycieczki oferują biura podróży. Każdy z tych regionów ma swoje zalety i wady.

Słoneczny Brzeg jest miejscem najbardziej nasłonecznionym w całej Bułgaria, a jednocześnie najbardziej rozrywkowym. W tym największym kurorcie nie brakuje barów, dyskotek i klubów. Bujne życie nocne toczy się przez cały sezon, a korzystają z niego miliony turystów.

Złote Piaski w Bułgaria są spokojniejsze i bardziej zielone. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu turystów. W sezonie jest ich bardzo dużo. Złote Piaski mają również wiele do zaoferowania turystom. Króluje tu imprezowa, a zarazem rodzinna atmosfera. W kurorcie nie brakuje bogatej infrastruktury rozrywkowo – rekreacyjnej, a do tego na wakacje w Bułgarii w tym regionie powinni się ucieszyć fani sportów wodnych.

Wakacje w Bułgarii poza ogólnym nurtem

Alternatywą dla największych kurortów turystycznych są wakacje w Bułgarii w regionie Albeny, czyli na północno – wschodnim krańcu państwa. Znajduje się to 6 – kilometrowa piękna plaża, która łagodnie opada do morza. Ciekawym miejscem na wakacje w Bułgarii jest też Silistar, położony blisko granicy z Turcją. W tych miejscach trudno o turystów, można więc odpocząć i nacieszyć się ciszą oraz pięknymi widokami.

Co zobaczyć w Bułgarii?

Wybierając się na wakacje w Bułgarii, nie warto siedzieć tylko na plaży czy nad basenem. Bułgaria jest krajem niezwykle ciekawy o interesującym folklorze, sztuce i pięknej architekturze. W zamierzchłych czasach była najpotężniejszym królestwem w Europie i ślady tej wielkość widać do dziś. W Bułgarii zachowało się wiele wspaniałych zabytków kultury starożytnej oraz urokliwe, romantyczne miasteczka. Wakacje w Bułgarii nie mogą odbyć się bez odwiedzenia takich miejsc jak Nessebar, Sozopol czy Warna. Wielu turystów odwiedza też stolicę Bułgarii – Sofię. Podaje się, że jest to najtańsza stolica Europy. Kusi ona nie tylko niskimi cenami, ale i piękną zabudową. Zwiedzać tu można m.in. Cerkiew Świętej Niedzieli czy Cerkiew Bojańską wpisaną na listę UNESCO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here