Najtańsze wakacje takich szukamy, kiedy nasze konto świeci pustkami. Na szczęście mogą przeznaczyć na wakacje niewielką kwotę, wcale nie trzeba rezygnować z urlopu. Istnieje co najmniej kilka kierunków zagranicznych wczasów, które będą najtańszymi wakacjami. Tani urlop można również spędzić w Polsce. Aby tak było, wystarczy zastosować kilka trików.

Najtańsze wakacje wcale nie oznaczają, że będziemy się nudzić. Jeśli tylko zastosujemy kilka trików, na urlop pojedziemy za gorsze, a dodatkowo nie ominą nas żadne atrakcje. Przepisów najtańsze wakacje jest kilka. Za niewielkie pieniądze można odpocząć zarówno w kraju, jak i za granicą.

Przepis na najtańsze wakacje: wczasy u rodziny

Jednym ze sposobów na zorganizowanie najtańszych wakacji jest spędzenie urlopu u rodziny czy znajomych. Babcia, ciocia czy kuzynka mogą zaprosić nas na tanie wakacje do wiejskiego gospodarstwa lub wręcz przeciwnie udostępnić pokój mieszkaniu w wielkim mieście. O możliwość zatrzymania się u rodziny warto podpatrzeć i zaproponować, że np. zajmiemy się domem/mieszkanie podczas ich wakacji. Dzięki temu zyska się darmowy nocleg, który dodatkowo wyposażony w kuchnię – co pozwoli zaoszczędzić na posiłkach.

Przepis na najtańsze wakacje: wczasy pod namiotem

Jako sposób na tanie wakacje podaje się też urlop pod namiotem. W Polsce pól namiotowych nie brakuje. Tego typu wakacje można spędzić nad morzem, na Mazurach, Kaszubach czy w górach – wystarczy znaleźć pole namiotowe zlokalizowane w pobliżu atrakcji, które nas interesują. Warto również pamiętać, że z tego sposobu na najtańszy urlop można skorzystać również wtedy, gdy planuje się wczasy za granicą. W większość krajów bez problemu nocujemy pod namiotem.

Przepis na najtańsze wakacje: wypoczynek połączony z pracą

Na ten rodzaj najtańszych wakacji zazwyczaj decydują się studenci. Pomiędzy jednym a drugim semestrem wyjeżdżają oni na sezonowe prace za granicę np. na winobranie do Francji. Takie wakacje połączone z pracą pozwolą nie tylko na odpoczynek, ale i zarobienie kilku euro, które przydarza się w roku szkolnym. Koszty wyjazdu na tego typu „wakacje” o tyle niższe, że to zazwyczaj pracodawca pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, a także dojazdu na miejsce. Oczywiście trzeba pamiętać, że ten sposób na najtańsze wakacje oznacza również ciężką pracę, zwiedzaniem i rozrywką można się zająć po zakończeniu obowiązków.

Przepis na najtańsze wakacje: couchsurfing

Chcąc na wakacje wyjechać tanim kosztem, warto pomyśleć o couchsurfingu. Couchsurfing oznacza nocowanie w domach mieszkańców regionu, który odwiedzamy. Gospodarza można znaleźć poprzez liczne strony, które zrzeszają osoby lubiące podróżować w ten sposób. W ramach couchsurfingu otrzymuje się darmowy nocleg, czasem też wyżywienie oraz przewodnika po lokalnych atrakcjach, w ramach za to samemu zobowiązuje się do goszczenia innych podróżników. Skorzystanie z tej opcji sprawia, że w wakacyjnym budżecie pozostaje znaczna suma, którą normalnie trzeba byłoby wydać na noclegi.

Najtańsze wakacje z biurem podróży

Jako triki na najtańsze wakacje wskazuje się również umiejętne rezerwowanie wczasów w biurach podróży. Jako podstawowe sposoby wymienia się zakup wakacji w czasie trwających promocji first minute lub last minute. Pozwala to oszczędzić na wczasach od 40 do 75% (rabat zawsze odejmowany jest od ceny katalogowej). Sposobem na najtańsze wakacje jest też wybranie opcji z dojazdem na miejsce wypoczynku autokarem, a nie samolotem. Na niższe ceny liczyć mogą również osoby rezerwujące wakacje poza sezonem, czyli w przypadku destynacji europejskich latem.

Nie zapominajmy też, że najtańsze wakacje wiążą się z wybraniem odpowiedniego kierunku urlopu. Za małe pieniądze można pojechać do Grecji, Turcji, Bułgarii, Tunezji oraz Egiptu. Bardzo często oferty wczasów w tych krajów to koszt nawet poniżej 1000 złotych. W przypadku dobrych promocji za tą cenę można wykupić wakacje w formule all inclusive.

Najtańsze wakacje – czy zawsze warto oszczędzać?

Dysponując niewielką ilością gotówki, szukamy najtańszych wakacji i staramy się oszczędzić, na czym tylko się da. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Niekiedy takie oszczędności lub wykupienie najtańszych ofert, tylko zwiększa koszty wyjazdu. Może się tak stać, kiedy zdecydujemy się na wakacje bez wyżywienia. Brak posiłków w hotelu oznacza, że stołować trzeba się na mieście, co nie należy do najtańszych. Nie zaleca się również oszczędzania na polisie turystycznej. Jej koszt nie jest wysoki, a w przypadku konieczności wizyty u lekarza czy hospitalizacji i braku polisy wszystkie koszty musimy pokryć z własnej kieszeni.

Sposobów na najtańsze wakacje jest co najmniej kilka. Warto się zastanowić czy i z jakiego chce się skorzystać, a także zastanowić, na jakie ustępstwa możemy iść, aby wakacje spędzić tanim kosztem. Jest to o tyle ważne, że wakacje muszą przynieść nam wypoczynek i relaks, a nie być przyczyną stresów, dlatego nie zawsze należy na wczasach oszczędzać. Czasem więc, zamiast jechać na ofertę, która nam nie odpowiada, lepiej poczekać chwilę, odłożyć więcej i pojechać na wymarzone wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here