Wakacje w Chorwacji są jednymi najczęściej wybieranymi przez Polaków. Stosunkowo nieduża odległość, bezpieczeństwo, względnie niskie ceny, podobna kultura, wysokie temperatury oraz wiele atrakcji sprawia, że wakacje w Chorwacji to marzenie wielu osób. Można się wybrać na nie z biurem podróży lub samodzielnie. Wskazuje się jednak, że wakacje w Chorwacji zazwyczaj organizujemy na własną rękę. Pytaniem pozostaje tylko, gdzie dokładnie jechać i co zobaczyć.

Wakacje w Chorwacji mają wiele zalet. Co roku docenia je tysiące polskich turystów. Na chorwackich plażach aż roi się od naszych rodaków, a język polski można usłyszeć na każdym roku. Popularność wakacji w Chorwacji ma wiele przyczyn. Przede wszystkim Chorwacja jest pięknym i wartym uwagi krajem, nie sposób się tu nudzić, nawet spędzając kilka urlopów pod rząd. Wakacje w Chorwacji oferują i ciepłe morze i piękne plaże, a także możliwość zwiedzenia jednych z najpiękniejszych zabytków Europy. Warto równie pamiętać, że wakacje w Chorwacji to idealne rozwiązanie dla fanów żeglarstwa.

Region Istria – plaże, kurorty i morze atrakcji

Osoby, które na wakacje w Chorwacji wybierając się samochodem, zazwyczaj na punkt docelowy wybierają północny region Istria. Jest to charakterystyczny półwyspem na północy kraju, który graniczy bezpośrednio ze Słowenią i Włochami. Z Istrii blisko jest m.in. do Wenecji czy Werony. W Istrii widać zresztą dużo włoskich wpływów. Ujawniają się one w kulturze, architekturze oraz języku.

 

Wakacje w Istrii zazwyczaj obejmują odwiedzenie jednego z dwóch najważniejszych i największych kurortów: Rovinj i Pula. Obydwa oferują turystom cudowne plaże i ciepłe morze, a także piękną zabudowę, którą można podziwiać w przerwie od plażowania. Istria to również raj dla naturystów. Niewielka część tego regionu została przejęta na ich potrzeby. Dziś słynny jest na całą Europę. Do naturalistycznych mini miasteczek przybywają turyści z całej Europy. Mają oni tu do dyspozycji pola namiotowe, plaże czy kempingi oraz mogą skorzystać z licznych atrakcji np. rejsów statkami.

Wakacje w Chorwacji na wyspach

Poniżej Istrii znajduje się kolejny chętnie odwiedzany region, czyli Kvarner. Słynie on przede wszystkim z wysp: Cres, Rab oraz Krk, które chętnie wybierane są na wakacje w Chorwacji. Jako miejsce odpoczynku wskazywana jest też stolica regionu, miasto Rijeka. Najsłynniejsze kurorty w tym regionie Chorwacji to Baska, Stara Baska i Malinska wszystkie położone na wyspie Krk (wjeżdża się na nią przez most bez konieczności płynięcia promem). Wszystkie te regiony zachęcają górskimi krajobrazami i śródziemnomorską zielenią.

Wakacje w Chorwacji w tym regionie to także dobra opcja dla osób szukających nocnych szaleństw. Bogate życie nocne, plażowe bary i mnóstwo zabawy znajdziemy w miejscowości Novalja, która nazywana jest Chorwacką Ibizą. Najbardziej znanym miejscem jest plaża Zrce, gdzie królują dyskoteki i koncerty do białego rana.

Wakacje w Chorwacji na najpiękniejszych plażach

Dalmacja to region słynący z najpiękniejszych plaż. Z racji dużego oddalenia od Polski na wakacje do Dalmacji najlepiej wybrać się samolotem. Podróż warta jest jednak każdej minuty, bowiem może w tej części Chorwacji jest najbardziej nagrzane, plaże najpiękniej, a krajobrazy najbardziej malownicze. Wakacje w Chorwacji w tym regionie będą doskonałą okazją do podziwiania śródziemnomorskiej roślinności, opalania się i zwiedzania. Plaże w Chorwacji są przede wszystkim żwirowe i kamieniste, chociaż znajdziemy też kilka piaszczystych. W okolicach dużych miast można znaleźć natomiast typowe dla Chorwacji plaże betonowe. Liczne kurorty i rozwinięta baza hotelowa sprawia, że wakacje w Dalmacji nie stanowią większego problemu organizacyjnego. Sama Dalmacja dzieli się na trzy regiony: północną, środkową i południową.  Jej najbardziej znane miasta to: Hvar, Makarska, Split, Trogir, Dubrownik oraz miasteczko Korcula. Miasta te zapewniają rozrywkę oraz możliwość podziwiania średniowiecznych fortyfikacji i zabytków.

Wakacje w Chorwacji – ile kosztują?

Wakacje w Chorwacji to koszt ok. 2000 złotych od osoby dla osób podróżujących z biurem podróży. Przy wyjeździe na własną rękę trzeba liczyć się z kosztem paliwa lub biletów lotniczych ok. 400-600 zł w 2 strony oraz wynajmem noclegu. Tu trzeba pamiętać, że im wcześniej się zarezerwuje noclegi, tym lepiej. Bezpośrednio przed sezonem lub w samym sezonie o miejsca trudno, a i ceny są wyższe. Koszty jedzenia i atrakcji turystycznych są porównywalne do polskich.

Pomysł na wakacje w Chorwacji

Najczęściej na wakacje w Chorwacji wybiera się jedne z licznych nadmorskich kurortów. W nich spotkać można w sezonie tysiące turystów. Od maja do października chorwackie plaże są zatłoczone i głośne. Szukając spokoju i relaksu, warto wybrać się na wakacje w Chorwacji w głąb interioru. Będzie to ciekawa podróż, która pozwoli na odkrycie zupełnie innej strony tego kraju. Malownicze wioski, winnice i górskie krajobrazy pokażą, że Chorwacja to nie tylko morze i plaża. Ciekawym pomysłem są wakacji w Chorwacji w formie wycieczki objazdowej. Na poznanie wszystkich regionów tego pięknego kraju trzeba poświęcić ok.2 tygodnie. Warto jednak nadmienić, że czas ten nie pozwala dogłębnie zanurzyć się w kulturę oraz zobaczyć wszystkiego co oferuje Chorwacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here