Wakacje w Polsce to nie tylko wczasy nad Bałtykiem czy pobyt w Zakopanem. W naszym kraju jest wiele ciekawych miejsce na wakacje. O wielu z nich większość osób, nawet nie zdając sobie sprawy. Omijaj je i zamiast tego wybiera krzykliwe i najmodniejsze kurorty. Miejsca na urlop warto jednak poszukać bardziej wnikliwie i odkryć nietypowe piękno naszego kraju. Poznaj ciekawe miejsce w Polsce na wakacje.

Szukając ciekawych miejsc na wakacje, coraz częściej z ofert wyszukiwania wyłączamy zagraniczne pozycje. Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę, że wiele od zobaczenia jest w Polsce, a nasza rodzima turystyka proponuje coś więcej niż wczasy w Zakopanem lub wypoczynek w Trójmieście. Ciekawych miejsc w Polsce na wakacje stale przybywa, a w czym wybierać ma nawet najbardziej wybredny turysta.

Agroturystyka na wakacje

Jednym z ciekawszych miejsc w Polsce na wakacje są gospodarstwa agroturystyczne. Znaleźć można ich bardzo wiele w różnych regionach krajów. Są one dobrą opcją na wakacje dla osób z miasta, które chcą odpocząć od zgiełku, hałasu i spalin. Na wakacjach w gospodarstwie agroturystycznym dobrze będą się też bawić dzieci. W czasie wczasów można nie tylko wypocząć, ale postawić na aktywność taką jak bieganie czy jazda na rowerze. Co więcej, właściciele gospodarstw chętnie oprowadzą turystów po okolicy oraz pokażą miejscowe atrakcje. Jako ciekawe miejsca w Polsce na wakacje agroturystyczne wymienia się Góry Świętokrzyskie i Podlasie. Turystów jest tu niewiele, a więc i ceny są niskie.

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce: Górny Śląsk

Górny Śląsk nie kojarzy się z wakacjami, jednak wczasowiczom ma wiele do zaoferowania. Nie brakuje tu ciekawych miejsc na wakacje w Polsce. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się podziemne trasy zwiedzania Górnego Śląska takie jak np. w kopalnia Guido w Zabrzu czy Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce: Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to ciekawy, ale nadal słabo znany region w Polsce. Jest to największy obszar bagienny w naszym kraju, a jednocześnie dom wielu gatunków ptaków. Podaje się, że Dolina Biebrzy jest miejscem lęgowym dla 180 gatunków ptaków. W czasie wakacji w Biebrzańskim Parku Narodowym można wybrać się na spływ Biebrzą kajakiem lub tratwą flisacką. Wiele osób wybiera też wypoczynek w ciszy, w otoczeniu dziewiczej natury i malowniczych krajobrazów.

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce: Suwalski Park Krajobrazowy

Ciekawe miejsce na wakacje w Polsce stanowi Pojezierze Suwalskie. Znajduje się tam najstarszy park krajobrazowy słynący z krystalicznie czystych jezior, zielonych lasów, malowniczych rzek, łąk i bagien. Największą atrakcją tego miejsca jest polodowcowy krajobraz, najgłębsze jezioro w Polsce (Hańczą) oraz unikatowa fauna i flora.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje: Jura Krakowsko – Częstochowska

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje znaleźć można również w Małopolsce. Południe Polski kusi przede wszystkim Jurą Krakowsko – Częstochowską. Jest to idealne miejsce na urlop dla osób lubiących piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, wspinaczkę po skałach oraz zwiedzanie ruin i zamków. Jako miejsca do odwiedzenia wskazuje się zamek w Ogrodzieńcu i Piaskowej Skale, Pustynię Błędowską, jaskinie Wierzchowsa Góra oraz Ojcowski Park Narodowy z Maczugą Herkulesa i Dolina Prądnika.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje: Roztocze

Roztocze jest zielonym pasmem zielonych niewysokich gór pomiędzy Kraśnikiem a Lwowem. To tu spotykają się dwie kultury, przyroda jest piękna, a historia bogata. Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje to Tanwi, Czatowe Pola na rzece Sopot czy malownicze miejscowości takie jak Zwierzyniec.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje: Bory Tucholskie

Bory Tucholskie są największym obszarem leśnym w Polsce. Jedna to nie olbrzymie połacie leśne świadczą o tym, że są one ciekawym miejsce w Polsce na wakacje. Warto tu przybyć po to, aby na własne oczy obserwować malownicze polodowcowe jeziora o nieregularnej linii brzegowej, przejść się licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi oraz podziwiać niezwykłe krajobrazy. Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje to Cgarzyjow czy Swornegacie – niewielkie miejscowości nad jeziorami.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje: Krutynia

Krutynia to jedne z najpiękniejszych szlaków w Polsce. Wiedzie on przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Cały szlak liczy sobie 91 kilometrów. Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje w tym regionie to: Sorkwity, gdzie zaczyna się trasa najpopularniejszego spływu. W jego trakcie można oberwać ciekawą faunę i florę.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje: Pieniny

Pieniny to jedna z rzadziej odwiedzanych gór w Polsce. Nie warto jednak ich pomijać, planując wypoczynek nad Wisłą. Pieniny potrafią zachwycić malowniczymi krajobrazami i stanowią ciekawą opcję na urlop dla aktywnych. Jako ciekawe miejsca na wakacje w Polsce wskazuje się przełom Dunajca. Znajduje się on pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Rzeka tworzy tu wielkie zakola, a ściany skalne sięgają wysokości 300 metrów. Jedną z największych tutejszych atrakcji jest spływ Pienińskim Przełomem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here