Wakacje z dziećmi stanowią dla wielu rodziców niemałe wyzwanie. Zastanawiają się oni, jak ich pociechy znoszą podróż oraz czy zaaklimatyzują się w nowym miejscu. Jak jednak pokazuje praktyka, podróże z dzieckiem mają tylko zalety. Cieszyć mogą i najmłodszych podróżników i ich rodziców. Aby jednak wakacje z dziećmi nie stały się prawdziwym utrapieniem, wszystko trzeba dokładnie zaplanować. Organizowanie wakacji z dziećmi najlepiej zacząć od wyboru miejsca odpoczynku.

Podróżowanie z dziećmi staje się coraz popularniejsze. Wielu rodziców dostrzega zalety pokazywania najmłodszym świata już na wczesnym etapie ich rozwoju. Trzeba jednak pamiętać, że wakacje z dziećmi rządzą się innymi prawami niż samodzielne wyprawy czy romantyczne wczasy we dwoje. Wybierając miejsce na wakacje z dziećmi, trzeba brać pod uwagę ich zainteresowania oraz potrzeby. Przy tym wszystkim nie można też zapomnieć, że wakacje z dziećmi powinny być również rozrywką dla rodziców.

Wakacje z dziećmi – ile kosztują?

Wbrew powszechnym opiniom wakacje z dziećmi wcale nie muszą oznaczać zdemolowania domowego budżetu. W większości przypadków niemowlę do drugiego roku życia może podróżować za darmo środkami lokomocji publicznej np. samolotami. Preferencyjne warunki obejmują również zakwaterowanie. Na duże zniżki, a nawet bezpłatne noclegi mogą liczyć dzieci do lat 3. Dzieci w wieku szkolnym obowiązują też promocyjne ceny biletów wejściowych do akacji. Z takich opcji warto skorzystać i na wakacje z dziećmi wyruszyć, nie czekając aż będą nastolatkami.

Wakacje z dziećmi nad Bałtykiem

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje z dziećmi jest polski Bałtyk. Łatwy dojazd, brak konieczności wyjazdu za granicę, stosunkowo dobre ceny sprawiają, że opcja spędzenia wczasów nad morzem przemawia do wielu osób. Baza hotelowa nad Bałtykiem jest niezwykle rozbudowana, jak więc znaleźć idealne miejsce na wakacje z dziećmi?

Warto kierować się podpowiedziami innych rodziców. Ci najchętniej na urlop z najmłodszymi wybierają Karwię, jest to najcichsze miejsce na Wybrzeżu, które ochroni malucha przed wiatrem. Duża ilość hoteli i kwater prywatnych sprawia, że łatwo znaleźć nocleg. Karwia posiada również infrastrukturę przyjazną najmłodszym turystom. Pełno to placów zabaw, budek z goframi i lodami, jest mini – zoo oraz ścianka wspinaczkowa. Dużym atutem tego miejsca jest również szeroka i długa plaża z delikatnym piaskiem i dobrym dojściem do morza.

Wakacje w dziećmi nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem do ciekawą alternatywą dla morza. Dzieci można zabrać nie tylko na Mazury czy Kaszuby, ale też nad piękne jezioro Dominickie w Wielkopolsce. Kusi ono piaszczystą plażą oraz czystą wodą. Warto pamiętać, że woda w jeziorze zawsze nagrzać się szybciej niż ta w morzu czy rzece. W okolicach jeziora Dominickiego dostępnych jest wiele kwater przystosowanych do potrzeb najmłodszych. Nad jezioro warto wyruszyć nie tylko latem, ale i jesienią, aby podziwiać sosnowe lasy i zadbać o drogi oddechowe.

Wakacje z dziećmi nad jeziorem – nie tylko w Polsce

Dobrym miejscem na wakacje z dziećmi są też Włochy. Z pociechami w wieku przedszkolnym i szkolnym warto wybrać się w okolice jeziora Garda. Położone jest ona na północy Włoch w okolicy Werony i niedalekiej odległości od Wenecji. Przy jeziorze Garda znajdziemy wiele kempingów, na których prosto znaleźć tani nocleg. Bogata jest również baza hotelowa oraz liczne prywatne kwatery. Na najmłodszych czekają tu baseny, place zabaw i boiska, a także słynny Gardaland, czyli olbrzymi park rozrywki. W Gardalandzie znajdzie się coś i dla małych i dla większych pociech. Te do metra wchodzą za darmo, a poniżej 10 lat mogą liczyć na spore zniżki.

Wakacje z dziećmi za granicą

Chcąc pokazać dzieciom kawałek świata, na wakacje warto wybrać się do Grecji lub Hiszpanii. Hotel w tych krajach utrzymane są w bardzo dobrym stanie, jedzenie smaczne, a temperatury zachęcające do plażowania i kąpieli. Co ważne podróżowanie z dzieckiem po Europie jest wygodne i bezpieczne.

Wybierając się na wakacje z dziećmi do Grecji warto rozważyć niezwykle prorodzinną wyspę Korfu. Maluchy mogą tu korzystać z ciepłej morskiej wody i pierzastych plaż. Na wyspie dostępnych jest też wiele hoteli typu family, które odpowiednio są przygotowane na przyjęcie nawet najmniej gości. Liczne place zabaw, podjazdy dla wózków, parki wodne oraz mini – zoo sprawia, że rozrywki na urlopie nie zabraknie.

Jak wakacje z dziećmi w Hiszpanii to tylko na Costa Brava. Region ten może pochwalić się najbardziej piaszczystymi plażami w Europie oraz bezpieczną linią brzegową. Większości plaż pilnują wykwalifikowani ratownicy, a animatorzy zachęcają do uczestnictwa w grach i zabawach. Oprócz tego wypoczywają na Costa Brava, można odwiedzić liczne parki wodne, które na długo zapadną w pamięć młodym turystom. Osoby, które wypoczywać wolą na wyspie w ramach hiszpańskich wakacji mogą wybrać się na Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie). Kurorty tu przystosowane są do potrzeb rodzin z dziećmi, a niemal puste plaże pozwala na spokojny i beztroski odpoczynek. Rozrywki na wakacjach z dziećmi dostarcza tutejsze zoo, czyli Rancho Texas Lanzarote Park.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here